Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Anda 22:02, 30 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Wiesz, wszystko ładnie wygląda, więc albo nie było tak źle po powrocie, albo nieźle wszystko ogarnęłaś

Nasz rabatka zapowiada się fajnie Ciekawa jestem, kiedy mieczyki zakwitną.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Nowa12 00:11, 01 lip 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Trawki powiązane też fajne . Ślimaki i mrówki to utrapienie ogrodowe w tym roku.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Jola_M 14:06, 01 lip 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
SylwiaBe napisał(a)

A cóż to za piękny rozchodnik?


Sylwia nawet nie wiem, kupowałam na targu
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 14:11, 01 lip 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Anda napisał(a)
Wiesz, wszystko ładnie wygląda, więc albo nie było tak źle po powrocie, albo nieźle wszystko ogarnęłaś

Nasz rabatka zapowiada się fajnie Ciekawa jestem, kiedy mieczyki zakwitną.


Ewa, nie robiłam szerszych kadrów, bo oprócz deszczowego pogromu - mam wykopki w trawniku, bo mąż robi nawodnienie
gdzieś mam zdjęcia tego pobojowiska, żeby nie być gołosłowna to później wkleję.

Z ogarnięciem rabat to wiesz jak u mnie, jak w padam w trans (szczególnie na 10-dniowym głodzie ogrodowym) to nawet nie wiem, kiedy się ciemno robi tylko po plecach czuję, że chyba coś już za dużo się narobiłam

ja też czekam na mieczyki

PS. Ewa podpowiesz jakąś konkretną różę na tą moją pergolę ? - może rosnąć duża i tak mi nic więcej nie pozwalają robić na tym trawniku to niech chociaż róża błyszczy
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 14:34, 01 lip 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Nowa12 napisał(a)
Trawki powiązane też fajne . Ślimaki i mrówki to utrapienie ogrodowe w tym roku.


o tak, mrówek mam tysiące, wszędzie dosłownie, wszędzie.....
trawki powiązane z konieczności
tak wygląda limonkowa - w weekend już je uwolnię, bo ma się uspokoić

____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 14:37, 01 lip 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Jaki kolor róży na pergolę (kratka po lewej), jaka odmiana?
przy tarasie będzie tylko obwódka z lawendy i narazie nic więcej

proszę o rady!
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Anda 16:01, 01 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Jola_M napisał(a)
Jaki kolor róży na pergolę (kratka po lewej), jaka odmiana?
przy tarasie będzie tylko obwódka z lawendy i narazie nic więcej

proszę o rady!


Naprawdę może być duża róża? Bo pnące są też szerokie.

Jasmina i Laguna to dwie bardzo ładne i zdrowe róże. Kwitną na bogato, powtórka kwitnienia po ok. 4 tygodniach wypada trochę słabiej.
Laguna chyba ze wzgl. na kolor pergoli za bardzo by tu nie pasowała.

Piękna jest Hella. Kwitnie długo i na bogato za pierwszym i drugim razem. Ma ją znajoma i za każdym razem jestem nią oczarowana.

Bardzo podoba mi się Kiss me Kate. Zdrowa, piękny zapach. Nie wiem tylko, czy powtarza na bogato, czy słabiej, ale ogólnie kwitnie bosko

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:01, 01 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Jola_M napisał(a)


o tak, mrówek mam tysiące, wszędzie dosłownie, wszędzie.....
trawki powiązane z konieczności
tak wygląda limonkowa - w weekend już je uwolnię, bo ma się uspokoić



Ale fajne pędzelki
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Jola_M 21:55, 01 lip 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Anda napisał(a)


Naprawdę może być duża róża? Bo pnące są też szerokie.

Jasmina i Laguna to dwie bardzo ładne i zdrowe róże. Kwitną na bogato, powtórka kwitnienia po ok. 4 tygodniach wypada trochę słabiej.
Laguna chyba ze wzgl. na kolor pergoli za bardzo by tu nie pasowała.

Piękna jest Hella. Kwitnie długo i na bogato za pierwszym i drugim razem. Ma ją znajoma i za każdym razem jestem nią oczarowana.

Bardzo podoba mi się Kiss me Kate. Zdrowa, piękny zapach. Nie wiem tylko, czy powtarza na bogato, czy słabiej, ale ogólnie kwitnie bosko


Ewuś wiedziałam, że będziesz mieć dla mnie konkrety dzięki
najbardziej urzekła mnie Hella - biała jest uniwersalna. Myślałam jeszcze o pomarańczowej, ale nie będzie jej widać na tle pergoli, ewentualnie odcienie fioletu.
Jest coś w ogóle z pnących w odcieniach fioletu z ADR?
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 22:04, 01 lip 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
a teraz będę się chwalić tzn. nie "się" tylko eMa
zakończył miesięczną walkę z nawodnieniem, mamy tryskacze i linię kroplującą z wodą z własnej studni chłonnej zbierającej deszczówkę Jupi

Tadam!





No muszę przyznać, że eM się zawziął bratków mi przy drzwiach wejściowych nie podlał, bo twierdził, że ich nie widział, buahahahaha, zdechły.... Ale ma wybaczone, bo reszta ogrodu będzie podlana jak ta lala
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies