Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 21:35, 19 wrz 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8268
Anda napisał(a)


Rozumiem, że masz w tym miejscu półcień?
Pod judaszowca posadziłabym tylko hakone dookoła, a w tym przejściu dosadziłabym miodunek, które już tam masz. One na pewno się rozrosną, więc będziesz je mogła podzielić w przyszłym sezone.

Barbulę i perovskią posadziłabym na rabacie suchej i słonecznej.

Ewa, tak w tym miejscu jest półcień. Tzn. pod judaszowcem będzie do ok. godz. 14.00 pełne słońce.
Czy hakonkę mogę teraz podzielić na 4 sadzonki (kupiłam ją około 1,5 m-ca temu i nie miałam pomysłu na miejsce do sadzenia)? Pod judaszowcem chciałam także posadzić tulipany EE.

Czy zamiast miodunek mogłabym dosadzić brunery, które mi się bardziej podobają? Miodunkę dostałam od sąsiadki w ilości 1 szt. a już ich namnożyłam chyba do 8 szt.
Czy pomiędzy ciemiernikami mogę dosadzić kule bukszpanowe lub zawilce japońskie? Teraz gdy już przekwitły odętka i jeżówka, zrobiło się tutaj pusto. Tylko czy ja nie chcę za dużo nasadzić w jednym miejscu?
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:42, 19 wrz 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8268
Bardzo mi się podoba hosta praying hands. Czy mogłaby być jedna tu gdzie lichy ciemiernik?

Jedna albo dwie?
____________________
Helen - Hortensjowo
Toszka 21:47, 19 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Helen, proponuję zapomnieć o bukszpanach. Po co ci stres związany z ćmą?

Nie wiem jakie masz ciemierniki, ale jeśli orientalne, hybrydowe to one po 3-4 latach będa mieć średnicę min. 60cm. Zawilce jesienne 70-90cm.
Brunery zawsze pasują
Trzeba dać roślinom czas i szanse na aklimatyzację i rozrost. Ze 2-3 lata.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
galgAsia 21:47, 19 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ale będzie je widać zza tego murku?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Toszka 21:49, 19 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
A murek jak wysoki?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Helen 21:54, 19 wrz 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8268
Z hakone podoba mi się jeszcze takie zestawienie? Tylko nie wiem co jest na tym zdjęciu oprócz kuli bukszpanowej, hosty i hakonki? Ciemiernik czy pieris czy coś innego?
____________________
Helen - Hortensjowo
Toszka 21:56, 19 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
to ciemiernik. Czymś jeszcze podsadzony...słabo widać, ale wygląda jak azalia(?)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Kim 22:04, 19 wrz 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Helen napisał(a)
Z hakone podoba mi się jeszcze takie zestawienie? Tylko nie wiem co jest na tym zdjęciu oprócz kuli bukszpanowej, hosty i hakonki? Ciemiernik czy pieris czy coś innego?

A nie jest to przypadkiem wilczomlecz
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Toszka 22:07, 19 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Wygląda mi na Ciemiernik cuchnący (Helleborus foetidus)

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Helen 22:08, 19 wrz 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8268
Toszka napisał(a)
Helen, proponuję zapomnieć o bukszpanach. Po co ci stres związany z ćmą?

Nie wiem jakie masz ciemierniki, ale jeśli orientalne, hybrydowe to one po 3-4 latach będa mieć średnicę min. 60cm. Zawilce jesienne 70-90cm.
Brunery zawsze pasują
Trzeba dać roślinom czas i szanse na aklimatyzację i rozrost. Ze 2-3 lata.



Ale ja kule bukszpanowe wyhodowałam własnymi ręcami z patyczka I tylko dlatego mam do nich sentyment.
O ciemiernikach niestety nic nie wiem - kupowałam przed O.
Tu zdjęcie z początku sierpnia

No właśnie u mnie ciężko z aklimatyzacją, bo ja tak trochę jak Iwonka z Przerwy na kawę... non stop coś przesadzam, bo mi nie pasuje.

Edit: Może jednak wsadzę tutaj kule pomiędzy ciemierniki i dodam hosty albo brunery? Tylko musiałabym dokupić hakonki, bo mam tylko carexy elata aurea i variegata,

____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies