Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Samotnia pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Samotnia pod lasem

MartaKozak 16:59, 13 mar 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Czy na studnie glebinowa potrzebne sa jakies pozwolenia? Poprosze namiary na firme co ci robila, ale oni pewnie w kuj-pom nie robia...
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
karlos 17:16, 13 mar 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
MartaKozak napisał(a)
Czy na studnie glebinowa potrzebne sa jakies pozwolenia? Poprosze namiary na firme co ci robila, ale oni pewnie w kuj-pom nie robia...


Do 30 metrów nie trzeba zezwoleń. Niestety chłopaki nie mogą się obrobić w granicach 50km, więc raczej wątpię ...
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
Milka 07:55, 14 mar 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
A powiedz, jaki koszt był wiercenia studni na te 30m? czy duży bałagan przy okazji?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Kociamama 08:06, 14 mar 2019


Dołączył: 14 lut 2019
Posty: 879
Milka napisał(a)
A powiedz, jaki koszt był wiercenia studni na te 30m? czy duży bałagan przy okazji?


Na koszcie się nie znam, ale jaki bałagan? Przy budowie porządek jak w pudełeczku. Tylko jakiś nieodpowiedzialny pokusiłby się na bałagan przy studni
____________________
Ania - Kocia mama Ogród tkany marzeniami
karlos 09:01, 14 mar 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Milka napisał(a)
A powiedz, jaki koszt był wiercenia studni na te 30m? czy duży bałagan przy okazji?


Tak jak pisałem wcześniej 170pln za metr odwiertu "na gotowo". Moja ma 12m.

"U mnie koszty całości zamknęły się w 2600 pln (170x12m= 2040 plus pompa 560) ale odpuściłem sobie sterowanie. Najprostszy układ, idę podlewać odpalam pompę, kończę podlewać wyłączam pompę. Można dołożyć zbiorniczek i elektrozawory, które samoczynnie odpalają pompę, odkręcasz kran pompa startuje, po zakręceniu pompa staje."
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
karlos 09:04, 14 mar 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Kociamama napisał(a)


Na koszcie się nie znam, ale jaki bałagan? Przy budowie porządek jak w pudełeczku. Tylko jakiś nieodpowiedzialny pokusiłby się na bałagan przy studni


taki "bałagan" został po studniarzach Na wcześniejszych stronach są fotki z wiercenia, wiertnia mała na gumowych kółkach, urobek na folię itd Myślę że akceptowalne "straty" kawałek rowka i mały wykop ...



____________________
Karlos Samotnia pod lasem
Kociamama 09:16, 14 mar 2019


Dołączył: 14 lut 2019
Posty: 879
Miło, że coraz częściej trafiają się tacy fachowcy. Pamiętam, w jakim byłam szoku, gdy zakładali mi gaz. Przyjechał samochód. Pan wyjął plandekę. Wszystkie gwintowania robił na plandece. Po wszystkim wziął szczotkę i to wszystko zmiótł do własnego zamykanego wiaderka. Jak wtedy opowiadałam to nikt nie chciał mi wierzyć. To był czas - przewróciło się niech leży
____________________
Ania - Kocia mama Ogród tkany marzeniami
MartaKozak 09:17, 14 mar 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
A do czego ten rowek ma sluzyc?
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
karlos 09:46, 14 mar 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
MartaKozak napisał(a)
A do czego ten rowek ma sluzyc?


Zobacz na 17 stronę wątku, tam na fotach widać dokładnie. Duży wykop służy jako zbiornik, do niego wlewają wodę z jakimś zagęszczaczem, żeby się odwiert nie obsypywał. Z niego pompują tą "zawiesinę" przez wiertnię i woda wypływa rowkiem z powrotem do zbiornika, taki układ zamknięty. Do wykopu wpada część urobku, z wodą.
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
Milka 10:09, 14 mar 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
karlos napisał(a)


Tak jak pisałem wcześniej 170pln za metr odwiertu "na gotowo". Moja ma 12m.

"U mnie koszty całości zamknęły się w 2600 pln (170x12m= 2040 plus pompa 560) ale odpuściłem sobie sterowanie. Najprostszy układ, idę podlewać odpalam pompę, kończę podlewać wyłączam pompę. Można dołożyć zbiorniczek i elektrozawory, które samoczynnie odpalają pompę, odkręcasz kran pompa startuje, po zakręceniu pompa staje."

Dzięki, to jest w planie u nas koszt nie taki straszny. Faktycznie bez bałaganu
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies