Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ja też zaczynam:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ja też zaczynam:)

lenka 12:21, 11 lut 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Ewuś ta paproć bardzo ciekawa jest ale nigdy nie widziałam jej w pobliskiej szkółce... Co do cyprysika Fernspray Gold to właśnie sprzeczne informacje o nim znajduję, raz że niewysoki, innym razem że dorasta do 1,5-2m... Zastanowię się jeszcze, może rzeczywiście najlepsza pierwsza myśl i nie kombinując pozostać przy miskantach.

Mam jeszcze mały dylemat odnośnie cisów przy ogrodzeniu- one powinny być różnej wielkości? Bo zdecyduję się raczej na te kolumnowe. I które wybrać Fastigiata czy Fastigiata Aurea? Bo bukszpan zielony, runianka zielona(chociaż chyba dam odmianę Variegata) więc myślę sobie, że cis mógłby być żółtawy ale z drugiej strony może kolorystycznie powinien nawiązywać do kul, które będą zielone. No i wypełnienia okręgów będą żółte więc może tego żółtego za dużo będzie?

Więcej chyba wątpliwości nie mam, jeszcze raz Ewo bardzo,bardzo dziękuję za projekt, jest piękny- prosty a jaki elegancki....
Pozdrawiam serdecznie
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Gardenarium 12:29, 11 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Żółte, gniazdowe polecam Chamaecyparis pisifera "Filifera Aurea Nana" - ma włosiasty wygląd i ładny żólty kolor. Bardzo śmieszne są i atrakcyjnie wyglądają.

Tutaj lekko cięty
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lenka 12:35, 11 lut 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
O i nawet w kompozycji z bukszpanem czy się mylę? Berberys?
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
lenka 12:37, 11 lut 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Danusiu, a mogłabyś zerknąć do mnie na strony 12-13? Pytam tam czym przysłonić nieciekawy widok na ogród sąsiada,mała rabatka i nie wiem czy choina kanadyjska czy serb, Seba proponował bluszcz- a ja skłaniam się ku choinie- dobrze myślę? Czy jednak za mało tam miejsca dla niej?
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Gardenarium 16:04, 11 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
lenka napisał(a)






Chciałabym zasłonić nieciekawy widok na ogród sąsiada, zwłaszcza,że okna na tę stronę wychodzą z salonu, ale nie chciałabym pozbawic się dostępu słonka do wnętrza. Poradźcie proszę co tu posadzić? Świerka serbskiego czy choinę kanadyjską i ciąć ją w żywopłot? Chodzi mi tylko o tę część widoczną na fotce.Ten kawałek przeznaczony na nasadzenia to ok 5m długości i 2,5 m szerokości.Rury zostaną wycięte a "pergola" usunięta. Strona południowa więc bardzo nasłoneczniona. .


Tutaj coś wąskiego i ciętego, albo Smaragdy albo cis. Smaragdy cięte górą. Ewentualnie tańsza tuja Columna, ale ona dużo gorzej wygląda niż Columna.

A ja bym się nawet bardziej pokusiła o świerki serbskie gęsto posadzone i nawet cięte, Jakoś najmniej mi pasuje choina tutaj, za rzadka będzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:05, 11 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
lenka napisał(a)
O i nawet w kompozycji z bukszpanem czy się mylę? Berberys?


Zielony berberys, to zdjęcie zrobiłam w szkółce, w której właściciel wszystko tnie mocno.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lenka 22:51, 13 lut 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Dziękuję Danusiu A myślałam, że cięta choina ładnie by się zagęściła, zasłoniłaby widok i jednocześnie lekko by wyglądała. A Ty radzisz świerka serbskiego..
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Gardenarium 12:16, 14 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Choina może będzie najmniej zwarta z tych wszystkich, ja posadziłam świerki serbskie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lenka 12:10, 24 lut 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Projekt mojego ogrodu jest już prawie skończony
Tak będzie wygladał tył


lista roślin:

1. Thuja Yellow Ribbon
2. Thuja Smaragd
3. Prunus cerasifera Nigra
4. Hydrangea paniculata Vanille Fraise a przy buku Limelight
5. Picea orientalis Aureospicata lub Taxus baccata Dovastonii Aurea
6. Ilex crenata Golden Gem
7. Buxus-żywopłocik
8. rabata żwirowa w niej kule w tym jedna na pniu
9. Rhododendron
10. róża okrywowa Lovely Fairy
11. Prunus cerasus Umbraculifera
12. Taxus żywopłot
13. Picea omorika
14. Fagus sylvatica Purple Fountain
15.Miscanthus sinensis Gracilimus
16. Cotinus coggygria Ancot
17. Euonymus fortunei Emerald 'n' Gold na pniu
18. Sambucus nigra Eva
19. Pennisetum setaceum Fireworks

A tak będzie wyglądał przedogródek



Została mi jeszcze jedna strona do zaprojektowania, to pas przy ogrodzeniu, wzdłuż wjazdu do garażu-pomarańczowy kolor
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
waska 12:15, 24 lut 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
Lenka ła ale super rozrusowane - oczywiscie wypowiadam sie nie o rośliny ale technikę

no to ja chyba spasowałam
nic mi sie nie chce - chyba jakieś przesilenie albo już mam dosć tej szarówki

ale musze przyznać ze patrzac na twoje dzieło coś drgnęło
mam kolejny plan ale co ja nie umiem tak jak ty sama zrobić a każdy ma juz dość mojego mardzenia
____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies