Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wymarzyłam sobie wrzosowisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzyłam sobie wrzosowisko

Magara 23:39, 06 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6687
Uuuu, faktycznie tragiczną śmiercią Twój foliak zakończył byt swój. Mój DT to przewidywał, dlatego nie mocowaliśmy do ziemi, a do fundamentu. Nie pogiął się nie odleciał, ino wiatr potargał folię
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 23:44, 06 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13268
Rojodziejowa napisał(a)
Ania, to u mnie stelażyk stoi do tej pory, ale folia jest bez szans.




To prawie jak u nas. Też nam zwiało blaszak pobudowlany. Przyciśnięty był tylko krawężnikami. Przeleciał z 70 metrów uszkadzając elewację i rynny.
Jedna historia była zabawna z trampoliną. Rano zastaliśmy ją stojącą jak gdyby nigdy nic u sąsiada Pytałam Eryka czy im pożyczał, czy jak


U mnie kanapa z technorattanu, stojąca na tarasie (który nie był jeszcze ogrodzony balustradami), podczas pewnej wichury, przemknęła przez cały taras, zwaliła po drodze ciężką huśtawkę na rabaty, a sama poleciała na łąkę sąsiada, uprzednio wyrywając panel ogrodzeniowy (nasz ).
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
anuska2507 12:30, 07 mar 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Magara napisał(a)
Uuuu, faktycznie tragiczną śmiercią Twój foliak zakończył byt swój. Mój DT to przewidywał, dlatego nie mocowaliśmy do ziemi, a do fundamentu. Nie pogiął się nie odleciał, ino wiatr potargał folię

No niestety, nie miał szczęścia
A z czego robiliście fundament? My teraz myślimy nad umocowaniem szklarni. Planujemy drewnianą konstrukcję z kantówek 7x7 cm i ściany z poliwęglanu. Możesz zapytać, co Twój DT myśli o przytwierdzeniu jej do krawężników z betonu? Z tych krawężników mamy zrobione obrzeże wokół warzywnika, na podsypce z suchego betonu. To załatwiłoby nam fundament pod 2 boki szklarni. Musielibyśmy położyć obrzeża pod pozostałe 2 boki. Krawężniki mają chyba 6 cm grubości.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 12:36, 07 mar 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Agatorek napisał(a)

U mnie kanapa z technorattanu, stojąca na tarasie (który nie był jeszcze ogrodzony balustradami), podczas pewnej wichury, przemknęła przez cały taras, zwaliła po drodze ciężką huśtawkę na rabaty, a sama poleciała na łąkę sąsiada, uprzednio wyrywając panel ogrodzeniowy (nasz ).

Kolejne latające wyposażenie ogrodu
Staramy się chować rzeczy przed burzą, choć wiadomo, że nie zawsze się zdąży. Ale u nas latają głownie dzieciowe zabawki
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Magara 00:03, 08 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6687
anuska2507 napisał(a)

No niestety, nie miał szczęścia
A z czego robiliście fundament? My teraz myślimy nad umocowaniem szklarni. Planujemy drewnianą konstrukcję z kantówek 7x7 cm i ściany z poliwęglanu. Możesz zapytać, co Twój DT myśli o przytwierdzeniu jej do krawężników z betonu? Z tych krawężników mamy zrobione obrzeże wokół warzywnika, na podsypce z suchego betonu. To załatwiłoby nam fundament pod 2 boki szklarni. Musielibyśmy położyć obrzeża pod pozostałe 2 boki. Krawężniki mają chyba 6 cm grubości.

Ania, zaraz odszukam zdjęcia i wrzucę u siebie, żeby Ci nie śmiecić. Na obrysie właśnie mamy takie krawężniki, o których piszesz, chyba 6ki, połączone ze sobą prętem zbrojeniowym, dla wzmocnienia, żeby ziemia ich nie rozpychała.
Mój DT, który mi się za plecami kręci, zapytany o to co myśli o przytwierdzaniu drewnianej konstrukcji szklarni (kantówek) do krawężników z betonu odpowiada z posępną miną: "nie widzę tego"
Ale akurat na Twoim miejscu bym się opinią mojego DT nie sugerowała
Jest obecnie obrażony na drewno, kantówki i deski z tartaku, bo faktycznie wszystko ostatnio nam "pracuje". Nie wiem czy to efekt wilgotności kaszubskiej czy może wina materiału, jeszcze ponawałnicowego
Szczerze mówiąc ja też kminiłam (i kminię trochę jeszcze) nad konstrukcją drewnianą i samodzielnym zrobieniem szklarni, o ile DT się na drewno przestanie obrażać
Zastanawiałam się nawet jak te kantówy by musiały być mocowane do betonu - wyszło mi, że tylko na kotwach, innej wersji nie widzę.

Stolarskim mistrzem jest Mąż Judith, na pewno ma olbrzymią wiedzę o drewnie, może u niej znajdziesz pomoc?
Nie wiem czy znasz wątek, na wszelki wypadek podsyłam:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11575-wizytowka-z-centrum-wielkiego-miasta-na-obrzeza-malego-miasteczka
https://www.ogrodowisko.pl/watek/10860-z-centrum-wielkiego-miasta-na-obrzeza-malego-miasteczka

I idę szukać zdjęć
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
anuska2507 10:58, 08 mar 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Widziałam zdjęcia, mocowanie foliaka bardzo profesjonalne

Każda opinia od osoby mającej techniczne rozeznanie jest bardzo ważna. W sytuacji, gdy szklarnia będzie z 10 razy droższa niż foliak, nie ma już miejsca na pomyłki i uczenie się na własnych błędach Więc jeśli będą głosy, żeby nie montować szklarni w ten sposób, rozważymy inny, np. na kotwy wbijane do ziemi.

Stolarskie dzieła męża Judith widziałam, ale nie przyszło mi do głowy, żeby zapytać o rozwiązania konstrukcyjne
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Rojodziejowa 11:50, 08 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8560
Zobaczcie jak montujà Ci od szklarni Evex. A jak kotwy wbijane to bardziej bym je w betonie osadziła
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Basieksp 12:33, 08 mar 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10263
anuska2507 napisał(a)

No niestety, nie miał szczęścia
A z czego robiliście fundament? My teraz myślimy nad umocowaniem szklarni. Planujemy drewnianą konstrukcję z kantówek 7x7 cm i ściany z poliwęglanu. Możesz zapytać, co Twój DT myśli o przytwierdzeniu jej do krawężników z betonu? Z tych krawężników mamy zrobione obrzeże wokół warzywnika, na podsypce z suchego betonu. To załatwiłoby nam fundament pod 2 boki szklarni. Musielibyśmy położyć obrzeża pod pozostałe 2 boki. Krawężniki mają chyba 6 cm grubości.


My mamy foliak z poliwęglanu na drewnianych kantówkach, ale napewno grubsze, nie wiem dokładnie ile mają ale conajmniej 10cm. Do nich przykręcone i wbite w ziemię metalowe kankowniki, jako kotwy, takie na conajmniej 50 cm w kilku miejscach. Jedno co źle zrobiliśmy, to nasz poliwęglan opiera się na tych drewnianych belkach, lepiej by było gdyby zachodził poza, na zewnątrz tych kantowników, no ale to taki nasz błąd i tak stoi od 2020 roku, trzyma się mogę wrzucić u siebie fotki jak to wyglądało
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
anuska2507 12:42, 08 mar 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Basiu, to coś podobnego chcemy postawić u nas. Skoro wasz się trzyma, to znaczy, że solidny Jeśli możesz, to wrzuć zdjęcia. Chętnie zobaczę takie techniczne detale.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Basieksp 12:43, 08 mar 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10263
anuska2507 napisał(a)
Basiu, to coś podobnego chcemy postawić u nas. Skoro wasz się trzyma, to znaczy, że solidny Jeśli możesz, to wrzuć zdjęcia. Chętnie zobaczę takie techniczne detale.

Ok
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies