Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Samotnia pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Samotnia pod lasem

Basilikum 12:39, 06 mar 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
wlasna studnie miec jest super (napisala posiadaczka dwoch w tym jednej w domu) chociaz w zeszloroczne upaly posilkowalismy sie woda z rzeki, ktora oddziela nasz ogrod od pastwiska.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
pestka56 15:00, 07 mar 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Spróbuj kupić grabinę. Po kilku latach palenia w kominku uważam, że jest to najlepsze drewn.
____________________
Kasia
karlos 20:09, 07 mar 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Kasia wszędzie sadzą gówniane (opał) sosny i trudno tak sobie wybierać w liściastych. U nas z liściastych najwięcej buczyny, też fajne drewno twarde

PS. a gdzie Twój ogród ??? nie ma nawet wizytówki ???
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
pestka56 22:10, 07 mar 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Psia kość wykasowało mi posta. Mam nie swoją klawiaturę i gdzieś puknęłam

Dąb czerwonolistny i sosna szybko rosną. To dlatego tak sadzą.

Wątek kiedyś założę. Ja ciągle w niedoczasie, a tu ogrodowi stuknęło 13 lat. Zdjęć masa i napisać też by się przydało coś fajnego, jakąś historię zaczynając od ugoru. Mam trochę zdjęć na pintereście https://pl.pinterest.com/pestka56/garden-my-garden/ ale też nie ma tych najnowszych.
____________________
Kasia
karlos 20:02, 10 mar 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
pestka56 napisał(a)
Psia kość wykasowało mi posta. Mam nie swoją klawiaturę i gdzieś puknęłam

Dąb czerwonolistny i sosna szybko rosną. To dlatego tak sadzą.

Wątek kiedyś założę. Ja ciągle w niedoczasie, a tu ogrodowi stuknęło 13 lat. Zdjęć masa i napisać też by się przydało coś fajnego, jakąś historię zaczynając od ugoru. Mam trochę zdjęć na pintereście https://pl.pinterest.com/pestka56/garden-my-garden/ ale też nie ma tych najnowszych.


Przeglądałem, ładnie Super róże i hortensje Czekam na wątek i foty "całości" żeby to jakoś umiejscowić
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
pestka56 21:47, 10 mar 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Jak założę, na początku będzie zdjęcie z satelity i cały plan
____________________
Kasia
karlos 20:26, 12 mar 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Dziś zainstalowałem pompę głębinową i przetestowałem jej możliwości. Generalnie jest dobrze, a nawet bardzo dobrze Pompę dobrał mi studniarz, ma być wydajna ale dopasowana do możliwości studni. Pompa ma wydajność 95 l/min i beczkę 200l zapełniła w 2 minuty Przetestowałem też zraszacze ogrodowe, podłączyłem się do swojego "ogrodowego rurociągu" i włączyłem 3 zraszacze do kranów, z czego jeden w odległości ok 70m od pompy i wszystkie chodziły jak trzeba Lustro wody spadło od razu ok 3m (tak przewidział studniarz) i przez pół godziny pompowania na max nie spadło niżej. Teraz tylko wszystko ładnie podłączyć, zakopać i czekać na upały


____________________
Karlos Samotnia pod lasem
Milka 05:52, 13 mar 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Stale myślimy o studni, przy tych suszach, to skarb, na razie na myśleniu się konczy mąż walczy z nową pergola, nawet mu szybko idzie, najgorzej z rozbiórką starej.
Studnia to dobry wybór, brawo
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Krakus 07:59, 13 mar 2019


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
fajnie wyszło i dobrze że wszysko działa...jakbyś na priv napisał jaka to pompa tak na przyszłość..70 m odległości to sporo i jeszcze 12 m wynoszenia...myślę że jakby u mnie znalexli wodę (a powinna być bo sasiadka ma studnię) to warto by przemysleć...
____________________
Zielonym do góry...
karlos 08:53, 13 mar 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Krakus napisał(a)
fajnie wyszło i dobrze że wszysko działa...jakbyś na priv napisał jaka to pompa tak na przyszłość..70 m odległości to sporo i jeszcze 12 m wynoszenia...myślę że jakby u mnie znalexli wodę (a powinna być bo sasiadka ma studnię) to warto by przemysleć...


Jestem na razie zadowolony, ale z ostateczną oceną poczekam do lata Mam działkę 73m długą, a rury ogrodowe lecą wzdłuż płotu, więc te 70 m to całość od pompy w studni do ostatniego kranu (nie liczę węża ogrodowego) Warto przemyśleć temat, bo "gra warta świeczki" ... U mnie koszty całości zamknęły się w 2600 pln (170x12m= 2040 plus pompa 560) ale odpuściłem sobie sterowanie. Najprostszy układ, idę podlewać odpalam pompę, kończę podlewać wyłączam pompę. Można dołożyć zbiorniczek i elektrozawory, które samoczynnie odpalają pompę, odkręcasz kran pompa startuje, po zakręceniu pompa staje. Dobre jeśli ogród podlewa np. kobieta Koszt jakieś dodatkowe 400pln. Może kiedyś zainstaluję, ale wiąże się to z wybudowaniem "kanału- studni" na urządzenia lub demontażem na zimę.

Co do pompy to >>>> Pompa głębinowa 3,5SC3/19 230V Omnigena polecił studniarz, podobno sprawdzona firma a cena rozsądna
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies