Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 12:16, 18 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Judith napisał(a)
To świadoma decyzja. Ogród mam spory, jest miejsce dla różnych stworzeń, ale nie na kalinie i nie na różach .


No wiesz, ja też nie lubię mszyc na moich różach Ale uważam, że stosowanie chemii w dłuższej perspektywie osłabia rośliny, a zdrowy ogród lepiej sobie radzi z rozmaitymi przeciwnościami, rośliny są silniejsze i jest zachowany cały ten ogonek, gdzie jeden zjada drugiego. I ja też mogę zjeść moje róże
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 21:29, 18 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Zostało mi parę zdjęć z niedzieli, a trzeba upamiętnić, że MW ma już pąki, kwitną bergenie, wilczomlecz przetrwał zimę, czosnki w pąkach, kalina pachnie.







____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 21:32, 18 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370


rabata północna





____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 21:35, 18 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Moja sucha górka weszła w lepszą fazę, pomału przestaje straszyć





Ku pamięci- dalie w gruncie



pozostały kawałek mojej weekendowej robótki
____________________
Sałatka pokrzywowa
Pszczelarnia 21:55, 18 maj 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mgduska napisał(a)






Co to jest?


Dobrze, że znalazłaś też chwilę na zrobienie zdjęć. Warto łapać tak piękne kadry.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ewsyg 22:21, 18 maj 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Martka napisał(a)
Wpadłam w zachwyt i tkwię, tkwię i tkwię …



A u mnie nie chcą rosnąć cesarskie korony, albo nie umiem je uprawiać.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Magara 23:09, 18 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
Magda, maczki mam na rogalu, on wykompostowany Te wykompostowane rabaty podlewam raz w tygodniu - kompost wilgoć jednak super trzyma, nawet przy tych upałach, które są Skrzynie warzywne faktycznie podlewam codziennie albo co drugi dzień, w skrzyniach szybciej schnie, to ich wada. Dół działki z tzw. sadem i innymi owoocowymi - nie podlewam, to nie mój "kawałek" Ktoś inny się zobowiązał

U Ciebie upałów nie było??? Ja się momentami czuję jakby był środek lipca
Ale czytałam, że znowu ma być zimna noc niedługo
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Mgduska 08:19, 19 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Pszczelarnia napisał(a)


Co to jest?


Dobrze, że znalazłaś też chwilę na zrobienie zdjęć. Warto łapać tak piękne kadry.


O, bardzo się cieszę, że dostrzegłaś to moje maleństwo - Fritillaria pallidiflora - maleńka, ale śliczna.

Dokumentowanie fotograficzne weszło mi już w krew, czasem mi się nie chce, albo nie mam pomysłu, ale dla kronikarskiego porządku - staram się. Bez zdjęć niewiele zostaje w pamięci.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 08:44, 19 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
ewsyg napisał(a)


A u mnie nie chcą rosnąć cesarskie korony, albo nie umiem je uprawiać.


Spróbuj wykopać i zmienić miejsce, ja tak robię, jakoś kwitną
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 08:54, 19 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)
Magda, maczki mam na rogalu, on wykompostowany Te wykompostowane rabaty podlewam raz w tygodniu - kompost wilgoć jednak super trzyma, nawet przy tych upałach, które są Skrzynie warzywne faktycznie podlewam codziennie albo co drugi dzień, w skrzyniach szybciej schnie, to ich wada. Dół działki z tzw. sadem i innymi owoocowymi - nie podlewam, to nie mój "kawałek" Ktoś inny się zobowiązał

U Ciebie upałów nie było??? Ja się momentami czuję jakby był środek lipca
Ale czytałam, że znowu ma być zimna noc niedługo


Ja może nie wiem wszystkiego, bo siedzę w robocie, ale takich temperatur, jak w Wielkopolsce, u nas jeszcze nie było. Jak tam dziewczyny miały ponad 20 st., u nas było 14. I z reguły słońcu towarzyszy silny wiatr, więc ciepło jest tylko w zacisznych miejscach.

Skrzynie tak, wysychają w przyśpieszonym tempie, dlatego postawiłam szklarnię, żeby chociaż sałatę mieć swoją.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies