Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny ogród ze skarpami

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny ogród ze skarpami

amatorodniczka 15:43, 15 cze 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
anbu napisał(a)
Jak bym robiła jeszcze raz żywopłoty to nigdy bym już nie posadziła szmaragdów. Są strasznie absorbujące, trzeba je czyścić z suszu i na dodatek w tym roku mają jakiegoś grzyba i wyglądają po prostu brzydko :/
Najbardziej bezobsługowy żywopłot to ten z choiny. Na drugim miejscu jest cis.
Ten z choiny kanadyjskiej tnę raz w roku - w marcu. W tym roku cięliśmy go piłą elektryczna ... rach - ciach i po kłopocie Nie trzeba jej czyścić, po prostu ideał
Cisa tnę dwa razy w roku, dlatego dostaje drugie miejsce


anbu w tym tygodniu chyba 3 razy przejeżdżałam przez Twoją wioskę, ale nigdzie nie ujrzałam Twojego ogródka a szkoda bo bym sobie popatrzyła na te choiny
Poszukam zdjęć w Twoim wątku..
serbskie też są ładne - mnie się podobają, może pójdą do zagajnika leśnego ku brzozom
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
anbu 18:10, 15 cze 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
To musisz przyjechać i pozaglądać ale nie z auta i nie przez płot Zapraszam
____________________
Ania Ogród Ani :)
Toszka 18:15, 15 cze 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ale macie fajnie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anbu 19:55, 15 cze 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Toszka Ty też przyjedź Ciebie zawsze zapraszam, przecież wiesz
____________________
Ania Ogród Ani :)
Toszka 20:12, 15 cze 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
będę pamiętać
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Johanka77 20:37, 15 cze 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Hej! Ja mam prawie wszędzie szmaragdy na żywopłocie i chciałam Ci jednak do niech zachęcić.
Moje nie wymagały jeszcze nigdy czyszczenia z suszu, a jeśli nawet, podpatrz u Poli, jak to się robi odkurzaczem

Zresztą widzę, że Twój M ogarnia temat szmaragdów. Intryguje mnie ta jego "inna działka..."

Jeśli chodzi o brak szmaty, dobrze zrobiłaś.
Ja u siebie usunęłam włókninę zewsząd i teraz mam już tylko tekturę. Chwast czy szmata, czy nie szmata, i tak się znajdzie. Ale w końcu jakieś zajęcie trzeba mieć
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 20:38, 15 cze 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
amatorodniczka napisał(a)
U nas prace ciągle trwają, eM jak zwykle pogania, bo chce już trawnik



I obsadziliśmy malutką rabatę obok garażu przy gabionie miskantami Kleine Silberspinne.




To jest piękne! Takie moje!
Jak ja Cię rozumiem Dziewczyno
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
amatorodniczka 22:52, 15 cze 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Asiu - już wyjaśniam inna działka to taka, która jest przy firmie i eM ma tam piękny trawnik o który dba i te Smaragdy rok temu posadził też szpaler "dzikich" brzóz


Zobaczymy może i z moimi Smaragdami się polubię

Także małe podsumowanie - na rabacie wzdłuż ogrodzenia muszę posadzić coś co nie będzie zbyt wysokie, ale troszkę zasłoni murek z płota i będzie ładnie współgrało ze śliwami więc albo cisy nisko poprowadzić na żywopłocik, albo kulkowisko - to raczej w tym miejscu mi nie bardzo pasuje, albo.. co trawa ? ale wtedy mamy "efekt" tylko sezonowo..

____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 22:53, 15 cze 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
anbu napisał(a)
To musisz przyjechać i pozaglądać ale nie z auta i nie przez płot Zapraszam


Czyli mogę czuć się zaproszona? Pewnie kiedyś podjadę, daleko nie mam
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
anulajda 15:35, 16 cze 2019


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3772
anbu napisał(a)
Jak bym robiła jeszcze raz żywopłoty to nigdy bym już nie posadziła szmaragdów. Są strasznie absorbujące, trzeba je czyścić z suszu i na dodatek w tym roku mają jakiegoś grzyba i wyglądają po prostu brzydko :/
Najbardziej bezobsługowy żywopłot to ten z choiny. Na drugim miejscu jest cis.
Ten z choiny kanadyjskiej tnę raz w roku - w marcu. W tym roku cięliśmy go piłą elektryczna ... rach - ciach i po kłopocie Nie trzeba jej czyścić, po prostu ideał
Cisa tnę dwa razy w roku, dlatego dostaje drugie miejsce


Aniu ja jestem prawie tego samego zdania, choina kanadyjska ale z serbami na pierwszym miejscu a cisowy na drugim
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies