Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ja też zaczynam:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ja też zaczynam:)

lenka 23:29, 02 lut 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
U mnie pada pierwszy śnieg tej zimy... Bałwanek z awatarka to z zeszłego roku

A ja nadal "siedzę" w przedogródku, ciężko mi idzie to projektowanie, oj ciężko.... Wymyśliłam coś takiego..



1. złotokap- już rośnie
2. świerk Frohburg- też rośnie
3. żurawka Citronelle
4. cis kulki na pniu
5. bukszpan kulki
6. żurawka o bordowych liściach
7. żywotnik Aurea Nana
8. rozchodnik okazały
9. kostrzewa sina
10.jałowiec Arnold , wiem,lepszy byłby cis Fasyigiata - chcę zasłonić skrzynkę elektryczną która jest za ogrodzeniem, żółte wypełnienie trzmielina Emerald'n'Gold lub powtórzenie żurawki Citronelle
11. RH
12. runianka
13.bukszpan żywopłocik osłaniający właz do piwnicy
14.hortensja Anabelle

Małe wizualizacje pasa przy ogrodzeniu




I jak mi to wyszło..? Może zostać czy mam zmieniać
Zostało mi jeszcze trochę pustego miejsca na prawo od furtki( 1 fotka), zaraz za kulkami, nie wiem czym je wypełnić. Również zastanawiam się nad wypełnieniem kulek obok hortensji, wcześniej myślałam o ostrokrzewie, ale nie wiem czy nie będzie za dużo żółtego.
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Sebek 19:38, 04 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wizualizacja bardzo mi się podoba.
Tylko może przesuń tą rabatę po prawej - a raczej ściśnij - może zmieści się na tej długiej jakieś ciurkadełko - pasuje mi w tym miejscu jakoś '

A jeśli nie to niech zostanie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
lenka 17:02, 05 lut 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Hej Seba, dzięki za wizytę i komentarz
Cieszę się, że Ci się podoba projekt mojego przedogródka, ja też sobie myślę,że fajnie wygląda ale chciałabym się upewnić czy na pewno będzie dobrze wszystko razem się komponowało, trochę się zastanawiam czy nadal nie jest za dużo gatunków... Oj przydałaby się ocena Danusi ....

Tak jak pisałam, patrząc na foto 1 (fotki przedogródka wyżej) po prawej stronie za kulkami zostało mi trochę miejsca, nie wiem co tam posadzić, czy poszerzyć kompozycję żywotnik+rozchodnik czy wkomponować coś innego -co?(rabata ma dł 8,30m i 1,20m szer)

Również zastanawiam się nad wypełnieniem kulek przy ścianie - obok hortensji. Najpierw myślałam o ostrokrzewie, ale teraz sama nie wiem, bo wchodząc od ulicy na posesję na lewo wypełnieniem pod świerkiem byłaby żurawka Citronelle, na prawo żurawka jakaś bordowa ( podpowiedzcie jaka) a na wprost może coś o jeszcze innym kolorze? Tylko co?
Albo wszędzie dać tylko żółte wypełnienie- na lewo Citronelle, na prawo np trzmielina Emerald'n'Gold, a na wprost ostrokrzew Golden Gem- hmm.. która wersja byłaby lepsza??
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Gardenarium 17:56, 05 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wizualizacja fajna, tylko rozchodnik mi jakoś wydaje się zbyt mało szlachetny, trzeba go zastąpić czymś bardziej trwałym, zimozielonym, może to być cis Fastigiata - ciemnozielony, bo te cyprysiki za tym można zamienić na Ch. Pisifera Filifera Aurea Nana - takie " włosiaste " będą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaisog1 21:34, 05 lut 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Wtrące swoje trzy grosze Mnie się o jakos nie widzi... pod domem szlachetne rosliny, w ładzie a na przeciwko zupełnie cos innego.

Może to będzie zbyt monotonne ale dałabym żywopłot cisowy, wiśnie szczepione i szpaler hortensji (Limelight lub SIlver dolar) Przy słupie zasadziła serba (trza podpytać Danusię czy na takiej małej rabacie da się go w ogóle utrzymać). Jeżeli zmieściłoby się jakies wypełnienie pod hortensje to byłoby ok.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
kaisog1 21:46, 05 lut 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ciżeko to zdjęcie wstawic do gardena.... żyopłot jest w części niski w części wysoki

ale może to coś rozjaśni....

____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
lenka 23:59, 06 lut 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Gosiu, dzięki za pomysł i wizualke ale wiesz- jakoś nie widzę tam takich dużych roślin. Już miałam tam wysokie thuje i świerki i latem zeszłego roku wszystko wycięłam. Jakoś tak klaustrofobicznie było...bo od ściany domu do ogrodzenia jest ok 3,5m więc niewiele. Ale może faktycznie masz rację, aby przemyśleć jeszcze te nasadzenia...
Więc może zostawić cisy (aby zasłonić skrzynkę), kulki i trzmielinkę. Ale co pomiędzy nimi,hmm? . Rabata nieco ponad 8m i 1,2m szeroka. Będę myśleć, ale jak macie jakieś pomysły to podsuwajcie

____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Syla 18:39, 07 lut 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380





Lenko , nadal dumasz nad tym miejscem ???
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
lenka 23:52, 07 lut 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Tak, tak Syla, bez przerwy .... Niby dwie nieduże rabatki a nie bardzo umiem sobie z nimi poradzić.. A masz jakiś pomysł?
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
EwaG 17:49, 08 lut 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Lenko, dziś rano zajrzałam do Twojego wątku. Wydaje mi się, że problemem jest zestawianie fajnych pomysłów, ale brak spójnej koncepcji tego przedogródka. Jak widzę w ogrodzie głównym masz pomysł na zastosowanie koła. Może cos w tym stylu?

____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies