Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Martka 08:06, 13 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Helen napisał(a)




Pięknie! Patrzysz i myślisz: Przypki czy nie Przypki? Ależ piękne to Hortensjowo!


Martka 08:09, 13 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Helen napisał(a)

Upychanie kolanem to moja specjalność.
Teraz wiem, że zawilce się mocno rozłogują, jarzmianki się wysiewają, werbenki się mocno wysiewają, rozanne to potwory a przywrotniki tworzą bardzo mocne kępy.
Podsumowując, obornik czyni cuda.


Oj tak! Pod podsumowaniem mogę się podpisać. Dodałabym do tego zestawienia niespodzianek metrowe kępy penstemona, dwa metry kwadratowe krwawnika, zaś o sianu jarzmianki w tym roku jeszcze nic nie wiem
Helen, widzę, że moja P. a. of Kent to nie jest P. a of Kent, może jakaś inna Princess. Piękne róże, byliny i trawki, jak ochoczo rośnie u Ciebie Hakonechloa! Tę trawę uwielbiam. Szkoda, że jeszcze nie wiem, czy rozrasta się tak satysfakcjonująco jak przywrotniki i bodziszki
Helen 22:07, 13 cze 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8312
Martka napisał(a)


Pięknie! Patrzysz i myślisz: Przypki czy nie Przypki? Ależ piękne to Hortensjowo!



Martuś, bardzo dziękuję za takie miłe pochwały. Jesteś mistrzynią słowa.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 22:12, 13 cze 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8312
Martka napisał(a)


Oj tak! Pod podsumowaniem mogę się podpisać. Dodałabym do tego zestawienia niespodzianek metrowe kępy penstemona, dwa metry kwadratowe krwawnika, zaś o sianu jarzmianki w tym roku jeszcze nic nie wiem
Helen, widzę, że moja P. a. of Kent to nie jest P. a of Kent, może jakaś inna Princess. Piękne róże, byliny i trawki, jak ochoczo rośnie u Ciebie Hakonechloa! Tę trawę uwielbiam. Szkoda, że jeszcze nie wiem, czy rozrasta się tak satysfakcjonująco jak przywrotniki i bodziszki

Odchudziłam dzisiaj spore kępy rozanne, wycięłam przekwitnięte szałwie caradonny (jeszcze nie ścinając zupełnie) i doświetliłam niektóre biedne rośliny, totalnie zagłuszone przez potwory.

Wydaje mi się, że Twoja Princess jest taka sama jak moja, tylko mój telefon czasami przekłamuje kolory.
Hakonechloa macra tworzy naprawdę gigantyczne kępy, doczekasz się takich, bardzo dobrze dbasz o rośliny.
____________________
Helen - Hortensjowo
Magara 23:09, 13 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6662
Helen napisał(a)

Teraz wiem, że zawilce się mocno rozłogują, jarzmianki się wysiewają, werbenki się mocno wysiewają, rozanne to potwory a przywrotniki tworzą bardzo mocne kępy.

Ha! Ja też to wiem, teraz
Tylko co z tą wiedzą zrobić???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
mrokasia 23:21, 13 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18015
Magara napisał(a)

Ha! Ja też to wiem, teraz
Tylko co z tą wiedzą zrobić???


He he he, w punkt!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Helen 05:26, 14 cze 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8312
Trzeba robić tetrisy, i tyle.
____________________
Helen - Hortensjowo
April 08:19, 14 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
Helen napisał(a)
Trzeba robić tetrisy, i tyle.


I dzielić się z potrzebującymi

Fantastycznie ci się zagęściło. Podobają mi się kompozycje.
Muszę przesadzić penstemony bo mają za mało słońca i nie kwitną. I właśnie przyglądam się jak u ciebie komponują się z bodziszkiem. I chyba się zainspiruję
____________________
April April podbija las Mazowsze
antracyt 09:32, 14 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11665
Helen napisał(a)
I trochę spamu ogrodowego.
Irys, chyba od Zuzy, zimna biel

Ten to nie ode mnie Ja Ci dałam bródkowy, a to jest raczej syberyjski.
Przestałam rozpoznawać Twój ogród, w głowie mam cały czas etap przesadzania, a teraz całość wygląda jakby to było kilka lat temu Super efekt
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magleska 15:41, 14 cze 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18485
Helen napisał(a)




Helen masz niesamowicie pięknie -a ten busz na rabatach -cud ,miód i orzeszki
jest naprawdę świetnie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies