Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zacząć czas.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zacząć czas.

DariaB 14:27, 11 kwi 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Marta piękne te śś, to był strzał w dziesiątkę Grujecznika jakiego będziesz kupować? Też bym chciała jeszcze gdzieś u siebie zmieścić ale musiałby być docelowo małym drzewem. Za ławeczką mam miejsce bo rosnąca tam budleja średnio daje radę.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
MartaCho 14:46, 11 kwi 2024

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Grujecznik japoński chciałabym posadzić przy tarasie, żeby trochę cienia dawał. Nie powinien być wielopniowy, tylko właśnie takie "klasyczne" drzewko. Mam nadzieję, że to dobry pomysł. I mam nadzieję, że gdzieś w okolicy znajdę ładny okaz
Innym fajnym drzewkiem, które mogłoby być w tym miejscu i bardzo by mi się podobało, jest grusza Chanticleer- widziałam w mieście, że teraz ma swój czas i przepięknie kwitnie, ALE ponoć bardzo nie lubi się z jałowcami, a mój sąsiad ma takiego w dodatku mocno chorującego- a te grusze ponoć bardzo często łapią choróbska od jałowców, więc u mnie niestety odpada.
Nie zdecydowałam się też na lipę drobnolistną, bo jej kwiaty, choć cudownie pachną i uwielbiam zapach kwitnącej lipy, to przyciągają mocno osy, a na te latające potwory akurat jestem uczulona.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Agatorek 19:56, 12 kwi 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13199
Marta, u mnie grusza jest na jednej rabacie z jałowcem, kolejny wielki (2 metry wysoki, o średnicy ponad 2,5m ) na sąsiedniej rabacie. Ale nie chorują, więc może dobrze robisz, skoro sąsiad ma chorujący egzemplarz. Swoją drogą, dlaczego nic z tym nie zrobi, wyciąłby go chociaż.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 19:58, 12 kwi 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13199
Z innych ciekawych drzew może być np parocja, może jakaś magnolia?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
olciamanolcia 08:02, 15 kwi 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
MartaCho napisał(a)
Hejka!
Obiecałam być tu częściej w tym roku, a wyszło znowu jak zwykle.

Zgodnie z ludowymi wierzeniami, że rok przestępny jest pechowy, marzec był u nas niestety obfity w złe wiadomości- dlatego albo nie było weny, albo czasu na pisanie. Powoli wychodzimy na prostą.

U Was jestem na bieżąco, bo przy tych stresach, lektura Waszych postów to wspaniała, odprężająca odskocznia.
I tak to przed świętami wyjątkowo gładko poszło mycie okien dzięki różowej i żółtej ściereczce
Pozytywnie zazdroszczę pojawiających się tu i tam zadaszeń i pergol!
Próbuję podziałać z wysiewami, ale Dziewczyny weszłyście w tym temacie na taki level, że hoho!

Specjalnie dla Olicmanolci zaś mam polecajkę na nie tylko codzienne, ale i całodzienne bycie podłóg


padłam z tych froterek
A czarne som???
A i dziekuję , ze o mnie pomyslałaś -żeby mi ułatwić polerkę podłogi
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
MartaCho 13:06, 17 kwi 2024

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Brązowe są na pewno, czarnych nie pamiętam ☺️
____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 13:07, 17 kwi 2024

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Obiela dla Darii


To ta w prawym górnym rogu
____________________
Marta Ogród zacząć czas
DariaB 13:58, 17 kwi 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
MartaCho napisał(a)
Obiela dla Darii


To ta w prawym górnym rogu

Haha zauważyłam chociaż ktoś inny chciał być gwiazdą Napisałam u siebie, że wg tego co piszą w googlach ta obiela raczej będzie za duża, ale fakt, piękna jest
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Agatorek 17:06, 17 kwi 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13199
Taaaa, gwiazda w lewym dolnym rogu przyciąga wzrok
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magleska 07:30, 24 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18429
Fajne ŚŚ-ki zakupiłaś -takie dorodne ,wielkie
gwiazda w rogu -mówi -zajmij się mną -ten błagalny wzrok -śliczności -to on,czy ona -nie doczytałam

wyczytałam ,że jeszcze traw będziesz potrzebować ? ja mam na zbyciu kilka ogromnych kęp -tylko odbiór osobisty -a nie wiem czy opłacałoby Ci się przyjechać

Mam ML ,Gracki ,Zebrinusy i rozplenice -nasadziłam tego za dużo, sporo się już rozrosły ,trochę chcę się pozbyć

chciałabym jeszcze parę krzewów wprowadzić do ogrodu zamiast nich
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies