Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Anda 15:59, 02 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33344
Mgduska napisał(a)
Słuchajcie, znalazłam przypadkiem nasiona ciemierników, które kiedyś gdzieś sobie pozbierałam - kiedy to rzucić do ziemi?


Teraz
Nie wiem, czy dobrze pamietam, ale chyba gdzies czytalam, ze one szybko traca zdolnosc kielkowania... Jesli ktos wie lepiej, to niech mnie poprawi

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mgduska 11:10, 03 kwi 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ok, wrzucę przy najbliższej okazji - bo w takim razie i tak nie mam nic do stracenia
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 22:05, 04 kwi 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ładny dzień był, nie zdążyłam zrobić fotek. Zrobiłam śniadanie, obiad z dwóch dań, zapiekankę na kolację. Przesadziłam trzy liliowce, jedną różę, kępę marcinków, 7 penstemonków, które powstały z podzielenia kępy, dwie trawy, podzieliłam i przesadziłam kępę irysa syberyjskiego, wsadziłam cebulki mieczyka abisyńskiego. Obsypałam wszystkie posadzone rośliny mieszanką ziemi z koniakiem, który ręcznie pokruszyłam. Wyczyściłam szklarnię. Na koniec odkurzyłam i umyłam podłogę w chałupie. To się nazywa dobrze spędzony dzień
____________________
Sałatka pokrzywowa
Anda 09:21, 05 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33344
Pracowita pszczółka z Ciebie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mgduska 10:12, 06 kwi 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Nie chcę zaniżać średniej tutaj

W niedzielę miałam tylko wypoczywać i podziwiać efekty swojej pracy. I prawie mi się udało.
Ale wnerwiły mnie badyle z nierozłożonego kompostu w szklarni, które bardzo nie pasowały do wypucowanej reszty. Przesiałam cała ziemię. I teraz sobie myślę, skąd jest takie powiedzenie, że "rąk nie czuję", kiedy dopiero teraz je CZUJĘ, i to jak! Niedzielna praca w g... się obraca, przepraszam za wyraz, ale to powiedzenie akurat jednak ma sens.

____________________
Sałatka pokrzywowa
hankaandrus_44 10:44, 06 kwi 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Kochana, ja nie przesiewam kompostu. Szkoda rąk. Kiedyś, mąż przesiewał przez taką ramę z sitem. Dla mnie zajmuje to zbyt dużo czasu, I tak mam go na wyliczone minuty w ogrodzie, pilniejsze priorytety są.

Ale faktem jest, że czasami trafiają mi się i niechciane rzeczy na rabaty. Cóż mam wybór. I o to chodzi, żeby to był mój wybór.

Miłego tygodnia.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Mgduska 12:40, 06 kwi 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Wiem, że nie trzeba, ale między tymi badylami nawet nie ma jak siać, bo absolutnie nie dało się wyrównać poziomu, co dla niektórych nasionek ma znaczenie - np jeśli będę siać sałatę, zresztą zaraz wrzucę zdjęcia
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 13:42, 06 kwi 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Tak wyglądała komposto-ziemia w szklarni przed zabawą, w ziemi goździki:



... a tak po:



Szklarnia czeka jeszcze na podłogę
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 13:49, 06 kwi 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Rabatka przy wejściu po lekkim liftingu


Piwonia drzewiasta, która ma chyba za mało słońca, kwitła tylko raz, zaraz po zakupie, w ziemi jak dotąd ani razu


W skrzyni warzywnej - lubczyk




...i czosnkowe przedszkole
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 13:53, 06 kwi 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370



Miłego Tygodnia,bo to Wielki Tydzień
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies