Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Zana 20:09, 14 maj 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Helen napisał(a)

Anulka, dziękuję za wszystkie podpowiedzi


Nie ma za co, zawsze do usług. Bardzo fajnie się z Tobą współpracuje

Cierpliwie czekam na fotki posadzonych cisów.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Helen 05:47, 15 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Zana napisał(a)


Nie ma za co, zawsze do usług. Bardzo fajnie się z Tobą współpracuje

Cierpliwie czekam na fotki posadzonych cisów.

Dziękuję, ale będę jeszcze pytać o kilka rzeczy, może nawet dzisiaj wieczorem, inna część ogrodu Więc na pewno będziecie mnie miały dosyć

Cisy byłyby już posadzone gdyby nie fakt, że muszę najpierw coś przesadzić (czytaj: wiele) a dla tego cosia wymyślić jeszcze nowe miejsce I to strasznie wydłuża prace. Już nie mówię o przygotowywaniu ziemi do sadzenia, gdy wokół coś rośnie.
____________________
Helen - Hortensjowo
Anda 06:18, 15 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Helen napisał(a)

Ewa, bardzo Ci dziękuję za wszelkie wskazówki oraz rysuneczki


Nie ma za co Cieszę się, że się przydały
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 20:17, 15 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże.
Posadziłam już prawi cały żywopłot z cisów, ale teraz mam zagwostkę co zrobić z bylinami, które były już wcześniej posadzone.
Tak jest - stoję przed rabatą:
strona prawa

strona lewa

U dołu zdjęć widać bardzo delikatnie błękitny sznurek, który wyznacza nową linię trawnika.
Po zdjęciu trawnika rabata będzie miała takie wymiary: dł. 4,5 m, szer. z jednej strony 3 m, z drugiej 2,5 m (zaznaczyłam już posadzony żywopłot z cisów oraz redbarony z jeżówką, tak jakby miały być tylko przesunięte do przodu - to na razie dla lepszego obrazu, wcale tak nie musi być):
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:22, 15 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Generalnie jak zacznę wszystko przesadzać tak samo jak było, tzn. w liniach prostych, to zrobi się u góry po lewej stronie trójkąt prostokątny.
Co mam zrobić? Sadzić w prostych liniach czy jakimiś kępami?
Rosną tam ML, hortensje LL i SD, jeżówki, molinie moorhexe, redbarony, pozostałe na zasadzie przechowalnika. Jest jeszcze do zagospodarowania dereń biały i krzewuszka oraz 2 ciemne żurawki.
Czy sadzić jeszcze jakieś drzewko?
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:42, 15 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Jeszcze zdjęcie na szybko zrobione - jak widać tę rabatę od strony tarasu.

Chyba musi być dosyć uporządkowane ale czy aż tak bardzo?
____________________
Helen - Hortensjowo
Zana 22:10, 16 maj 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
makadamia napisał(a)


Zmniejszać po trochu. Tu urządzić warzywnik, tam poprawić rabatę, po malutku, nie spiesząc się i najlepiej w czasie jego nieobecności...

Tylko kwadraty jednak lepiej by wyglądały niż prostokąty...





Helen, czy Ty będziesz robić rabaty wg tego planu Asi?

Cisy wyglądają ślicznie. Gapię się na Twój rysunek rabaty i nie umiem go "ułożyć" na zdjęciu. Czy te dwie duże elipsy to symbolicznie zaznaczone wielkie cisy rosnące przy tarasie? Jeśli tak, to nie rozumiem dlaczego linia przodu rabaty leci pod kątem a nie prosto?
Nie wiem, coś się pogubiłam.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Helen 05:39, 17 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Zana napisał(a)


Helen, czy Ty będziesz robić rabaty wg tego planu Asi?

Cisy wyglądają ślicznie. Gapię się na Twój rysunek rabaty i nie umiem go "ułożyć" na zdjęciu. Czy te dwie duże elipsy to symbolicznie zaznaczone wielkie cisy rosnące przy tarasie? Jeśli tak, to nie rozumiem dlaczego linia przodu rabaty leci pod kątem a nie prosto?
Nie wiem, coś się pogubiłam.

Anulka, ze względu na dobro mojego małżeństwa, na razie mogę tylko wyprostować linie jak na pierwszym planie Asi. To i tak będzie szok dla eM, bo On lubi trawnik Zaraz wkleję pierwszy plan.

Wiem, że źle narysowałam tamten szkic, ale do zmiany jest prawa górna rabata i o nią pytałam.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 06:05, 17 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Anulka, zajrzałam jeszcze raz na rabatę, jednak te moje odręczne rysunki są w miarę prawidłowe, tzn. jak się stanie bezpośrednio przed rabatą, to wyprostowana linia trawnika wg rysunku Asi daje duży skos, co będzie widoczne przy przesadzeniu red barona w linii prostej (proste nasadzenie trawy spowoduje podkreślenie tego skosu). Natomiast z tarasu wygląda jak linia prosta.

____________________
Helen - Hortensjowo
makadamia 08:26, 17 maj 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Helen napisał(a)
Anulka, zajrzałam jeszcze raz na rabatę, jednak te moje odręczne rysunki są w miarę prawidłowe, tzn. jak się stanie bezpośrednio przed rabatą, to wyprostowana linia trawnika wg rysunku Asi daje duży skos, co będzie widoczne przy przesadzeniu red barona w linii prostej (proste nasadzenie trawy spowoduje podkreślenie tego skosu). Natomiast z tarasu wygląda jak linia prosta.


Helen, ja też nic z tego nie rozumiem

Linia trawnika ma iść prostopadle do tarasu. Nie ma innej opcji.
Linia ogrodzenia idzie pod kątem rozwartym do tarasu - więc to ona jest po skosie.

Sadzisz wszystkie rośliny wzdłuż linii trawnika.
W rogu ogrodzenia zostanie Ci wtedy wolne miejsce, w które możesz wsadzić pęcherznicę z tego rogu przy katalpie.
Koniec
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies