Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wymarzyłam sobie wrzosowisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzyłam sobie wrzosowisko

Polon 20:38, 15 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2023
Posty: 203
Jak tam po weekendzie? Postawiliście szklarnię, bo chyba nie pokazywałaś?
Moje jabłonki już przekwitły, no może jedna jeszcze trochę kwiatków trzyma. Teraz chodzę i oglądam ile owoców będzie
Moje rozsady albo ogromne, albo mikrusie, normalnych nie mam . Z czterech cukinii zostały mi dwie, bo dwie nie przeżyły pikowania - szok, że pikowanie to też wyzwanie
____________________
Malgo
Patrycja_KG_Lu 21:07, 15 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2661
Polon napisał(a)
Jak tam po weekendzie? Postawiliście szklarnię, bo chyba nie pokazywałaś?
Moje jabłonki już przekwitły, no może jedna jeszcze trochę kwiatków trzyma. Teraz chodzę i oglądam ile owoców będzie
Moje rozsady albo ogromne, albo mikrusie, normalnych nie mam . Z czterech cukinii zostały mi dwie, bo dwie nie przeżyły pikowania - szok, że pikowanie to też wyzwanie

Dyniowate nie lubią pikowania i to bardzo. Najlepiej siać od razu do większych doniczek finalną ilość ziarek lub potem usunąć nadmiarowe.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Polon 21:14, 15 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2023
Posty: 203
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Dyniowate nie lubią pikowania i to bardzo. Najlepiej siać od razu do większych doniczek finalną ilość ziarek lub potem usunąć nadmiarowe.

O, dzięki, nie wiedziałam
Do większych doniczek i później trochę dosypać ziemi, czy dać im rosnąć tak jak wykiełkują?
____________________
Malgo
Patrycja_KG_Lu 09:11, 16 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2661
Do trochę większych niż P9 i potem wsadzić już w miejsce docelowe z całą zawartością doniczki. Ziemi nie dosypywać. Jakby się wyciągały to znaczy, że muszą być w niższej temperaturze lub mają za mało światła.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Polon 20:33, 16 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2023
Posty: 203
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Do trochę większych niż P9 i potem wsadzić już w miejsce docelowe z całą zawartością doniczki. Ziemi nie dosypywać. Jakby się wyciągały to znaczy, że muszą być w niższej temperaturze lub mają za mało światła.

Wsadziłam dwie nowe, doniczki chyba litrowe, więc dość duże, ale mniejszych nie mogłam znaleźć , dziękuję

Ania chyba mocno zapracowana
____________________
Malgo
ajka 22:54, 16 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Właśnie podziwiałam tą jabłonkę royalty u Agatorek, a teraz widzę u ciebie. Ależ ona ma kolor!
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
anuska2507 22:57, 16 kwi 2024


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Nie wiem, czy mocno zapracowana, ale na tyle, że nie ogarniam własnego wątku dobrze, że Patrycja czuwa
Szklarnia musi cierpliwie czekać ostatnie weekendy spędzamy na gospodarstwie, bo albo trzeba siać nawozy albo robić opryski. A z urlopem na razie ciężko.
Z ostatnich prac: przycięłam i oplewiłam choiny kanadyjskie (już mają ładne przyrosty). Większość wyściółkowałam trawą z ostatniego koszenia. Rok temu ułożyłam pod choinami kartony, ale po zmasowanym ataku nornic wszystkie były w strzępach, więc razem z chwastami wylądowały w kompostowniku. Nowych już nie dawałam. Sprawdzę, jak będzie się sprawować ściółka z samej trawy.
Zrobiłam kilka małych tetrisów.
Dzisiaj plewiłam truskawki
W sobotę przed wyjazdem "zrobiło się" miejsce pod cisy przy placyku. Na dniach będzie sadzenie


____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 23:00, 16 kwi 2024


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
ajka napisał(a)
Właśnie podziwiałam tą jabłonkę royalty u Agatorek, a teraz widzę u ciebie. Ależ ona ma kolor!

Tak, też mam. Pierwszy raz u mnie kwitła - kolor bardzo energetyczny
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 23:03, 16 kwi 2024


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Miałam prasować, ale jak już jestem, to pokażę moją wiosnę



____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 23:08, 16 kwi 2024


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Warzywnik - truskawki jeszcze przed odchwaszczaniem


Hortensjowe przedszkole wsadzone wprost do gruntu:


Rabatka pod oknami:


I przedogródek:
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies