Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wymarzyłam sobie wrzosowisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzyłam sobie wrzosowisko

anuska2507 09:56, 21 cze 2024


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2797
Też mam taką nadzieję
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
DariaB 11:42, 21 cze 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3348
Aniu znam ból wiecznego niedoczasu a wydawałoby się, że skoro dzieci już duże to i czasu będzie więcej, a wiecznie go mało. Przedogródek masz cudny, bardzo elegancki i dopracowany. Rabaty się zagęszczają, nowe powstają i szklarnia będzie, no super. Ważne, że cały czas do przodu!
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Agatorek 15:01, 27 cze 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 14575
anuska2507 napisał(a)

Mam dużo roślin sucholubnych, które szybko przyrastają, w niektórych miejscach rzeczywiście już mam gęsto
Też lubię to połączenie

Dokładnie to zdjęcie chciałam wkleić


Nie wiem, jak u Was, ale u mnie jest strasznie sucho i gorąco. Także rośliny sucholubne jak najbardziej są pożądane

Aniu, rzeczywiście piękny busz u Ciebie , a bodziszek wręcz szaleje
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje *****Roadtrip USA
anuska2507 19:39, 27 cze 2024


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2797
DariaB napisał(a)
Aniu znam ból wiecznego niedoczasu a wydawałoby się, że skoro dzieci już duże to i czasu będzie więcej, a wiecznie go mało. Przedogródek masz cudny, bardzo elegancki i dopracowany. Rabaty się zagęszczają, nowe powstają i szklarnia będzie, no super. Ważne, że cały czas do przodu!

To nie pocieszasz myślałam, że kiedy dzieciaki podrosną, to będzie trochę więcej czasu, zamiast ganiania między przedszkolem, żłobkiem i pracą Chociaż ostatnio to mnóstwo czasu zmarnowaliśmy z powodu sprzedawców, przez których trzeba było jeździć po 2 razy po jedną rzecz...
Dziękuję za pochwały przedogródka
"Cały czas do przodu, staramy się przede wszystkim" - oglądałam kiedyś skecz kabaretowy z tym tekstem
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 19:43, 27 cze 2024


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2797
Agatorek napisał(a)


Nie wiem, jak u Was, ale u mnie jest strasznie sucho i gorąco. Także rośliny sucholubne jak najbardziej są pożądane

Aniu, rzeczywiście piękny busz u Ciebie , a bodziszek wręcz szaleje

U mnie też sucho. Nawet wczoraj rozmawiałam z mężem, że na przekopanej ziemi nie rosną chwasty. A jak mają rosnąć, kiedy gleba niczym pył.
Sucholubne rośliny czują się u mnie dobrze: bodziszek, stipa, werbena, jeżowki, hakone też sobie radzi
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Judith 20:39, 27 cze 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 11542
anuska2507 napisał(a)

To nie pocieszasz myślałam, że kiedy dzieciaki podrosną, to będzie trochę więcej czasu, zamiast ganiania między przedszkolem, żłobkiem i pracą Chociaż ostatnio to mnóstwo czasu zmarnowaliśmy z powodu sprzedawców, przez których trzeba było jeździć po 2 razy po jedną rzecz...
Dziękuję za pochwały przedogródka
"Cały czas do przodu, staramy się przede wszystkim" - oglądałam kiedyś skecz kabaretowy z tym tekstem

Ja Cię pocieszę. Albo nie, nie wiem
Otóż czasu jest zdecydowanie więcej (w moim przypadku - mój dziec to już starszy nastolatek). Ale za to zaangażowania emocjonalnego i stresu znacznie więcej .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
anuska2507 08:12, 28 cze 2024


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2797
Czuję się pocieszona... albo i nie przekonam się za jakieś 8-10 lat

Podlałam wczoraj ogródek i zaraz przyszła ulewa w końcu porządnie popadało.

Zauważyłam też, że coś mi zjadło borówki na jednym krzaczku. Sarna (zdjęliśmy panele ogrodzeniowe, więc miała dostęp)? Jakieś ptactwo typu szpaki? Zła jestem, bo jako nieliczne owoców przetrwały przymrozki, już prawie dojrzewały i było ich sporo...
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 08:16, 28 cze 2024


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2797
Rabaty w szczegółach:

____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 08:19, 28 cze 2024


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2797
Rok temu sadziłam małe sadzonki jeżówek bez kwiatów, kupione za kilka złotych. W tym roku pięknie zakwitły

____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
ajka 09:39, 28 cze 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4582
Szkoda borówek, u mnie też w tym roku mało Myślę, że w większości przez mrozy. U nas wczoraj trochę popadało, ale nie wiem czy rośliny w ogóle to poczuły

Judith ma rację, czasu przy nastolatkach niby więcej, ale i nerwów sporo, życie z małymi dziećmi czasem wydaje się prostsze
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki okolice Wrocławia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies