Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Zana 09:13, 14 maj 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Wiecie co? Ja to bym odpuściła te pierisy. Będzie laurowiśnia, hortensja, drzewko klon i moim zdaniem na takiej małej powierzchni to wystarczy urozmaicenia. Ewentualnie powtórzyłabym taką samą hortensję. No zawsze można dodać zimozielone kulki, są takie bardziej neutralne w odbiorze niż poczochrane pierisy. Na dole hakone, runianka lub kopytnik , ze dwie lub trzy hosty i finito. Moim zdaniem bez pierisów i rodków będzie lepiej. Wystarczą hortki i laurowiśnia ze średniego piętra.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Anda 09:28, 14 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33465
Anula, no wlasnie, nie bylam pewna, czy nie duzo grzybow w barszcz. Tak naprawde, to nie widzi mi sie tam laurowisnia Tutaj rosnie ich mnostwo. Wielkie potfory na 2m. Przejadly mi sie

A zamiast host moze bardziej kokoryczki by sie tam wpasowaly. Np. Kokoryczka wonna 'Variegatum' Polygonatum odoratum - akurat na nia "choruje"
I hakonechloa mi sie bardzo widzi.
Chociaz z drugiej strony wystarczylyby 3 duze hosty i rabata pelna Tylko czy hosty nie zjedza Jordana?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zana 09:43, 14 maj 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ba, ale laurowiśnia jest i szkoda ją zmarnować. Można ją przycinać, formować. No Tobie się przejadły, ale u nas to jednak cały czas egzotyka. Mnie do całości bardziej pasuje zielona laurowiśnia.

Ja to wiadomo, jestem za hostami i hakone. Helen musi sobie zdecydować co jej bardziej pasuje. W każdym razie hosty absolutnie nie pochłoną Jordana, no nie mogą to być odmiany olbrzymy.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Helen 09:53, 14 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Dziewczyny, ale rozumiem, że usytuowanie klona, hortensji i ewentualnie laurowiśni takie jak na ostatnim rysunku Ewy? Ten szkielet jest dla mnie bardzo ważny.
Przemyślałam temat laurowiśni i jeszcze teraz nie muszę jej przesadzać. Ogólnie to ją jeszcze przemyślę na przedogródku.
Podoba mi się klon, hortensje, hakonki, hosty i może kokoryczki. wypełnienie z runianki. Z pierisów chyba zrezygnuję.
____________________
Helen - Hortensjowo
Anda 10:17, 14 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33465
Helen napisał(a)
Dziewczyny, ale rozumiem, że usytuowanie klona, hortensji i ewentualnie laurowiśni takie jak na ostatnim rysunku Ewy? Ten szkielet jest dla mnie bardzo ważny.
Przemyślałam temat laurowiśni i jeszcze teraz nie muszę jej przesadzać. Ogólnie to ją jeszcze przemyślę na przedogródku.
Podoba mi się klon, hortensje, hakonki, hosty i może kokoryczki. wypełnienie z runianki. Z pierisów chyba zrezygnuję.


Mysle, ze takie usytuowanie jest ok. Z ktorej strony najczesciej patrzysz na rabate? Bo ja rysowalam to tak w stosunku do drzwi wejsciowych

To rezygnujemy z pierisow

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 10:19, 14 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33465
Zana napisał(a)
Ba, ale laurowiśnia jest i szkoda ją zmarnować. Można ją przycinać, formować. No Tobie się przejadły, ale u nas to jednak cały czas egzotyka. Mnie do całości bardziej pasuje zielona laurowiśnia.

Ja to wiadomo, jestem za hostami i hakone. Helen musi sobie zdecydować co jej bardziej pasuje. W każdym razie hosty absolutnie nie pochłoną Jordana, no nie mogą to być odmiany olbrzymy.



Egzotyka, dobre

Hosty powinny byc wyzsze od hakone, ale wszystko bedzie w kepach, nie po calosci, wiec bedzie ok.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 10:26, 14 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Anda napisał(a)


Mysle, ze takie usytuowanie jest ok. Z ktorej strony najczesciej patrzysz na rabate? Bo ja rysowalam to tak w stosunku do drzwi wejsciowych

To rezygnujemy z pierisow


Na rabatę patrzę najczęściej wychodząc z domu, klon będzie po lewej stronie od wejścia. Będzie ok.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 10:31, 14 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Tutaj dorysowałam furtkę i wejścia do domu.
i jeszcze zdjęcie jak to wygląda gdy się wychodzi z domu (klon byłby wtedy w lewym górnym rogu)
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 11:34, 14 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Zmierzyłam pH gleby. Wychodzi na to, że obojętna.
____________________
Helen - Hortensjowo
Anda 11:55, 14 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33465
Super Ale szybka jestes.
Po zerwaniu trawnika przekopalabym cala glebe z kompostem i maczka bazaltowa. Pod hortensje warto dodac troche kwasnej ziemi z worka i przemieszac z gleba rodzima, ktora bedzie przemieszana z kompostem i maczka

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies