Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ja też zaczynam:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ja też zaczynam:)

lenka 11:24, 09 lut 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Sylwuś dwaj jednakowi strażnicy przy furtce wyglądaliby baardzo dostojnie ale po lewej już rośnie świerk frohburg i musi tam zostać bo nie będę miała gdzie go przesadzić.Okręgi na pewno wypełnię żółtymi roślinami, w pachysandrę wrzucę duużo cebulowych - nie mogę doczekać się wiosny by zacząć działać
I jeszcze tak się zastanawiam czy Iglaka na pniu 7 może podsadzić jakąś małą kulką aby nie rósł tak samotnie , oraz myślę o trawie czy nie zamienić jej jednak na coś zimozielonego?
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Syla 11:47, 09 lut 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Ha , tylko czym zamienić tę trawkę ??? Pomyślałam o choinie kanadyjskiej Jeddeloh ale tu zielone i tu zielone hmmmm ..... chociaż ??? Inna forma roślin ??? choina jest taka delikatna "koronkowa" ???Myślę i myślę ................może podczas sprzątania coś wymyślę .
Matko jedyna mam się pakować a bałagan w domu ,że głowa boli ... i kiedy ja to wszystko ograrnę

A świerka można posadzić w miejsce np 6??? i dasz się skusić na strażników ???
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
abrakadabra 14:18, 09 lut 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Super ten pomysł Ewy!
Ja mam zawsze problemy z wyobrażeniem sobie jak projekt będzie wyglądał w rzeczywistości
Zrobiłam więc sobie na szybko wizualizację na stronce gardenpuzzle i - jestem zachwycona!!!
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
EwaG 18:02, 09 lut 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Syla, jako żółty wypełniacz (nr 8) preferuję rośliny, np te podane przez Ciebie.
Strażnicy - tu raczej bym nie przesadzała z mnogością doznań. Tym bardziej, że świerk z jednej strony i cis(y) z drugiej będą takimi (mentalnymi) strażnikami.
Wypełnienie rabaty trawiastej - raczej w kierunku miskanta (Morning Light ?) lub trzęślicy modrej (takie fontannowe). Możesz podpatrzeć u Mariusza Surowińskiego


Pojedyncza kula - to przeciwwaga dla kompozycji po drugiej stronie ścieżki (3 kul) i soliter odciągający wzrok od skrzynki (czasami nie warto czegoś maskować na siłę, a odciągnąć wzrok przechodnia w inną stronę).

Sylo a o chojnie 'Jeddeloh' to gdzie myślałaś? Bo ona ma pokrój gniazdkowy (coś jak świerk 'Nidiformis') czyli ew. mogłaby zastąpić kulki.

Czy iecie, że kulki napisałam przez "ó", ale w ostatniej chwili poprawiłam się
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Syla 18:26, 09 lut 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Ewuś , jeśli te stożki to już świerka w inne miejsce obowiązkowo np za jednego cisa ??? w punkcik 6 .... tak jak wyżej napisałam .... od tak sobie pomyślałam ....

Natomiast choinki kanadyjskie Jeddeloh myślałam w miejsce traw ??? one się tak ładnie wypiętrzają i mają delikatne koronkowe gałązki przewieszające się delikatnie .... To miejsce pod domem jest zacienione ....

A kuleczki niech sobie siedzą bo będą cudnie wyglądały , trawki również tyle , że one preferują słoneczne stanowiska ??? no i należy je przycinać a to jest przedogródek , dlatego pozwoliłam sobie wtrącić małe co nie co ..... choć nie wiem czy słusznie bo ja bym zostawiła trawki o ile ktoś nie jest alergikiem .....
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
EwaG 19:03, 09 lut 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Można dobrać trawę do cienia. Ja bym optowała za trawą.
A na pewno myślimy o tej samej chojnie?
To Jeddeloh


Bardzo mi się one podobają. Zwykłe choiny też.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Syla 19:17, 09 lut 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
No mam nadzieję, że o tej samej myślimy Tak Ewo ta pokazana na obrazku to Tsuga canadensis (choina kanadyjska) Jeddeloh..... osiąga w wieku 10lat ok 0,5m wysokości przy podobnej szerokości . Preferuje stanowiska od zacienionych do nasłonecznionych .... Tę zwykłą również uwielbiam , mam ją u siebie w ogrodzie ...

Lenka zadała pytanie czy można zamienić trawę na coś zimozielonego , dlatego zaproponowałam tę choinę choć nie upieram się , że słusznie ....
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
EwaG 20:22, 09 lut 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Zimozielona trawa? A może bylina, co wygląda jak trawa. Nazywa sie kosmatka śnieżna, jest zimozielona, ścina się na wiosnę, na stanowwiska półcieniste.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
lenka 11:51, 10 lut 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Nie, nie zimozielona trawa tylko coś innego co mogłoby ją zastąpić w tej kompozycji a będzie atrakcyjne cały rok. Osobiście uważam,że miskant Morning Light fajnie by wyglądał i jest na tyle wysoki,że zasłoniłby skrzynkę gazową , tylko.... zimą nieciekawie się prezentuje. Dlatego tak zastanawiam się nad ewentualnym zamiennikiem
A co myślicie o cyprysiku Fernspray Gold?

____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
EwaG 18:47, 10 lut 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Cyprysik ładny jest. Dorasta do 2 m wys. i 1,5 szerokości. Chyba jednak trochę za duży.
Ten pasek przy domu ma 90 cm szer. - 30cm na obwódkę = 60 cm. Dlatego też myślałam o czymś co będzie trochę wystawało ponad obwódkę i "rozpychało" rabatę.
To może taki zestaw Ci się spodoba: trzmielina (jest zimozielona) + paproć pod nazwą języcznik zwyczajny (zimozielony), jeżeli jest tam dostatecznie dużo cienia.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies