Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 19:50, 03 cze 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8315
Co roku przycinasz czy raz na kilka lat?
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:12, 03 cze 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8315
Dziewczyny, czy to jest szkodnik?

Nie mogę znaleźć co to jest.
____________________
Helen - Hortensjowo
jolanka 21:52, 03 cze 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16465
Helen napisał(a)
Dziewczyny, czy to jest szkodnik?

Nie mogę znaleźć co to jest.

To chyba omomiłek, zjada larwy, jajka mszyc, mszyce itp, troszkę pędy młodych roślin ale woli mięsko, możesz zostawić, nawet jak podgryzie coś zielonego to większych szkód nie zrobi (chyba, ze będzie ich duuużo więcej i przejdą na weganizm)
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Kokesz 22:27, 03 cze 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Helen napisał(a)
Co roku przycinasz czy raz na kilka lat?


W zeszłym roku dwa razy bo była jakaś rozlazła, w tym roku drugi raz, pewnie jeszcze raz ciachnę. Jak mi się przestaje podobać to ścinam
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Nowa12 23:46, 03 cze 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Helen napisał(a)

W kolorze liści - montana to taka klasyczna zieleń a remota tak jakby zieleń limonkowa. Montana tworzy ładną kępkę a remota trochę jakby w środku jest mniej gęsta.


Dzięki za wyjaśnienie. O to mi chodziło. Myślę o wymianie carexów everlime właśnie na remotę albo montanę. Obie wiosną tniesz do zera?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Helen 05:39, 04 cze 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8315
jolanka napisał(a)

To chyba omomiłek, zjada larwy, jajka mszyc, mszyce itp, troszkę pędy młodych roślin ale woli mięsko, możesz zostawić, nawet jak podgryzie coś zielonego to większych szkód nie zrobi (chyba, ze będzie ich duuużo więcej i przejdą na weganizm)

Jola, dziękuję, faktycznie to jest to. Jak zjada mszyce, to może sobie być.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 05:39, 04 cze 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8315
Kokesz napisał(a)


W zeszłym roku dwa razy bo była jakaś rozlazła, w tym roku drugi raz, pewnie jeszcze raz ciachnę. Jak mi się przestaje podobać to ścinam

Renia, pokażesz jak teraz wygląda? U mnie jest dość rzadka, ale na razie nie będę jej przycinać.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 05:41, 04 cze 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8315
Nowa12 napisał(a)


Dzięki za wyjaśnienie. O to mi chodziło. Myślę o wymianie carexów everlime właśnie na remotę albo montanę. Obie wiosną tniesz do zera?

Tak, wiosną tnę do zera i bardzo szybko ruszają. Montana jest u mnie ciut niższa i chyba bardziej kompaktowa. No i bezproblemowa, bo nie trzeba przycinać tak jak pisze Renia.
____________________
Helen - Hortensjowo
inka74 06:19, 04 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Helen napisał(a)

Iwonka, będę sprawdzać jak rośnie aster, który Ci się podobał i jeżeli się sprawdzi, wyślę Ci jesienią lub wczesną wiosną
pamiętam go aster do dzielenia potrzebuje ok. 3 lat. Jak już to na wiosnę go lepiej podzielić bo jesienią kwitną
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Helen 07:38, 04 cze 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8315
inka74 napisał(a)
pamiętam go aster do dzielenia potrzebuje ok. 3 lat. Jak już to na wiosnę go lepiej podzielić bo jesienią kwitną

Dobrze, będę pokazywać kolory i pokroj krzaczka. I zaznaczę do wiosny.
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies