Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

makadamia 08:30, 17 maj 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Helen napisał(a)




A patrząc na to zdjęcie, to ten skos jest tak nieduży, że tej dziury z tyłu w ogóle nie będzie widać.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Zana 10:56, 17 maj 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
makadamia napisał(a)


Helen, ja też nic z tego nie rozumiem

Linia trawnika ma iść prostopadle do tarasu. Nie ma innej opcji.
Linia ogrodzenia idzie pod kątem rozwartym do tarasu - więc to ona jest po skosie.

Sadzisz wszystkie rośliny wzdłuż linii trawnika.
W rogu ogrodzenia zostanie Ci wtedy wolne miejsce, w które możesz wsadzić pęcherznicę z tego rogu przy katalpie.
Koniec


Ulżyło mi

I we wszystkim zgadzam się z Asią

A w róg tak jak Asia pisze jakiegoś krzaczorka posadź. Tę pęcherznicę albo berberysa, którego na fotkach powyżej widać, albo co tam innego masz.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Helen 20:57, 17 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Dziękuję Wam bardzo za pomoc Jutro działam.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 22:39, 21 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Cisy posadzone. Ale mam problem - chyba coś im jest, mają żółte igły w środku i od dołu. Za długo nie były sadzone tylko przetrzymywane w doniczkach? Czy jakiś grzyb?
Zdjęcia na szybko zrobione:
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 22:48, 21 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Tak wyglądają jako żywopłot:
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 22:50, 21 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
I jeszcze pytanie do Asi/Makadamii - czy może zupełnie zrezygnować z rabaty obok tarasu i zrobić prostokątny/kwadratowy trawnik?
Tak mi dzisiaj podpowiedział Pan od nawadniania ogrodu.
____________________
Helen - Hortensjowo
Zana 22:52, 21 maj 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Helen nie znam się
Ślicznie wyglądają z tymi młodymi przyrostami.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Wani 23:51, 21 maj 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Helen po pierwsze sprawdź czy nie mają misecznika : ja w tym roku w dwóch szkółkach widziałam egzemplarze z "gratisem".
Po drugie : moje w zeszłym roku też tak odchorowywały sadzenie, w pewnym momencie wyglądały fatalnie. W tym roku są PIĘKNE, napatrzeć się na nie nie mogę. Jedynie czego bym się czepiała to chyba u Ciebie rosną w dołku? U mnie wszystkie na lekkim podwyższeniu zgodnie z tym co wyczytałam w cisowym wątku.
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Helen 05:33, 22 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Zana napisał(a)
Helen nie znam się
Ślicznie wyglądają z tymi młodymi przyrostami.

Dziękuję
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 05:38, 22 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Wani napisał(a)
Helen po pierwsze sprawdź czy nie mają misecznika : ja w tym roku w dwóch szkółkach widziałam egzemplarze z "gratisem".
Po drugie : moje w zeszłym roku też tak odchorowywały sadzenie, w pewnym momencie wyglądały fatalnie. W tym roku są PIĘKNE, napatrzeć się na nie nie mogę. Jedynie czego bym się czepiała to chyba u Ciebie rosną w dołku? U mnie wszystkie na lekkim podwyższeniu zgodnie z tym co wyczytałam w cisowym wątku.

Ania, w moim ogrodzie jest mnóstwo nierówności takich niby niewielkich, ale gdy podlewam rośliny, widzę że czasami woda spływa z rabaty na trawę. Właśnie wczoraj gdy dosadziłam ostatnie cisy zauważyłam, że mam spore zaniżenie w trawniku pomiędzy brzoskwinią a czereśnią. Myślisz, że nawet takie niby nic może mieć znaczenie?
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies