Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zacząć czas.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zacząć czas.

MartaCho 15:14, 27 lut 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2184
Przynajmniej pogoda współgra z moim samopoczuciem
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Agania 22:23, 27 lut 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Współczuję złamanej ręki, to jesteś druga, moja fryzjerka też złamała rękę, to jakiś pech

Super, że czasu nie tracisz, jak masz taką ziemię jak u Iwonki to z powodzeniem wszystko będzie Ci rosło jak na drożdżach, jeszcze jak postarałaś się o kompost to najlepsza gwarancja na powodzenie

Nasze ronda już wycięte, a pizzerii nie kojarzę przy Solnym mieście, może to jakiś foodtruck

Dzisiaj mieliśmy zimę i wiosnę, tylko tęczy zabrakło u mnie więcej śniegu
a ja się kuruję zaczynam dzisiaj weekend z chorymi zatokami.
Pozdrawiam Martuś
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
MartaCho 08:50, 28 lut 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2184
Dziękuję i również miłego weekendu życzę! Zatoki też dokuczliwe są! Współczuję! Pogoda na kocyk, łóżko i książkę lub film nastraja...
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Margerytka40 11:03, 28 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Marta przyznaję się bez bicia, że próbowałam się wgryźć w Twój plan zaraz po tym jak go wstawiłaś. Niby wygląda dobrze na ile się dopatrzyłam w tych maczkach. Trudno coś zobaczyć. Nie bij ale proporcje mocno Ci się rozjechały. Może spróbuj każdy kawałek oddzielnie rozrysować? Trzymaj się wymiarów roślin bo wszystko się pisypie.
Współczuję kontuzji, też nie miało kiedy Ci się to przydarzyć. No ale skoro prawą rękę masz sprawną to rysuj, rysuj
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
MartaCho 11:24, 28 lut 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2184
Hej!
Wiem właśnie coś z tymi proporcjami nawet na papierze milimetrowym nie bardzo to wychodzi... nie wiem, jak to możliwe, doprawdy.

Najogólniej rzecz ujmując, chciałam tę część południową podzielić na trzy rabaty, każda następna trochę szersza i zestawienie roślin jak rozpisałam w poście pond zdjęciem obrazka

Zachodnią zaś mieć piękną, jak u Oli Tylko drzewa na czele to u mnie klony Red Sunset by były:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/3458-moja-codziennosc-ogrod-oli?page=2108&quoted_post_id=1810653

Wzdłuż podjazdu cisy i zawilce, coś jak na tym zdjęciu choć z drugiej strony mieczyki lubią się pokładać, więc same zawilce też mogłyby być.
,

____________________
Marta Ogród zacząć czas
Margerytka40 11:45, 28 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Jaka jest skala na Twoim rysunku. Jedna kratka to?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
MartaCho 11:47, 28 lut 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2184
2m.
Tak czy inaczej chciałam Ci podziękować za szczerość
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Margerytka40 12:02, 28 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
MartaCho napisał(a)
2m.
Tak czy inaczej chciałam Ci podziękować za szczerość


Tę wjazdową kumam, zachodnią też. Te rabaty południowe coś słabo widzę, środkową i tę górną.
Co do zachodniej narysuj zgodnie z wymiarami te klony. One szerokie dość rosną. Musisz spokojnie 4 m na jednego. By ta rabata dobrze wyglądała muszą być też spore odległości między klonami. Ja bym zostawiła ze trzy metry + szerokość drzewa. U Oli drzewa są kolumnowe więc gęściej posadzone. Klony muszą mieć oddech w tym zestawieniu.
Staram się szczerze
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
MartaCho 12:15, 28 lut 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2184
Nie wiem czy to kwestia przycięcia, ale mój klon jest może nie kolumnowy, ale określiłabym go jako szyszkowaty Nawet eM na niego czasem narzeka, że fajny byłby bardziej rozłożysty i że trzeba przyciąć czubek. A jest już u nas całe pięć lat Myślę, że 4 będą ok, ale rozrysuję to jeszcze, jak mówisz.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Margerytka40 12:23, 28 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
W opisach jest, że w młodym wieku ma pokrój stożkowy, później bardziej zaokrąglony. Docelowa szerokość 3-5 metrów.
Opisy z reguły podają wielkości w wieku 10 lat
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies