Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Wiolka5_7 07:51, 06 wrz 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
Ja dolomitu nie dawałam,bo nie potrzebowałam....dałam obornik koński, kompost,korę i mączkę bazaltową i przekopałam z glebą macierzystą i wszystko pięknie rośnie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Toszka 08:01, 06 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Dolomit mozesz dać do dołka podczas sadzenia. Przemieszać z ziemią i wszystko.
Tak, hakone świetnie rosną przy cisach. Nawet bardzo blisko. Jedno co ważne, to tak sadzić hakone, aby wyciągając się w kierunku słońca nie kładła się na cisa, bo dziurawy od dotyku (czyt. braku doświetlenia) będzie cis.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Helen 08:50, 07 wrz 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
Wiolka5_7 napisał(a)
Ja dolomitu nie dawałam,bo nie potrzebowałam....dałam obornik koński, kompost,korę i mączkę bazaltową i przekopałam z glebą macierzystą i wszystko pięknie rośnie

Dziękuję Ci, Wiolka
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 08:51, 07 wrz 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
Toszka napisał(a)
Dolomit mozesz dać do dołka podczas sadzenia. Przemieszać z ziemią i wszystko.
Tak, hakone świetnie rosną przy cisach. Nawet bardzo blisko. Jedno co ważne, to tak sadzić hakone, aby wyciągając się w kierunku słońca nie kładła się na cisa, bo dziurawy od dotyku (czyt. braku doświetlenia) będzie cis.

Ok, zastosuję się do rady i bardzo dziękuję Toszko za komentarz
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 13:36, 08 wrz 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
Wstawię zdjęcia z moich wczorajszych prac - co prawda cały dzień lało, ale udało mi się w ciągu 2 godz. mniejszego deszczu, posadzić to co miałam. Ze względów finansowych, bo remont w domu, posadziłam cisy w odstępach co ok. 50 cm. Te robusty drogie jak nie wiem
Tak wyglądał rysunek poglądowy Kasi-Mrokasi

Takie są nasadzenia - w tym momencie mogłam zrobić tylko ten kawałek, zobaczymy czy wystarczy pieniędzy na ścieżki z kostki i czy będę mogła zrobić w tym roku resztę.

Przed cisami posadziłam hakonki i 2 ciemierniki (jednego nie widać jest taki mały).
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 13:46, 08 wrz 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
Zastanawiam się czy dobrze zrobiłam.
Ciemierniki wysadzałam z głębokiej donicy, w której rosły od lutego tego roku. Dwie sadzonki zmarniały, z nich jedną wyrzuciłam a drugą wsadziłam. bo pomyślałam, że może odrośnie. Natomiast trzecia rozrosła się jak gooopia i nie mogłam jej wysadzić z donicy. Trochę poobrywałam korzenie, ale myślę że przeżyje.
I tu mam dylemat czy zostawić taką dużą kępę rozrośniętego tego trzeciego ciemiernika czy mogłabym go podzielić a wyrzucić tego, który się nie rozrósł. Poniżej wklejam zdjęcia dla zobrazowania.
____________________
Helen - Hortensjowo
Anda 14:09, 08 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Ciemierniki można dzielić jesienią lub wiosną, więc możesz
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 14:19, 08 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Helen, a co ile cisy powinno się sądzić na żywopłot? Też mnie ich cena powala
____________________
Magda W samym sloncu
Kim 14:29, 08 wrz 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Ja swoje cisy sadziłam 50cm od siebie i 50 od płotu
Zerknij do mnie moje cisy też miniaturki ale mam nadzieję że przecież chyba urosną moje kosztowały 16 zł szt
Pozdrawiam
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Helen 14:38, 08 wrz 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
Anda napisał(a)
Ciemierniki można dzielić jesienią lub wiosną, więc możesz

Dzięki, Ewa
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies