Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

antracyt 13:05, 19 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Mgduska napisał(a)
Zostało mi parę zdjęć z niedzieli, a trzeba upamiętnić, że MW ma już pąki, kwitną bergenie, wilczomlecz przetrwał zimę, czosnki w pąkach, kalina pachnie.



Moja MW już otwiera kwiat Chociaż w taki upał jak dziś to pewnie tylko na chwilkę.
Piękny kadr z kaliną i sucha górka też mi się podoba
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Martka 22:49, 19 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Piękne zdjęcia, a to z kaliną uruchamia nawet zapach w mojej wyobraźni Rabaty podwyższone podlewam teraz każdego dnia, szczególnie górne 2 cm suche, głębiej nie, ale dla kiełkowania roślin te właśnie centymetry mają znaczenie… Wstawisz zdjęcia swojej sałaty?
Magara 23:08, 19 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Mgduska napisał(a)

Skrzynie tak, wysychają w przyśpieszonym tempie, dlatego postawiłam szklarnię, żeby chociaż sałatę mieć swoją.

Magda, masz sałatę w szklarni? Ćwiczyłaś to już w zeszłym sezonie czy to dopiero próba?
Gdzieś czytałam, że dla sałat szklarnia za ciepła, za szybko w kwiaty pójdzie i stąd mój pęd do jej zabierania. Ciekawa jestem co powiesz
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gosialuk 00:37, 20 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Mi też ten kadr z kaliną bardzo się spodobał. I wyobrażam sobie zapach jaki się unosi w okolicy.
Na zdjęciu widać trochę doniczek z sadzonkami. Fajnie, że ci się wysiewy powiodły. Moje wysiewy w tym roku kiepsko się udały. W zasadzie tylko irysy syberyjskie i coś nn, co przepikowałam i z ciekawością czekam co to będzie. Maczki z zimowego siewu mi wzeszły, ale potem wystawiłam je na słonko i zapomniałam schować do cienia. Jak wróciłam z pracy, to już było po maczkach.
Chyba będę siała jesienią do doniczek i zostawię je zadołowane w gruncie. Niech matka natura zadba o swoje dzieci.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Kawa 09:32, 20 maj 2022


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Martka napisał(a)
Wpadłam w zachwyt i tkwię, tkwię i tkwię …


cudne to
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Mgduska 12:43, 20 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Martka napisał(a)
Piękne zdjęcia, a to z kaliną uruchamia nawet zapach w mojej wyobraźni Rabaty podwyższone podlewam teraz każdego dnia, szczególnie górne 2 cm suche, głębiej nie, ale dla kiełkowania roślin te właśnie centymetry mają znaczenie… Wstawisz zdjęcia swojej sałaty?


Wstawię
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 12:47, 20 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)

Magda, masz sałatę w szklarni? Ćwiczyłaś to już w zeszłym sezonie czy to dopiero próba?
Gdzieś czytałam, że dla sałat szklarnia za ciepła, za szybko w kwiaty pójdzie i stąd mój pęd do jej zabierania. Ciekawa jestem co powiesz


Od paru lat tak robię, dzięki temu w ogóle mam sałatę - na zewnątrz czeka na nią 100 razy więcej ślimaków i brak wody. W szklarni mam podlewanie automatyczne. Tyle że ja ją dość wcześnie wysiewam i sadzonki pikuję do szklarni. Zjadamy je i tyle, następnej już nie sieję, bo wiem, że to już nie ta pora. Ale musiałabym pogrzebać w czeluściach, żeby dokładnie powiedzieć, kiedy sałata poszła do szklarni, wtedy było jeszcze zimno. Potem robiłam dosiewkę, która na razie jest malutka.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 12:55, 20 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Gosialuk napisał(a)
Mi też ten kadr z kaliną bardzo się spodobał. I wyobrażam sobie zapach jaki się unosi w okolicy.
Na zdjęciu widać trochę doniczek z sadzonkami. Fajnie, że ci się wysiewy powiodły. Moje wysiewy w tym roku kiepsko się udały. W zasadzie tylko irysy syberyjskie i coś nn, co przepikowałam i z ciekawością czekam co to będzie. Maczki z zimowego siewu mi wzeszły, ale potem wystawiłam je na słonko i zapomniałam schować do cienia. Jak wróciłam z pracy, to już było po maczkach.
Chyba będę siała jesienią do doniczek i zostawię je zadołowane w gruncie. Niech matka natura zadba o swoje dzieci.


Tak, domowe wysiewy w tym roku udały się nadspodziewanie dobrze Najsłabiej u mnie jest z wysiewami do gruntu wiosną - przez większość tygodnia nie ma kto ich podlać, a przy takiej suszy jak teraz, pewnie niewiele wzejdzie. Zimowe mam jeszcze w paletkach, mam nadzieję, że nie padły przez ten tydzień, miały na tacy trochę wody.
Zadołowanie donic to dobry pomysł - siewki będą miały więcej wody niż w wielodoniczkach.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 12:56, 20 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Kawa napisał(a)

cudne to


Dzięki Też lubię
____________________
Sałatka pokrzywowa
daredevil 13:00, 20 maj 2022

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Magara napisał(a)

Magda, masz sałatę w szklarni? Ćwiczyłaś to już w zeszłym sezonie czy to dopiero próba?
Gdzieś czytałam, że dla sałat szklarnia za ciepła, za szybko w kwiaty pójdzie i stąd mój pęd do jej zabierania. Ciekawa jestem co powiesz


jak podlewasz dużo to ładnie rośnie i nie wybija w kwiat. pozdrawiam
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies