Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

beta 19:13, 02 lip 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
ja zwykła firanką przykrywam...ale u ciebie chyba to odpada bo wszystko przy tarasie
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
popcorn 19:18, 02 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Raczej odpada.. to już wiem czemu normalnie kapusty się nie miesza z innymi roślinami.. łatwiej przykryć poletko a nie tak rozrzucone heh...
Buźki!
____________________
Mój nowy ogródek
Ania111 19:21, 02 lip 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
popcorn napisał(a)
Kapusta toskańska ma się dobrze, ale bielinek kapustnik składa jaja i gąsienice robią w nich dziurę. Ktoś ma jakiś patent???



Cukinii jak zwykle z dużo buahaha ktoś chce?

Kosmosy pierwszy raz mam, lubię


Różowe rosną osobno, kremowe osobno



Na szkodnikach się nie znam ,
ale widziałam patent już dostałaś

kosmosy - super ,
nie widziałam w odcieniach żółci
____________________
Ania Spelnione marzenie
popcorn 21:18, 02 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Nasiona z marketu budowlanego ładniejsze na żywo niż na opakowaniu więc się nie zniechęcaj

Groszki mi się podobają



I nowy nabytek jeżówka blada
____________________
Mój nowy ogródek
Gardenarium 21:42, 02 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
popcorn napisał(a)
Kapusta toskańska ma się dobrze, ale bielinek kapustnik składa jaja i gąsienice robią w nich dziurę. Ktoś ma jakiś patent???





Na szyjkę korzeniową olejowane kółka, a nad kapustą siatka, żeby nie siadał na kapuście.

Ja sobie kupiłam takie kółka w Anglii.
Tak to wygląda, ochrona od dołu i od góry

Możesz tanio wykroić z tektury, są na zdjęciach. Kiedy nagle widzisz, że kapusta, brukselka, kalafior, brokuł więdnie, lejesz więcej wody, a to nie więdnie, tylko ugryziona szyjka korzeniowa i fik..leży.Zakładasz kółko i uniemożliwiasz złożenie jaj i wylęganie larw podgryzających korzenie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasya 21:49, 02 lip 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41915
To ja mam taka ochronę roślin doniczkowych w domu przed kotami
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
popcorn 21:58, 02 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Danusiu dzięki!!! Całuję
____________________
Mój nowy ogródek
mikdan_2608 22:05, 02 lip 2020

Dołączył: 18 maj 2020
Posty: 93
nyna76 napisał(a)
A rozchodniki masz? Nawet jeżeli nie masz i kupisz 1 dużą sadzonkę i prawie całą zetniesz do wazonu za 2 tygodnie będziesz miała korzonki i od razu w glebę. To się zawsze udaje.

Duża Matrona i stipa w nogach serbów może się udać.

Można dorzucić krwawniki, przetaczniki też lubią sucho (tylko ta glina), albo paaas lawendy po horyzont.
popcorn 22:16, 02 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dzięki!!!
Przeniosę kosodrzewiny z przechowalnika w warzywniku. Plus te mega krwawniki nie wiem jak one się zwą (ale znajdę) plus stipa i rozchodniki. I kępami irysy. Plus parę Serbów żeby zasłonić się od sąsiada. Powinno grać

Burza idzie... Znowu. Już dziś podlało, dziękuję, wystarczy... Heh
____________________
Mój nowy ogródek
mikdan_2608 22:18, 02 lip 2020

Dołączył: 18 maj 2020
Posty: 93
popcorn napisał(a)
Krysia paczaj
Kilka z patyków też zaczyna kwitnąć, mam je w warzywniku póki co



Czy one poradziłyby sobie w pełnym słońcu i bez zbytniego podlewania???

Madzia patrzę


Jak patelnia to trzeba mocno podlewać, mamy taką na rabacie przed blokiem. Wschodnia strona, jak przygrzeje słoneczko to się omdlewająco pokłada, wstaje wieczorkiem. Jak ostatnio popadywało to się trzymała w pionie, jak przylało to się położyła i potem podniosła. Taka baletnica z tej anabelki. Tak nawiasem mówiąc to jedno przeniesiesz, albo anabelkę, albo warzywnik. Razem będzie im ciasno. Tak mi się widzi.

Gratuluję niosek, kogutek pewnie puchnie z dumy jak mu się dziewczyny zebrały jajecznie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies