Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 08:14, 03 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dobrze wiedzieć. Dzięki Basiu! Musze im wygospodarować lepsz emiejsce w takim razie!

Piątek, szaro i ponuro, jajek brak, ale weekend za pasem, jupi!
____________________
Mój nowy ogródek
Sonka 08:52, 03 lip 2020


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2265
C.d Anbell Strong Incredibal, taka jest pełna nazwa, kupiłam kiedy były to pierwsze holenderskie licencjonowane w Pl, powiem tylko tyle, że obserwuję w ogrodach i powiem, że moje są sztywniejsze i maja większe głowy. Wypracowałam taka metodę, ze kiedy rosną to co jakiś czas, dwa trzy razy max, obwiązuje je, pierwszy raz tak na wysokości 30 cm, potem jak wyrosną wyżej znów obwiązuje i w takiej kupie jedna drugą trzyma i się nie przewracają. Mozesz dać w krzaka jeden bambus, ja nie daję. Ostre słońce przypala kwiatostany i brązowieją, to sama sprawdzisz, gdzie będzie im dobrze.
Ja jestem w szoku różnorodnością warzyw, które uprawiasz, chapeau bas, i takie zdrowe, soczyste.Do kapusty już dawno się zniechęciłam, właśnie przez bielinka, ale zobaczyłam te kółka i chyba w przyszłym roku posadzę.
Piękne masz kosmosy, ja liczyłam, ze coś mi wyrosnie z siewek, ale nic..
Ogólnie to masz wielkie bogactwo gatunków i wszystko pięknie rosnie, u mnie anabelki nie są tak duże.
Buziaki i fajnego weekendu.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
popcorn 09:04, 03 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Krysiu fajnie że to są te strong anabelki, podobno są sztywniejsze i nie leżą tak po deszczu niż te zwykłe. Ciesze się, przygotuję im dobre miejsce i wezmę te z warzywnika i tam posadze, ale póki co mają się dobrze, odchwaszczone i podlane raz na jakis czas niektóre zaczynają kwitnąć i większość tych patyków od Ciebie tez się przyjęła! Więc taki żywopłocik z nich planuje, już się cieszę

Różnorodności warzyw mówię tak, rośliny ozdobne staram się (już) nie mieć wszystkiego. chciałabym żeby to był bardziej uporządkowany ogród w porównaniu do tego co poprzednio miałam czyli na małej powierzchni nawrzucane wszystkiego po 1 szt

Kapusta czytałam dobrze sobie radzi w ziemi nieuprawianej, leżącej odłogiem, i to prawda, posadziłam ją po prostu gdzie miałam miejsce prosto w glinę, i rośnie! Bielinek wszystkiego nie zje, resztę zjemy my
Kosmosy siałam do paletek rozsadowych, a potem sadziłam rozsadę. Nie wszystko mi chce rosnąć, mam zero fasoli, jedynie ta z rozsady rośnie o ile ślimaki jej nie dopadły. Zero koprku, choć wysiałam trzy opakowania w różnych terminach. Spróbuję na paletce wysiać jeszcze, zobaczymy...
buziaki Krysiu!!!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 11:44, 03 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zamówiłam tonę żwiru żeby uzupełnić ścieżki dookoła domu, wieczne dziury pod styropianem bo jaszczurki odkopują... ja zasypuje one odsypują... masakra Potrzebne tez sporo dookola wejścia od szamba, podnieśliśmy wejście bo nam się woda od góry wlewała po ulewach heh
I 20 krawężników, na ścieżkę z domu do ogrodu i do warzywnika. Planowałam deski, ale 5metrowa 2,5cm kosztuje 59 zł/sztukę... a czarny krawężnik 14 zł... beton niestety wygrał, bo deska śliska, kosztuje tyle samo ale zgnije w końcu heh.
____________________
Mój nowy ogródek
beta 11:47, 03 lip 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
popcorn napisał(a)
Zamówiłam tonę żwiru żeby uzupełnić ścieżki dookoła domu, wieczne dziury pod styropianem bo jaszczurki odkopują... ja zasypuje one odsypują... masakra Potrzebne tez sporo dookola wejścia od szamba, podnieśliśmy wejście bo nam się woda od góry wlewała po ulewach heh
I 20 krawężników, na ścieżkę z domu do ogrodu i do warzywnika. Planowałam deski, ale 5metrowa 2,5cm kosztuje 59 zł/sztukę... a czarny krawężnik 14 zł... beton niestety wygrał, bo deska śliska, kosztuje tyle samo ale zgnije w końcu heh.


inwestycje...końca nie ma niestety...ale potem fajnie to wygląda
ciekawa jestem efektu
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
popcorn 12:06, 03 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jeżówki z siewu zaczynają, ubiegłoroczne z jesieni. Fajnie będę miała co sadzić na szczycie działki

Chwila nieuwagi i z kalafiora takie toto

Ładny ten liliowiec

Papryczki niedługo

I borówki, szkoda że je słabo posadziłam i kilka zmarnowałam buuu


Pierwsza kapusta na obiad i anabelkowe sadzonki od Krysi, w warzywniku póki co
____________________
Mój nowy ogródek
Dominika11 12:09, 03 lip 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
o prosze jak pieknie wszystko kwitnie i rośnie
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
deszczowymaj 12:18, 03 lip 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Mniamniuśnie u Ciebie jeżóweczka śliczna
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Bog 12:51, 03 lip 2020

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
Karola, hakone ode mnie jak sobie radzi u Ciebie w ziemi gliniastej u mnie w piaszczystej i półcień ja trochę podlewam.
popcorn 13:10, 03 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Bardzo dobrze, dziękuję raz jeszcze, nie podlewam, posadziłam dookoła zbiornika na wodę, tam jest niżej u wiecznie mokro, radzi sobie świetnie

____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies