Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

deszczowymaj 09:58, 29 kwi 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
No no no Jakie piękne foty

Wiosna u Ciebie nie próżnuje ..jest na czym oko zawiesić

Widzę płot nowy ..i lilak ..Cudny zakątek

szklarenka urocza ..u mnie tworzy się też ale na razie będzie to zwykły foliak
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Kania_ 10:30, 29 kwi 2020

Dołączył: 29 kwi 2020
Posty: 13
Jak to dobrze, że wpadłam w te pokrzywy! Przeczytałam od deski do deski i się zachwyciłam. A już najbardziej chyba tymi różami i sosnami Twymi
Myślę sobie, że to musiało mocno boleć, tak widzieć jak łąki za płotem przeradzają się w place budowy. Też to przeżyłam i ... nie mamy już tamtej działki, wynieśliśmy się na kolejne odludzie.
Ogrom pracy wykonaliście przy budowie, ogrodzie, tych wszystkich meblach, podporach, ścieżkach. Szczęście miał ten kawałek ziemi, że trafił na Was
Mgduska 10:36, 29 kwi 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ja początkowo byłam zdecydowana na foliaka, ale u mnie strasznie wieje, ta folia fruwałaby pewnie po całym ogrodzie.
Szklarnię wybrałam też z lenistwa , bo czytałam, że folię ściąga się na zimę. Ale pomidorkom to rybka, więc fajnie, że będą miały okrycie
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 10:58, 29 kwi 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Kania_ napisał(a)
Jak to dobrze, że wpadłam w te pokrzywy! Przeczytałam od deski do deski i się zachwyciłam. A już najbardziej chyba tymi różami i sosnami Twymi
Myślę sobie, że to musiało mocno boleć, tak widzieć jak łąki za płotem przeradzają się w place budowy. Też to przeżyłam i ... nie mamy już tamtej działki, wynieśliśmy się na kolejne odludzie.
Ogrom pracy wykonaliście przy budowie, ogrodzie, tych wszystkich meblach, podporach, ścieżkach. Szczęście miał ten kawałek ziemi, że trafił na Was


Pokrzywy to u mnie danie firmowe dla róż
Łąki znikają, żal, że to co powstaje na ich miejscu jest takie sztuczne. Wiele osób zakładających ogrody nawet nie lubi roślin, nie lubi przyrody, brzydzi się to dotknąć, to od razu widać. U mnie dlatego jest dużo "bałaganu", bo kocham te nasze łąki
____________________
Sałatka pokrzywowa
gosika67 12:32, 29 kwi 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Cześć zaglądam, bo zaintrygował mnie tytuł wątku a młode pokrzywy już są. Też jestem maniaczką róż. Nigdy ich za dużo. Pozdrawiam.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
sylwia_slomc... 13:00, 29 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Mgduska napisał(a)
Były białe, są i czarne, jak dla mnie cudo, rzeźba, abstrakcja - jednym słowem- dzieło sztuki:






Cudne
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mgduska 13:06, 29 kwi 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Do Gosika:
Jak maniaczka róż, to sobie pogadamy w sezonie , witaj!
Widziałam u Ciebie, że masz też żarnowce - one są na mojej działce jeszcze naturalnie, sieją się i pozwalam im rosnąć, bo zawsze to trochę zielonego zimą, a kwitną obłędnie - już niedługo, u mnie wszystko później.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 13:11, 29 kwi 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
sylwia_slomczewska napisał(a)

Cudne


Chyba pokazywałam jakiś czas temu, że niechcący jej pędy były przykryte glinianą doniczką, która spadła z patyka, na którym miała tworzyć domek dla szczypawek i tak szczęśliwie trafiła, że okryła kiełkującą koronę. Może dlatego te kwiaty takie dorodne?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Basieksp 13:22, 29 kwi 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10198
Kasya napisał(a)
A w pierwszym roku mi kwitła a potem juz tylko liście
I nie widm w czym problem....


Mam ten sam problem, tylko u mnie wcale nie zakwitła, mam ją drugi sezon, są nowe przyrosty ale bez kwiatów, myślałam że może je przesadzić w bardziej słoneczne miejsce Pozdrawiam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Kasya 13:42, 29 kwi 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41815
Basieksp napisał(a)


Mam ten sam problem, tylko u mnie wcale nie zakwitła, mam ją drugi sezon, są nowe przyrosty ale bez kwiatów, myślałam że może je przesadzić w bardziej słoneczne miejsce Pozdrawiam

U mnie maja słońce
Może znajdzie się ktoś kto wie jak im dogodzić
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies