Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 22:09, 19 wrz 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
galgAsia napisał(a)
Ale będzie je widać zza tego murku?

Mam nadzieję
Toszka napisał(a)
A murek jak wysoki?

eM mówi, że około 35 cm.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 22:11, 19 wrz 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
Kim napisał(a)

A nie jest to przypadkiem wilczomlecz

Toszka pisze, że ciemiernik cuchnący.
____________________
Helen - Hortensjowo
galgAsia 22:12, 19 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
One mają rosnąć do 50 cm wzwyż. Musisz to sobie przymierzyć. Tylko one podobno rosną wolna...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Helen 22:15, 19 wrz 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
galgAsia napisał(a)
One mają rosnąć do 50 cm wzwyż. Musisz to sobie przymierzyć. Tylko one podobno rosną wolna...

ok
____________________
Helen - Hortensjowo
Kim 22:33, 19 wrz 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Helen napisał(a)

Toszka pisze, że ciemiernik cuchnący.

Pewnie ma rację
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Toszka 22:34, 19 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
35 to niewysoko. Ciemierniki będzie widać. Zawilce też. A hosty będą leciutko wystawać (Praying Hands). No u mnie w każdym bądź razie, hakone Aureola zupełnie je przykryła i muszę dla tej hosty szukać lepszego, bardziej widowiskowego miejsca (a plan był ambitny)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Anda 07:36, 20 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Helen napisał(a)

Ewa, tak w tym miejscu jest półcień. Tzn. pod judaszowcem będzie do ok. godz. 14.00 pełne słońce.
Czy hakonkę mogę teraz podzielić na 4 sadzonki (kupiłam ją około 1,5 m-ca temu i nie miałam pomysłu na miejsce do sadzenia)? Pod judaszowcem chciałam także posadzić tulipany EE.

Czy zamiast miodunek mogłabym dosadzić brunery, które mi się bardziej podobają? Miodunkę dostałam od sąsiadki w ilości 1 szt. a już ich namnożyłam chyba do 8 szt.
Czy pomiędzy ciemiernikami mogę dosadzić kule bukszpanowe lub zawilce japońskie? Teraz gdy już przekwitły odętka i jeżówka, zrobiło się tutaj pusto. Tylko czy ja nie chcę za dużo nasadzić w jednym miejscu?


Jesienią na dzielenie traw już raczej za późno, ale wiosną możesz to też przecież zrobić
Tulipany jak najbardziej.
Jasne, zamiast miodunek brunnery, tym bardziej jeśli je lubisz. Bardzo popularna jest Jack Frost. Ja mam Looking Glass, która ma jeszcze trochę bardziej srebrne liście.
Kule bukszpanowe możesz sadzić, ale miej świadomość, że być może dobierze się do nich ćma bukszpanowa.

Ciemierniki to rośliny zimozielone, więc aż tak pusto chyba nie jest? Do ciemierników dosadziłabym ewentualnie jeszcze te same trawy które tam już masz.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 07:40, 20 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Helen napisał(a)
Z hakone podoba mi się jeszcze takie zestawienie? Tylko nie wiem co jest na tym zdjęciu oprócz kuli bukszpanowej, hosty i hakonki? Ciemiernik czy pieris czy coś innego?


Przed ciemiernikiem jest jeszcze wilczomlecz, który się trochę pokłada na ścieżkę.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 07:44, 20 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Helen napisał(a)
Bardzo mi się podoba hosta praying hands. Czy mogłaby być jedna tu gdzie lichy ciemiernik?

Jedna albo dwie?


Może poczekaj jeden sezon i zobacz, jak Ci się to wszystko rozrośnie? Ciemierniki to rośliny żelazne. Jak sie ukorzeni to będzie piękny
Hostę Praying Hands warto posadzić gdzieś bardziej na widoku. U niej ciekawe są te fajnie wznoszące się liście. Moja tak w tym roku urosła, że straciła ten delikatny pokrój. Będę ją dzielić. Szkoda, że nie mieszkasz bliżej, dostałabyś kawałek ode mnie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 16:56, 20 wrz 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
Kim napisał(a)

Pewnie ma rację

Ewa napisała, że wilczomlecz też jest
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies