Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 05:31, 01 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hahahaha dzień dobry!

Dziś jedno mini jajko i do tego miękkie, dostał pies


Pierwszy liliowiec


Miłego dnia!
____________________
Mój nowy ogródek
Konieczki 07:30, 01 lip 2020


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Gratuluje zdolnych kurek, teraz to juz z gorki. Ja juz nie wiem co robic bo mlode i stare nosza - 9jaj/dzien to lekka przesada, cala rodzinna dostaje

Milego dnia
____________________
Zielonym do góry... :)
hankaandrus_44 07:39, 01 lip 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Daj im do jedzenia skorupki jaj, drobno potłuczone lub starte na proszek, osobno w innym pojemniku, niż pasza. No i mało miały słońca, witamina D jest potrzebna. Lanie jaj może występować na początku nieśności. Musisz obserwować.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
beta 07:54, 01 lip 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
gratuluję pierwszych jaj

Karola serce rośnie jak obserwuje Twoje sukcesy ogrodowe

jesteś niesamowita osobą
buziak
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
popcorn 08:03, 01 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Asia hahahaha no tyle dziennie to chyba dużo zobaczymy jak będzie

Haniu pogoda była do bani, mam nadzieję będzie więcej słońca. Dziś ma być ładnie i 28 stopni Skorupki mają Czytałam, zobaczymy Dziękuję!!!

Beatko, cieszy mnie to, dłubiemy coś prawie codziennie, choć ostatnio coraz mniej. Już wszystko mam posadzone, cieszę się że zero sadzenia w najbliższej przyszłości jupi! buziaki!!!

____________________
Mój nowy ogródek
Konieczki 08:11, 01 lip 2020


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
U mnie tez jedno male bylo w miekkiej skrupce (poszlo pod kwiatki) ale nastepne juz normalne. Wiec to u mlodych kur czasem sie zdarza

A zapomnialam pochwalic kapusty w stipe - bedziesz miala sumienie ja zjesc tak pieknie wyglada
____________________
Zielonym do góry... :)
SylwiaBe 08:12, 01 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Cześć Karola, no jestem pod mega wrażeniem! Warzywa? Miodzio!
Nie wiem, jak Ty to robisz, że tak szybko to ogarnęłaś, ja przy Tobie jak ślimak
Podpowiesz, co robiłaś z kalafiorami, że Ci urosły? U mnie same liście, różyczek brak, pewnie w ogóle nie będzie
P.S. połączenie stipy z kapustą fajne tę stipę to można wszędzie wsadzić i będzie pasować
Pozdrawiam w ten słoneczny dzień (chociaż u mnie ma być burza, już się cieszę )
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
popcorn 08:27, 01 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Asia, hahaha, póki co wyrywamy kalafiory, od razu robi się mnóstwo miejsca dookoła Na kapustę trzeba jeszcze trochę poczekać

I tak, chcę mieć mnóstwo stipy, z wszystkim dobrze wygląda, albo inaczej, wszystko z nią wygląda lepiej

Sylwia, ja szybka jestem, plany mam i finiszuje przed terminem zwykle nie stresuj się, najważniejsze mieć plan i działać regularnie i nie poddawać się. Jeśli kalafiory mają duże wypasione liście to za chwilę będziesz miała różyczki. Nie poddawaj się, one bardzo szybko rosną

pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 09:17, 01 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ptysie proszę o radę.
Na górze działki wzdłuż granicy z sasiadem posadziłam pas borówki amerykańskiej. Musze je stamtąd zabrać bo sąsiad ma drzewa i borówki ledwo żyją no i 5 wypadło heh.
Zrobię im osobno poletko wypełnione torfem i korą będą zadowolone.

Co w zamian? Planuję posadzić kilka serbów. Ale co jeszcze na totalną patelnię??? I żeby sucho wytrzymały, bo nie mam czasu podlewać tam ciągle???

Mam jeżówki i liliowce do przeniesienia, ale razem kolorystycznie raczej się nie zgrają. Liliowce i irysy? I jakieś trawki do tego???
____________________
Mój nowy ogródek
nyna76 09:32, 01 lip 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1683
A rozchodniki masz? Nawet jeżeli nie masz i kupisz 1 dużą sadzonkę i prawie całą zetniesz do wazonu za 2 tygodnie będziesz miała korzonki i od razu w glebę. To się zawsze udaje.

Duża Matrona i stipa w nogach serbów może się udać.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies