Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

inka74 06:37, 23 lip 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Róż plus fiolet trzeba by było rozjaśnić bo samo takie połączenie będzie ciemne. Można np. dodać jasne kłosy stipy. Żółty z fioletem jest dosyć intensywnym połączeniem ale bardzo ładnym. Pytanie czy ta rabata ci współgra z całością. Bo jak tylko tu masz żółty to może zbytnio się wyróżnia. Wtedy zmiana może być konieczna
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
antracyt 07:29, 23 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Nie wiem, jak bardzo lubisz szaleństwa kolorystyczne, ale jak chcesz usprawiedliwić nowy zakup to zawsze możesz kilka różowych tam jeszcze wcisnąć. Popatrzysz, podumasz i wtedy zdecydujesz co zostaje
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Helen 07:52, 23 lip 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
inka74 napisał(a)
Róż plus fiolet trzeba by było rozjaśnić bo samo takie połączenie będzie ciemne. Można np. dodać jasne kłosy stipy. Żółty z fioletem jest dosyć intensywnym połączeniem ale bardzo ładnym. Pytanie czy ta rabata ci współgra z całością. Bo jak tylko tu masz żółty to może zbytnio się wyróżnia. Wtedy zmiana może być konieczna

Inne odcienie żółtego mam w postaci turzyc everillo, etaty aurea, trzmielin. Wrzucalam zdjęcia z góry na stronie, zaraz znajdę
Edit: str. 269, ale widać część ogrodu; jak tak patrzę to rabata sama w sobie ładna, ale nie spójna z innymi
Piszcie co uważacie
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 07:53, 23 lip 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
antracyt napisał(a)
Nie wiem, jak bardzo lubisz szaleństwa kolorystyczne, ale jak chcesz usprawiedliwić nowy zakup to zawsze możesz kilka różowych tam jeszcze wcisnąć. Popatrzysz, podumasz i wtedy zdecydujesz co zostaje

Takie coś bardzo lubię, tylko szkoda roślin, które by nie miały już miejsca
____________________
Helen - Hortensjowo
jolanka 08:05, 23 lip 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Mnie się podoba, nie zmieniałaby
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Helen 08:16, 23 lip 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
jolanka napisał(a)
Mnie się podoba, nie zmieniałaby

Jola, no nie pomagasz
A tak serio - bardzo dziękuję za głos
____________________
Helen - Hortensjowo
galgAsia 08:21, 23 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Helen, Delicious Candy biorę w ciemno Bo nawet jeśli nie tam, to warto je mieć w ogrodzie Więc moim zdaniem, nie musisz szukać pretekstu, żeby je kupić
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
inka74 08:36, 23 lip 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Helen napisał(a)

i jeszcze rzut z pięterka
w takim ujęciu rzut z pięterka mi się bardzo podoba. Po drugiej stronie po prawo pod drzewami można by było wykroić większą rabatkę i tam wrzucić Delicious Candy. A w sumie to co tam jest tak pusto pod nimi? Ty jakieś straszne porządki na rabatach zrobiłaś albo coś mi umknęło ze zmian
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
violaskom 08:46, 23 lip 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gdzie widziałaś Delicious Candy? W LM? Uważaj na nie i bierz tylko te kwitnące, które widzisz że są tymi odmianami.
Te kartki z opisami są ruchome i już widziałam, że większość jest pomieszana. Ja też uważam, że na Delicious Candy miejsce w ogrodzie musi się znaleźć.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Helen 08:50, 23 lip 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
galgAsia napisał(a)
Helen, Delicious Candy biorę w ciemno Bo nawet jeśli nie tam, to warto je mieć w ogrodzie Więc moim zdaniem, nie musisz szukać pretekstu, żeby je kupić

Tez tak uważam, tylko szukam usprawiedliwienia
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies