Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 21:39, 14 cze 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8312
April napisał(a)


I dzielić się z potrzebującymi

Fantastycznie ci się zagęściło. Podobają mi się kompozycje.
Muszę przesadzić penstemony bo mają za mało słońca i nie kwitną. I właśnie przyglądam się jak u ciebie komponują się z bodziszkiem. I chyba się zainspiruję

Dzielę, się dzielę.

Penstemony Dark Towers coraz bardziej mi się podobają, teraz będę o nie bardziej dbać, bo 2 rosną fajne olbrzymy a dwa nie mogą zbudować solidnego krzaczka. Mus ograniczać rozanne.
Inspiruj się do woli, to jest fajne zestawienie.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:43, 14 cze 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8312
antracyt napisał(a)

Ten to nie ode mnie Ja Ci dałam bródkowy, a to jest raczej syberyjski.
Przestałam rozpoznawać Twój ogród, w głowie mam cały czas etap przesadzania, a teraz całość wygląda jakby to było kilka lat temu Super efekt

A, to dziwne. To znaczy, że zakupiony jest pomylony, miał być irys bródkowy coral point albo irys bródkowy status seeker. Ale 3 irysy w ogóle nie zakwitły, pewnie zakwitną w kolejnym roku.
Zuza, wiesz może kiedy mogę przesadzać irysy?

Ogród mnie tez przeraża, że potrafi się tak szybko zagęścić. Efekt jest, to fajt.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:43, 14 cze 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8312
Magleska napisał(a)


Helen masz niesamowicie pięknie -a ten busz na rabatach -cud ,miód i orzeszki
jest naprawdę świetnie

Madzia, wielkie dzięki za pochwały.
____________________
Helen - Hortensjowo
Martka 22:26, 14 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Helen napisał(a)


Wydaje mi się, że Twoja Princess jest taka sama jak moja, tylko mój telefon czasami przekłamuje kolory.
Hakonechloa macra tworzy naprawdę gigantyczne kępy, doczekasz się takich, bardzo dobrze dbasz o rośliny.


Helen, tak dobrze, że uśmierciłam kilkadziesiąt hakonechloa rok temu ale mam nadzieję, że w tym roku darowane mi hakonki rozrosną się, na razie idzie im nieźle.
Zagadka z Princess Alexandrą wyjaśniła się: ona to. Kolory ma zaskakujące, na początku pąk jest koralowy, potem przechodzi w róż z dodatkiem koralowego, na końcu jest to przytłumiony róż. Piękna! Na zdjęciach w necie nic nie przypomina jej takiej, jaką pokazała się na rabacie Helen, ile lat ma ten Twój ogromny cis? ... Piękny okaz.
Helen 05:32, 15 cze 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8312
Martka napisał(a)


Helen, tak dobrze, że uśmierciłam kilkadziesiąt hakonechloa rok temu ale mam nadzieję, że w tym roku darowane mi hakonki rozrosną się, na razie idzie im nieźle.
Zagadka z Princess Alexandrą wyjaśniła się: ona to. Kolory ma zaskakujące, na początku pąk jest koralowy, potem przechodzi w róż z dodatkiem koralowego, na końcu jest to przytłumiony róż. Piękna! Na zdjęciach w necie nic nie przypomina jej takiej, jaką pokazała się na rabacie Helen, ile lat ma ten Twój ogromny cis? ... Piękny okaz.

Martuś, widzę że idzie Ci teraz świetnie, doczekasz się pięknych okazów.
Mnie się też ta Proncess podoba, najpierw śliczna koralowa, później delikatna, nie nachalna, super jest. U mnie dopiero drugi sezon, więc przyglądam jej się z uwagą.
Cisy, są 2 obok siebie, już porządnie zrośnięte, są po poprzednim właścicielu. Jeżeli sadzili wtedy, gdy budowali dom, to z lat 80-tych. Muszę kiedyś dopytać, bo nie wiem, tak szczerze. Ale dają fajny cień i są siedliskiem dla ptaków i chyba nietoperzy. Takie mam wrażenie.
____________________
Helen - Hortensjowo
antracyt 12:15, 15 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11665
Helen napisał(a)

A, to dziwne. To znaczy, że zakupiony jest pomylony, miał być irys bródkowy coral point albo irys bródkowy status seeker. Ale 3 irysy w ogóle nie zakwitły, pewnie zakwitną w kolejnym roku.
Zuza, wiesz może kiedy mogę przesadzać irysy?

Ogród mnie tez przeraża, że potrafi się tak szybko zagęścić. Efekt jest, to fajt.

Po kwitnieniu, czyli za chwilkę
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Pszczelarnia 23:48, 15 cze 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Helen napisał(a)





Kolorystyczne mistrzostwo. Hortensja ma piękny kolor, w tym roku i u mnie jest w kwieciu.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Helen 11:28, 17 cze 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8312
antracyt napisał(a)

Po kwitnieniu, czyli za chwilkę

U mnie już przekwitły, więc mogę, ale muszą jeszcze upały osłabnąć.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 11:29, 17 cze 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8312
Pszczelarnia napisał(a)



Kolorystyczne mistrzostwo. Hortensja ma piękny kolor, w tym roku i u mnie jest w kwieciu.




Dziękuję, Ewa.
Mam nadzieję, że hortensja przeżyje w donicy, bo to jej docelowe miejsce.
____________________
Helen - Hortensjowo
Wiaan 00:20, 18 cze 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5205



Połączenie kolorów po mistrzowsku ❤️
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies