Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

tulucy 06:21, 30 cze 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
To ja pośrodku, 15 lat...

Jest to jajo???

Chyba my wszystkie prędzej zniesiemy z niecierpliwości
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
popcorn 07:25, 30 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jajka brak.
20 lat... mam nadzieję że będzie to fajne i miłe 20 lat i nie powtórzę "pasma sukcesów" sprzed kilku lat buahahaha

Poranne zbiory chyba zamrażarka

Karłowe budleje lubię!


I z kalafiorami hahahaha
____________________
Mój nowy ogródek
Gosiek33 07:59, 30 cze 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Nie dość, że ziemia zasobna to zielone ręce masz
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasya 08:02, 30 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42179
I wszystko tak szybko u ciebie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
beta 08:04, 30 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Hej

Karola ale u Ciebie urodzaj.!! Super kobieto
Moje rośliny się zbuntowały... Pomidory poszły w liście a kabaczki i melon stoją w miejscu. Powojnik jakiś zwiędnięty. Echhh... Krok do przodu dwa do tyłu
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Kasya 08:08, 30 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42179
beta napisał(a)
Hej

Karola ale u Ciebie urodzaj.!! Super kobieto
Moje rośliny się zbuntowały... Pomidory poszły w liście a kabaczki i melon stoją w miejscu. Powojnik jakiś zwiędnięty. Echhh... Krok do przodu dwa do tyłu

U mnie i pomidory i ziemniaki poszły w liście
Słabo z zawiązywaniem chociaż jakieś kwiatki widzę
Wycinacie boczne liście ? Bo jakieś wielgachne są
Czy tylko dolne ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Mgduska 08:19, 30 cze 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Kasya napisał(a)

U mnie i pomidory i ziemniaki poszły w liście
Słabo z zawiązywaniem chociaż jakieś kwiatki widzę
Wycinacie boczne liście ? Bo jakieś wielgachne są
Czy tylko dolne ?


Ja wycięłam wszystkie dolne poniżej miejsca skąd wychodzi gałązka kwiatowa. Ale u mnie też bez rewelacji - generalnie pomidory są lepsze z gruntu, tzn. krzaczki są dorodniejsze. Tylko że u mnie nie miałby kto podlewać.
Dajesz żywokost, albo coś z potasem?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Kasya 08:26, 30 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42179
Mgduska napisał(a)


Ja wycięłam wszystkie dolne poniżej miejsca skąd wychodzi gałązka kwiatowa. Ale u mnie też bez rewelacji - generalnie pomidory są lepsze z gruntu, tzn. krzaczki są dorodniejsze. Tylko że u mnie nie miałby kto podlewać.
Dajesz żywokost, albo coś z potasem?

Nawoz do pomidorów był i gnojówka pokrzywa + skrzyp
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
popcorn 08:27, 30 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Podobno potas na owoce. Szczerze? To nie przejmuję się specjalnie. Jedne pomidory wyglądają lepiej, inne gorzej, kilka połamałam podwiązując... heh

Pokazuję co się udaje, nie będę pokazywać złamanego na pół pomidora, bo i po co?

Większość rośnie. Miejsce mam, więc mam więcej niż potrzebuję, nadmiar rozdam, ślimaki zjedzą, ale się nie zmarnuje no i kurki codziennie coś zielonego też dostają

Kasia pomidorom wyłamuję dolne liście tylko i to dopiero jak się robią brzydkie czy zabłocone i zaczynam bać się o grzyba. Liście odżywiają roślinę, są potrzebne, dopiero jak masz owoce zawiązane te dolne obrywam. No i czubek we wrześniu żeby skupiła się roślina na owocach a nie dalszym rośnięciu kiedy już nie zdąży...

Oberwę resztę groszków i bobu na dniach i wytnę rośliny pozostawiając korzenie (bo tam bobowate wiążą azot). I posadzę w to miejsce rozsadę pak choi/pekińskiej/brokuła/kalafiora - w produkcji

pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
Mgduska 08:36, 30 cze 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
No właśnie, nawóz do pomidorów powinien mieć dużo potasu, więc jest ok
Pomidor to następna roślina, która najlepiej radzi sobie bez chuchania. Zawsze nadmiar sadzonek utykam w rabatach, a potem te sadzonki pożerają mi wszystko wokół - jeden koralik w zeszłym roku zajmował prawie metr kwadratowy ziemi! Wszystko zdominował, nawet róża stwierdziła, że już dziękuje za występ i schowała się gdzieś pod nim
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies