Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Samotnia pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Samotnia pod lasem

karlos 20:34, 05 mar 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Anitka napisał(a)


Te Danici mogą docelowo mieć 100 – 140 cm średnicy. To co podają w katalogach lub na metkach to są wielkości roślinek po 10 latach i często to jest mylące.


Kiedy to będzie ... najwyżej wkomponują się z deski
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
karlos 21:20, 05 mar 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Dzieje się, od poniedziałku studniarze walczą o wodę Po upalnym sezonie 2018 i rachunku za wodę, postanowiłem poszukać oszczędności Panowie wywiercili studnię głębinową, poszło na 12m i mam własną wodę jutro jeszcze będziemy sprawdzać wydajność źródła, ale studniarze twierdzą, że trafili elegancko na żyłę i doświadczenie mówi, będzie ok 5 kubików na godzinę




leci woda, leci na razie za płot, bo to filtrowanie i jeszcze brudna ...

____________________
Karlos Samotnia pod lasem
Magara 23:18, 05 mar 2019


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
karlos,a ustaliłeś ze swoimi fachmanami co to kubik?
jakiś czas temu mierzyłam się z tematem "kubika",co prawda po kaszubsku i co prawda w odniesieniu do drewna do kominka, ale okazało się, że kubik-metr sześcienny-metr przestrzenny to są całkiem różne sprawy
co mi to krwi napsuło, a i wiele przy okazji nauczyło to moje
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
karlos 23:38, 05 mar 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Magara napisał(a)
karlos,a ustaliłeś ze swoimi fachmanami co to kubik?
jakiś czas temu mierzyłam się z tematem "kubika",co prawda po kaszubsku i co prawda w odniesieniu do drewna do kominka, ale okazało się, że kubik-metr sześcienny-metr przestrzenny to są całkiem różne sprawy
co mi to krwi napsuło, a i wiele przy okazji nauczyło to moje


Tylko wody nie da się porabać metr przestrzenny to 0.65 metra, to chyba wie każdy posiadacz kominka
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
Magara 00:04, 06 mar 2019


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
karlos, w lubuskiem może i się wody nie da porąbać, a na moich ukochanych Kaszubach to kto wie
a z tym metrem i 0,65 też bywało różnie
ale sam pomysł ze studnią dobry miałeś, chyba się zwrócę do Ciebie po wskazówki, tylko muszę temat przemyśleć
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
karlos 00:35, 06 mar 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Magara jak ktoś kiepsko układa to i 0.5

Co do studni to metr odwiertu na gotowo 170pln x 12m = 2040
Do tego pompa ok 500-600 czyli w moim przypadku, jak nic się nie ### to koszty wrócą się w 3 sezonie Dam znać jak to wszystko chodzi, za ok 2 tygodnie po testach.
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
pestka56 09:04, 06 mar 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Kupujemy grabinę od leśniczego, więc na szczęście metry są zawsze te same To najlepsze źródło jeśli chodzi o cenę i jakość. Także drewno z drzew owocowych, jabłoniowe i wiśniowe jest bardzo dobre. Pali wolno i daje miły aromat. Tyle, że trzeba je sezonować, żeby osiągnęło te 18-20%. Na pintereście mam tablicę z około kominkowymi pomysłami. Jest tam kilka przykładów suszarni słonecznych do drewna. Mamy w planie postawić coś takiego.

U nas odwiert jest 2 razy droższy a zważywszy, że do wody minimum 30 m...
____________________
Kasia
Krakus 09:32, 06 mar 2019


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
fajna studnia...i do tego dośc płytko u Ciebie woda...tak jak piszesz szybko sie zwróci patrzac jak wczesne i suche sa wiosny i lato..

z tej ryru glębinowej będzie ci pompowac do jakiegos zbiornika?bo widze jakieś rowy pokopane.. czy bezpośrednio do nawadniania będziesz czerpać?
____________________
Zielonym do góry...
dana1s 09:46, 06 mar 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Ale masz fajnie, u nas minimum 45m i 280-300 za metr. Mieliśmy robić, ale koszt jest znaczny... do tego pompa, geodeta szkoda, bo woda byłaby potrzebna
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
karlos 10:38, 06 mar 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Kasia ja też od leśniczego biorę drewno (dąb, buk, troszkę brzozy) i nie ma problemu jak pisze Magara metr to metr ... a czasami nawet metr z hakiem Moje leżakuje na słoneczku już 2 sezony, więc pali się jak ta lala

Krakus te wykopy to wszystko rowy "techniczne" przekopują małe korytko, na końcu zbiornik z pompą do wiertni i wszystko działa w obiegu zamkniętym. Woda wypłukuje do zbiornika urobek. Generalnie widać tylko będzie kawałek rury 100mm, do niej wpuszczasz pompę głębinową i z rury przez "dekielek" wystaje niebieska rurka 32, kabel sieciowy i sznurek do którego jest podwieszona pompa. Ja ma na ogrodzie 4 krany ogrodowe z miejską wodą, a na końcu działki (2m od studni) spust wody na zimę, więc jako "pomysłowy Dobromir" podłączę rurę ze studni do spustu i ma wodę w kranach ogrodowych prosto ze studni Jak posprzątam całość wrzucę fotkę.

dana1s w sezonie 2018 zapłaciłem ok 1000pln za wodę na ogród i to lałem oszczędnie, tylko na przetrwanie. Jak dobrze pójdzie, będzie dobre ciśnienie, wydajność i będę mógł lać do woli, to zwrot kosztów (licząc inwestycję, prąd do pompy) będzie w 3 sezonie Do tego podobno taka woda jest dużo lepsza, jak mówi studniarz "żywa woda" niż ta z kranu ...
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies