Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 05:45, 11 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
Kasia_CS napisał(a)
hm.. a dasz radę z mocnym zapachem? bo pamiętam jak Kasia-Mrokasia pisała, że cieszyła się, że tylko 1 palibina ma przy tarasie, bo tak silny zapach, że w większej masie mógłby okazać się męczący.

Kasia, dziękuję za ten wpis. O, widzisz, faktycznie tego nie przewidziałam, że może pachnieć za mocno. W realu nigdy palibina nie widziałam ani nie czułam, więc zupełnie nie mam o nim wyobrażenia. W takim razie napewno pozostanę przy 1 lub 2 szt.
I czy lepsza forma krzaczka czy szczepiona na pniu?

Chyba, że coś innego mam wsadzić? Ale co?

____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 06:49, 11 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
Zmierzyłam rabatę - długość 4 m, szerokość 1 m.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:21, 11 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
Na później

galgAsia napisał(a)
Monia, ten dereń to kousa odm. chińska, kupiony w ...tesco(!) jako 20 cm patyczek w maju br. Przesadziłam do dużej donicy i zobacz, jak poszedł w górę i wszerz. Już go uwielbiam, a jak zakwitnie...
Szkółek mam kilka, wszystkie porządne. Sadzonki nie mają, co prawda, kilku metrów, ale są zdrowe, dobrze się przyjmują i ładnie rosną. No i nie kosztują kilkuset PLN.
1
2
3
4
5 - tu ostatnio kupowałam parocję, barbulę i świdośliwę Ballerina.
Wszystkie mogę polecić z czystym sumieniem
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:22, 11 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
Jutro jadę do porządnej szkółki, może mi się uda coś uchwycić
____________________
Helen - Hortensjowo
Dorii 20:34, 11 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Na 4 metrach 2 max. Jak wysoko szczepiony to zależy co chcesz osiágnąć, jeśli osłonić się to wysoko ale to też zasłoni widok na ogród. Ja bym nisko szczepiony wzięła i cięła w kulkę, fajnie bedzie wyglądać taka kulka w trawach np.
Nisko szczepiona zabierze jednak dużo miejsca w tak wąskiej rabacie.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Helen 21:14, 11 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
Dorii napisał(a)
Na 4 metrach 2 max. Jak wysoko szczepiony to zależy co chcesz osiágnąć, jeśli osłonić się to wysoko ale to też zasłoni widok na ogród. Ja bym nisko szczepiony wzięła i cięła w kulkę, fajnie bedzie wyglądać taka kulka w trawach np.
Nisko szczepiona zabierze jednak dużo miejsca w tak wąskiej rabacie.

Dorii, chciałam wziąć szczepioną na wysokości ok. 1,6 - 1,8 m. Myślisz, że będzie ok?
____________________
Helen - Hortensjowo
Dorii 00:26, 12 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Za wysoko moim zdaniem. Wydaje mi się tylko że jak dasz szczepiony tak wysoko to będziesz mieć małą kulkę na długim chudym kijku. Mogę się kupić bo palbina nie posiadam.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Helen 08:24, 12 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
Znalazłam w szkółce Bor...wice, że najwyżej szczepione mają na wysokości około 1 m. Chyba wybiorę takie lub jeszcze niżej szczepione.
____________________
Helen - Hortensjowo
inka74 09:53, 12 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
2 sztuki palbina bym dała szczepionego po lewo na 80-100 cm, nie wyżej. Jak niżej dasz to ciężko będzie coś ciekawego pod nimi posadzić. Wyżej - zasłoni. Inaczej. Usiądź na tarasie i poproś kogoś by z miarką stał i zobaczysz ile roślina docelowo może mieć abyś pozostałych widoków nie straciła.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Helen 11:15, 12 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
inka74 napisał(a)
2 sztuki palbina bym dała szczepionego po lewo na 80-100 cm, nie wyżej. Jak niżej dasz to ciężko będzie coś ciekawego pod nimi posadzić. Wyżej - zasłoni. Inaczej. Usiądź na tarasie i poproś kogoś by z miarką stał i zobaczysz ile roślina docelowo może mieć abyś pozostałych widoków nie straciła.

Byłam z eMem na zakupach i uparł się, że nie chce szczepionych na pniu, tylko zwykłe. Więc chcąc nie chcąc mam 2 zwykłe. Ehh... na razie małe. Ale dorastają do 1,2 m, wiec docelowo będzie Ok.
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies