Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny ogród ze skarpami

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny ogród ze skarpami

amatorodniczka 15:53, 04 cze 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
pawel2806 napisał(a)
ja mam ale co do odległości między grabami jeśli chcesz żeby się zrosły 2m jest ok ale jeśli nie, to za gęsto


Paweł, tak chcę żeby się zrosły
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 15:54, 04 cze 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
malgol napisał(a)
Weronika, ja tez tu zaglądam choć po cichu bo zupełnie nie znam się na doradzaniu.Sama za to chętnie skorzystam z rad , które dziewczyny dla Ciebie majaSkarpy to wyzwanie , przynajmniej dla mnie
A rozchodniki utopione w łanie traw już widzę oczami wyobraźni...chyba tak obsadzę swoja piwniczkę


No i proszę jaki pożytek może mieć mój wątek, nie dość że ja skorzystam to inni tez Pozdrawiam
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 15:57, 04 cze 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
polinka napisał(a)


W czwartek będę trochę "wolniejsza" to podeślę kilka inspiracji z grabami i jednym gatunkiem traw na skarpie. Jeśli pójdziesz w styl minimalistyczny i nowoczesny to jak najbardziej takie obsadzenie skarpy jest wskazane i pożądane



A tak ogólnie to witam się u Ciebie i z chęcią będą kibicowac przy planowaniu ogrodu


Dziękuję polinko i witam Cię u mnie i chętnie zobaczę te inspiracje..
Jeszcze nie przesądzone, w który styl pójdę..
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 15:58, 04 cze 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Roocika napisał(a)
Też podglądam, też mam skarpy Szczerze ich nie lubię i wciąż nie mam na nie pomysłu


Nie ma to jak płaski teren chociaż.. są plusy i minusy kto ma płaski chciałby może i te skarpy mieć i odwrotnie..
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 16:01, 04 cze 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
malkul napisał(a)


mam nadzieję że nie zaśmiecę jak wstawię zdjęcie u mnie sprzed chwilki - apropo kwitnących czosnków i stipy.



Witam kolejną ślązaczkę
Nie zaśmieciłaś !! Piękna stipa, piękne czosnki
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 16:11, 04 cze 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Jeśli chodzi o cisy, na żywopłot bardziej nadaje się pośredni typu Hicksii czy Hilli czy pospolity również? Macie jakieś doświadczenia? Który lepszy ?
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
anulajda 17:02, 04 cze 2019


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3772
amatorodniczka napisał(a)
Jeśli chodzi o cisy, na żywopłot bardziej nadaje się pośredni typu Hicksii czy Hilli czy pospolity również? Macie jakieś doświadczenia? Którykg lepszy ?


Ciekawa jestem co wybierzesz
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
anulajda 17:20, 04 cze 2019


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3772
Toszka napisał(a)
Zwracam uwagę, że i wczesniej Ania-Anulajda pisała do ciebie.
Tu więcej osób zagląda niż przypuszczasz






Toszka Pozdrawiam
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
Toszka 19:15, 04 cze 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
amatorodniczka napisał(a)
Jeśli chodzi o cisy, na żywopłot bardziej nadaje się pośredni typu Hicksii czy Hilli czy pospolity również? Macie jakieś doświadczenia? Który lepszy ?


W praktyce Hicksii i Hilli niewiele się różnią. Pierwszy to żeński (kobietka) i owocuje. Drugi to męski, bez owocków.
Pokrój i sztywność żywopłotów z tych odmian w dużej mierze zalezy od cięcia i formowania od samego początku. Jesli szkółkarz/ogrodnik tnie mocno i systematycznie to są zwarte i sztywne, tzw. miśki.
Jesli cięcie jest minimalistyczne, to gałęzie tych cisów są długie, pionowe i potrafią się rozkładać pod ciężkim śniegiem lub podczas ulewy.
Tak więc cięcie to podstawa, lub zakup ładnie uformowanych, ciętych miśkowych sadzonek. Jednak te są droższe.

Cis pospolity, taxus baccata jest plastycznym cisem - tak samo świetnie formuje się na żywopłot jak i na stożki czy kule/poduchy. Jednak trudniej jest kupić taxus baccata.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
ElzbietaFranka 23:46, 04 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Co niektorzy zagladaja i kibicuja. Toszka ma duzo do powiedzenia nje kazdy ma pojecie o mieszaniu ziemi co gdzie i w czym posadzic.

Sluchaj Toszki to wyjdziesz dobrze na tym.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies