Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Magda70 08:55, 23 paź 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Karola...czosnek ciekawy! Kusi mnie Na razie kupilam zwykły i będę sadzić nad jeziorem.


Podoba mi się Twoj wpis, że niedługo siejemy paprykę To mnie trzyma przy życiu!


Ja wczoraj przytargałam swoją ostrą papryczkę do domu bo caly sezon była w doniczce. Mam zamiar spróbować ją przezimować...zobaczymy czy się uda.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
popcorn 09:19, 23 paź 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Madzia, i super!

Chcę przygotować poletko i za chwilę sadze. A póki co mam 100 czosnków Krzysztofa do wetknięcia na rabatę przy tarasie. Z szałwią, różowymi jeżówkami i stipą powinny wyglądać dobrze. Z różami Eden i miskantami w tle. Nie mogę się doczekać przyszłego sezonu

Dostałam nasiona kukurydzy z Anglii, odmiany polecane przez Montyego, więc byle do maja! I tak, też wzięłam paprykę ostrą do domu, pewnie liście jej poopadają, ale może nie jeśli będę ją odżywiać? Zobaczymy. Najwyżej ją przytnę. wiem że ludzie zimują papryki na parapecie, od wiosny ruszą znowu i będą wielkie krzaki!

Tzymam kciuki za Twoją i moją

Z robót w ogrodzie zostały mi do posadzenia perovskie od Joli, odchwaszczanie oczywiście i trochę cebul. I ogarnięcie żeby to wszystko wyglądało. Resztka werbeny do wycięcia przed domem.

Jesień! pozdrawiam!

____________________
Mój nowy ogródek
Gosiek33 09:22, 23 paź 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Pamiętaj, że czosnki Krzysztofa potrafią być niskie i mieć olbrzymie kwiatostany trzymające się do jesieni a nawet zimą Zachowaj odstęp
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
popcorn 09:38, 23 paź 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Gosia dzięki, wiem! Miałam w poprzednim ogrodzie, zobaczymy jak tu będą rosły? O ile nie zgniją w tej glinie... posadziłam 100 zimowitów wiosną i nie ma ani jednego
____________________
Mój nowy ogródek
Magda70 09:50, 23 paź 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Ja czytałam, żeby poobcinać papryce wszystkie nowe zawiązki owoców. I liście też. tak stopniowo. Potem wstawić w chlodne miejsce i w lutym wyciągnąc i podlewać...zobaczymy.

A te nasiona marchwi które szukałaś dostalaś gdzieś??

Bo mi się udalo w NL kupić

____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
deszczowymaj 10:00, 23 paź 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
popcorn napisał(a)
Tutaj. Trochę w ciemno, ale polecam! Dostałam spokojnie 1,5 kilo zamiast jednego

https://www.olx.pl/oferta/czosnek-sloniowy-CID757-IDGlpvz.html


Dzięki Karolcia

Cmok
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
popcorn 10:10, 23 paź 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Madzia dzięki za info, poczytam więc, wolałabym nie zmarnować!

Jak masz za dużo tych nasionek to chętnie przehandluję za coś innego Okrągłe cukinie, dynie z Tajlandii, arcydzięgiel? hihi

Asia nie ma za co, powodzenia! Buziaki!
____________________
Mój nowy ogródek
Magda70 11:14, 23 paź 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
popcorn napisał(a)
Madzia dzięki za info, poczytam więc, wolałabym nie zmarnować!

Jak masz za dużo tych nasionek to chętnie przehandluję za coś innego Okrągłe cukinie, dynie z Tajlandii, arcydzięgiel? hihi

Asia nie ma za co, powodzenia! Buziaki!


Mam...specjalnie kupiłam dwa opakowania

na priv się odezwę
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
popcorn 12:45, 23 paź 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Taka ładna a nasion nie chce zawiązać buuuu

____________________
Mój nowy ogródek
Bog 12:48, 24 paź 2020

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
Nie które zwykłe naparstnice nie zamierają zastawiam je i w następnym roku kwitną ponownie może te egzotyczne też tak robią
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies