Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ja też zaczynam:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ja też zaczynam:)

lenka 19:24, 25 lut 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
No i przez te zachciewajstwa Sylwii i mi się taka woda zamarzyła ale to miejsce nie będzie odpowiednie, bo tam jest wjazd do garażu a naprzeciw tej ściany jest wejście do domu,będą schodki i balustrada, więc w tym miejscu chyba za wąsko by się zrobiło.
A pomyślałam sobie aby ścianę obsadzić bluszczem i zrobic taką rabatkę wyżwirowaną w kształcie łezki czy półkola aby pozostać już w tej kolistej aranżacji, hmm??
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Syla 22:29, 25 lut 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
hehehehe wirusa chciejstw sprzedałam to dobrze od przybytku głowa nie boli A ta łezka od muru ??? Nie kumam tego miejsca ..... ja naprawdę tam nie byłam , nic nie poznaję ....
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
lenka 08:45, 10 mar 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459





Teraz zastanawiam się jak obsadzić ten pas przy ogrodzeniu,z wyeksponowaniem części przy ścianie ponieważ ona znajduje się na wprost wejścia do domu. Zastanawiam się też czy w głębi nie posadzić jakiegoś drzewa z rozłożystą koroną, aby przysłoniło widok na garaż.
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
lenka 10:28, 10 mar 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459



Wzdłóż ogrodzenia bukszpan kostka, kilka kulek na pniu w głębi jakieś drzewo, nie wiem jeszcze jakie mogłoby tam pasować-może jakiś klon który przysłoni widok na garaż i da tło dla buka Purple Fountain który będzie rósł przy tarasie.
To pierwsza wariacja- w tej wersji brakuje mi jeszcze pomysłu na ścianę,która jest na wprost wejścia do domu.
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Sebek 21:35, 10 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Według mnie zakryj betonowca ekranem z cisa, tam OK - tylko nie boisz się ton śniegu na żywopłociku? Rczej tam będzie lądować...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
lenka 22:46, 10 mar 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Kurcze Seba nie pomyślałam o tym..., chociaż..hmm w zachodniopomorskim raczej o "tony" śniegu trudno Może nie będzie tak źle..
Przy "betonowcu" chciałabym,sama nie wiem jeszcze co ale jakąś fajną kompozycję.
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
waska 07:58, 11 mar 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
O i tu praca ruszyła
Będę zaglądać co z tego wyjdzie
____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
lenka 12:27, 02 maj 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Witam po dłuższej przerwie
Sezon ogrodowy nareszcie rozpoczęty, w miarę możliwości czasowych podglądam Wasze poczynania z lekką nutką zazdrości bo ja niestety jednak w tym roku nie dam rady zrealizowac swojego projektu. Wykończenie domu wysysa z nas każdy grosz, na ogród niewiele wystarczy ale za to mam nadzieję,że do lata wprowadzę się do mojego domku
To "niewiele" chciałabym przeznaczyć na małą rabatę -prostokąt 2,5m x 5m- na tę rabatę wychodzą okna z salonu,prostokąt zaznaczyłam na czerwono.

Na tej rabacie rośnie już bez czarny oraz berberysy.

Dodatkowo myślę aby dosadzić:
1- Thuja Smaragd
2- Thuja Yellow Ribbon
3-Sambucus nigra Eva
4- Miscanthus
5- Berberis Green Carpet
6- Chamaecyparis Filifera Aurea Nana
7- Buxus kule w tym jedna na pniu
8- żurawka o bordowych liściach ale nie wiem czy wytrzyma na palącym słońcu lub wrzos/wrzosiec

Proszę o analizę tej rabatki

Na prawą stronę tej rabaty dałabym cyprysik Fernspray Gold lub ponownie thuje Yellow Ribbon a pod bzem azalie o białych kwiatach a z tyłu drzewa funkie.


____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Gardenarium 23:55, 02 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
lenka napisał(a)


Na tej rabacie rośnie już bez czarny oraz berberysy.

Dodatkowo myślę aby dosadzić:
1- Thuja Smaragd
2- Thuja Yellow Ribbon
3-Sambucus nigra Eva
4- Miscanthus
5- Berberis Green Carpet
6- Chamaecyparis Filifera Aurea Nana
7- Buxus kule w tym jedna na pniu
8- żurawka o bordowych liściach ale nie wiem czy wytrzyma na palącym słońcu lub wrzos/wrzosiec

Proszę o analizę tej rabatki

Na prawą stronę tej rabaty dałabym cyprysik Fernspray Gold lub ponownie thuje Yellow Ribbon a pod bzem azalie o białych kwiatach a z tyłu drzewa funkie.




8 - zamiast żurawki wrzosiec, żurawka za duża pod cyprysiki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lenka 01:26, 06 maj 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
No to może i ja nieśmiało pochwalę się wiosną w moim ogrodzie, wprawdzie niewiele tego jest ale co tam...


____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies