Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Zana 22:11, 16 paź 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Dobrze, że nie kupiłaś palibinów wysoko szczepionych. Mimo cięcia korony i tak by się rozrosły, przesłaniałyby Ci widok z tarasu na ogród. Miałam Ci zaproponować takie nisko szczepione, na 30-40 cm, ale zdążyłaś kupić zanim napisałam (nienawidzę pisać z telefonu, a podczytywałam akurat). Te jak będziesz ciąć to jest szansa, że nie będą wielkimi krzaczorami. Ja miałam przy tarasie ogromny krzaczor odziedziczony po dziadku, niestety przez kilka lat nie był cięty i rozrósł się niebotycznie.

Twój klon faktycznie ma chyba nieco inne liście niż mój Jordan. Zdjęcie trochę nieostre. Mój to klon shirasawy Jordan.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Helen 05:57, 17 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Zana napisał(a)
Dobrze, że nie kupiłaś palibinów wysoko szczepionych. Mimo cięcia korony i tak by się rozrosły, przesłaniałyby Ci widok z tarasu na ogród. Miałam Ci zaproponować takie nisko szczepione, na 30-40 cm, ale zdążyłaś kupić zanim napisałam (nienawidzę pisać z telefonu, a podczytywałam akurat). Te jak będziesz ciąć to jest szansa, że nie będą wielkimi krzaczorami. Ja miałam przy tarasie ogromny krzaczor odziedziczony po dziadku, niestety przez kilka lat nie był cięty i rozrósł się niebotycznie.


Poprosiłam Agatę / Brzozową dziewczynę o pokazanie swojego palibina, którego Agata formuje na kulę, i bardzo mi się spodobał. Do tego drugiego palibina (kuli) dosadzę klona Atropurpureum i będzie ok.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 06:00, 17 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Zana napisał(a)


Twój klon faktycznie ma chyba nieco inne liście niż mój Jordan. Zdjęcie trochę nieostre. Mój to klon shirasawy Jordan.

Anulka, ja znalazałm taki podział klonów shirasawy.
Ty masz chyba tego drugiego a ja czwartego. Tak mi się wydaje
____________________
Helen - Hortensjowo
malgol 08:42, 17 paź 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
mrokasia napisał(a)


Ja mam palibiny krzaczaste i zakładam, że uda mi się je ujarzmić . Na razie cięłam raz bo to zeszłoroczne nabytki.
Agatka Brzozowa ma i z sukcesem tnie w kulkę.


A ja wiosna nabyłam ładny krzaczek ,ale zapomniałam go obciąć po kwitnieniu.Co teraz zrobić żeby nie rozrósł się na pól rabaty a zakwitł?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
mrokasia 08:52, 17 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
malgol napisał(a)


A ja wiosna nabyłam ładny krzaczek ,ale zapomniałam go obciąć po kwitnieniu.Co teraz zrobić żeby nie rozrósł się na pól rabaty a zakwitł?


No teraz to już nic nie rób . Przytniesz po kwitnieniu. W ciągu sezonu nie urośnie Ci na wielki krzaczor .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
malgol 09:05, 17 paź 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Helen napisał(a)
Mój Jordanek - zainspirowałam się widokiem u Anuli/Zany



Wiesz co, ja też mam Jordana takiego jak Anula i on jakos inaczej wygląda.Ma drobniejsze listki i bardziej ząbkowane.Za to u mnie nie chce się przebarwiac niestety
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Zana 11:04, 17 paź 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Helen napisał(a)

Anulka, ja znalazałm taki podział klonów shirasawy.
Ty masz chyba tego drugiego a ja czwartego. Tak mi się wydaje


Obejrzałam. Stawiam, że mój to jednak nr 4. Na pewno nie mam nr 2 Aureum.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Helen 22:04, 17 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
malgol napisał(a)


A ja wiosna nabyłam ładny krzaczek ,ale zapomniałam go obciąć po kwitnieniu.Co teraz zrobić żeby nie rozrósł się na pól rabaty a zakwitł?


mrokasia napisał(a)


No teraz to już nic nie rób . Przytniesz po kwitnieniu. W ciągu sezonu nie urośnie Ci na wielki krzaczor .


Kasia szybko podpowiedziała dzięki
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 22:14, 17 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
malgol napisał(a)


Wiesz co, ja też mam Jordana takiego jak Anula i on jakos inaczej wygląda.Ma drobniejsze listki i bardziej ząbkowane.Za to u mnie nie chce się przebarwiac niestety

Gosia, kupowałam w tym sklepie internetowym; raczej pewniak. W każdym razie, mam taką nadzieję
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 22:17, 17 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Zana napisał(a)


Obejrzałam. Stawiam, że mój to jednak nr 4. Na pewno nie mam nr 2 Aureum.

Kurcze, w sumie to nie jestem pewna czy mój to Jordan. Liście ma inne niż na zdjęciu z odmianami klonów. A w sklepie internetowym zdjęcia nie było i nadal nie ma.

A może ktoś rozpoznaje co kupiłam?
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies