Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Kim 22:35, 01 lip 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Pochwały dla eMa zdolniacha z niego
Joluś podglądam wszystko rabatki pięknie reanimowane ,i widzę że masz chęć na róże wybieraj ,róże są pikne u mnie może nie widać ale mam 21szt w tym dwie pnące

Piękne masz Umbry kiedy moje będą takie ..ach ..
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Jola_M 21:10, 13 lip 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Kim napisał(a)
Pochwały dla eMa zdolniacha z niego
Joluś podglądam wszystko rabatki pięknie reanimowane ,i widzę że masz chęć na róże wybieraj ,róże są pikne u mnie może nie widać ale mam 21szt w tym dwie pnące

Piękne masz Umbry kiedy moje będą takie ..ach ..


dzięki Bożenka a jaką masz pnącą? poleciłabyś ją? widziałam u Ciebie super rabatki, jak ja to mówię - mają dużo powietrza, bo u mnie to notoryczny ścisk. Tylko różnica jest taka, że u Ciebie roślinki mają miejsce i zdrowo sobie urosną, a ja muszę co roku przesadzać i rozsadzać.
Umbry nie takie znowu piękne, koślawe te korony - każda inna, ale czekam aż się ogarną może w przyszłym roku...
Twoje też urosną - się nie martw
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 21:12, 13 lip 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
i zdarzył się cud...
wypatrzyłam białą gaurę, której chyba z rok nie mogłam dostać w okolicznych szkółkach. Wzięłam odrazu cztery jupi!!!
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 21:26, 13 lip 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Parę fotek z weekendu

wysiana aksamitka zaczyna kwitnąć, Caradonna kończy
czekam aż lebiodka otworzy kwiaty i wystrzelą pomarańczowe mieczyki


energetyczny lilowiec Crimson Pirate wśród ogników i irgi

____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 21:33, 13 lip 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
odmalowałam ławki na ogniskowej, musiałam je zsunąć, bo werbena i owadowe towarzystwo nie dają szans usiąść. W tym roku zabrałam z tego miejsca chyba 14 sadzonek werbeny, a i tak zeżarła wszystko wokół



z drugiej strony domu - werbena pcha się na taras - to zeszłoroczny wysiew, przesadzona w tym roku z ogniskowej



juka po trzech latach - pierwszy raz u mnie zakwitnie
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Kim 10:04, 14 lip 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Ale szał werbenowy pięknie ,pięknie
Gaure też mam kupiłam ostatnio ale ciemny róż piękna ta biała ,chyba będę musiała dokupić
A róże pnące to mam Eden Rose i Rosarium Uetersen Edenka piękna i zdrowa ,gdyby jeszcze nie deszcze które ją wymęczyły byłaby cudna
Z Rosarium nie mam jeszcze doświadczenie ,kupiłam niedawna ale ma ją moją bratowa i jest u niej śliczna
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Jola_M 20:00, 16 lip 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Kim napisał(a)
Ale szał werbenowy pięknie ,pięknie
Gaure też mam kupiłam ostatnio ale ciemny róż piękna ta biała ,chyba będę musiała dokupić
A róże pnące to mam Eden Rose i Rosarium Uetersen Edenka piękna i zdrowa ,gdyby jeszcze nie deszcze które ją wymęczyły byłaby cudna
Z Rosarium nie mam jeszcze doświadczenie ,kupiłam niedawna ale ma ją moją bratowa i jest u niej śliczna


Bożenko, już miałam w ręce, już prawie kupiłam różę - i jednak jeszcze na chwile odpuściłam Zabieram się jak pies do jeża z tą różą podobała mi się Carmen i Lizzy z kolekcji Starlet. Ehh
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 20:04, 16 lip 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Fotki będą

Kalonchoe na tarasie wygląda niezmiennie od momentu jak ją kupiłam - naprawdę świetnie się trzyma


taki mam widok z mojej ławeczki - pod płotem jeszcze młoda rabata, ale jak miskanty pójdą w górę to będzie lepiej - może za rok się zbiorą Poza tym cały czas czekam na pomarańczowe mieczyki, które wspinają się tam pomiędzy werbenami


no i mój model pierwsza klasa
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 20:08, 16 lip 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
werbeną zamęczę, ale cóż poradzę, że mi się podoba

trzcinniki zniknęły w morzu fioletowych główek



mój pierwszy mieczyk na limonkowej - niestety drąży pod nim korytarze nornica i mi go przegina czekam też na jukę - coś się ociąga..
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 20:13, 16 lip 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
przed tarasem brakuje wysokich akcentów,
werbena z tyłu jest drobna i jej nie widać, czekam na strzeliste mieczyki. Przy dróżce są też dwa miskanty, ale będzie je widać chyba dopiero w przyszłym sezonie.
Za to wysiana aksamitka czuje się świetnie - liczę, że będzie robić obwódkę do jesieni




____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies