Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zacząć czas.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zacząć czas.

Agania 18:41, 18 mar 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Prace wiosenne rozpoczęte, krokuski niech się mnożą
Klonik mocno zaawansowany też czuje wiosnę
Zapowiedź zimnego weekendu nie pociesza, ale może jutro
też będzie tak cudnowny dzień jak dzisiaj
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Kawa 08:33, 01 kwi 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Hejka
a dlaczego u Ciebie taka cisza
czytalam już kiedyś że ręka złamana ale mam nadzieję że jeszcze chwila i pomału wrócisz do zdrowia

masz duży potencjał na działce i najlepszych doradców
macham
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
MartaCho 14:52, 14 kwi 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2206
Hejka! Faktycznie do mnie najrzadziej zaglądam, bo i nie mam za wiele z czym.
Rękę miałam 6 tygodni w gipsie, niestety mimo to, złamania jeszcze się nie zrosło i jeszcze na 4 tygodnie mam założoną ortezę.
Przed świętami pochłonęła mnie kwarantanna i domowa szkoła. Z dwiema córkami dzień i dzień lekcje, czasem pełnoetatowe 8 h nam schodzi. Szczęście w nieszczęściu z tą moją ręką, bo mogę przynajmniej być z dziećmi cały czas w domu.
Po ogrodzie biegam co dzień z haczką, poluję na chwasty To mi dobrze idzie jedną ręką Udało nam się też trochę darni przy tarasie usunąć. Będziemy kontynuować. Moja młodsza córcia (8) lubi mi towarzyszyć- wygrzebuje dżdżownice, żeby ich czasem nie usunąć razem z darnią

Co by nie popaść w jaki marazm i depresję, bo dziś raz słońce, raz śnieg, usiadłam dzisiaj i narysowałam rabatę przy tarasie. Wygląda w tej chwili strasznie biednie, bo trawy obcięte, tulipany jeszcze nie rozkwitły. Jest to miejsce, które sama mogę przygotować, więc chciałabym ją w pierwszej kolejności zrobić.

Latem jest to klasyczna patelnia. Zerknijcie proszę, co tam wymyśliłam. Glediczja będzie fajnie na tle białej ściany się prezentować, nieprawdaż?
Narysowałam wzdłuż chodniczka turzyce, ale może to za dużo, może ich tam wcale nie trzeba? Nie wiem też, czy na obwódkę coś dawać?
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Katte 19:05, 14 kwi 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Hej , zaglądam i ja do Ciebie
Zdrówka ,bo czytam ze łapka zagipsowana ;-/ niefajnie .

Rabatki dasz radę , nie pytaj ciagle eMA , jak zaczęłam konsultować ze swoim co mu się podoba, to rozmowa jak ze świnią o gwiazdach . Hehehe
Czyli stanęło co ja wymyślę to tak będzie i po prostu oglądam czytam i przechodzę do realizacji .
Potem najwyżej korekta .
Jesli mieszkasz w mieście to trawy , buksy hortensje ,
Ja wsiowe krajobrazy to mogę trochę poszaleć, i zapłocie zapożyczyć .

____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
MartaCho 10:59, 15 kwi 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2206
Hej! Dzięki za odwiedziny!
eMa już specjalnie nie pytam o zdanie, natomiast bardzo by mi pomogła Wasza akceptacja
Wczoraj wrzuciłam pomysł na rabatę tarasową, a wieczorem próbując zasnąć już stwierdziłam, że jednak to, co mi ostatnio po głowie chodziło, nie jest dobre. Glediczja jest bardzo ekspresyjna, ma bardzo wyrazisty kolor, więc może dodawania Emerald gold tuż obok nie jest dobrym pomysłem? Może jednak lepsze byłyby ciemnozielone iglaki na pniu, np. kulki cisowe? Pod nimi wówczas rozplenica i jeżówki, ale może tym razem jednak rainbow yellow? Obwódka w części przed kulkami cisowymi z seslerii jesiennej? Hmm...
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Helen 19:36, 15 kwi 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
MartaCho napisał(a)
Hej! Dzięki za odwiedziny!
eMa już specjalnie nie pytam o zdanie, natomiast bardzo by mi pomogła Wasza akceptacja
Wczoraj wrzuciłam pomysł na rabatę tarasową, a wieczorem próbując zasnąć już stwierdziłam, że jednak to, co mi ostatnio po głowie chodziło, nie jest dobre. Glediczja jest bardzo ekspresyjna, ma bardzo wyrazisty kolor, więc może dodawania Emerald gold tuż obok nie jest dobrym pomysłem? Może jednak lepsze byłyby ciemnozielone iglaki na pniu, np. kulki cisowe? Pod nimi wówczas rozplenica i jeżówki, ale może tym razem jednak rainbow yellow? Obwódka w części przed kulkami cisowymi z seslerii jesiennej? Hmm...

Kulki cisowe zawsze i wszędzie ładne. Rozplenica i jeżówki wyglądają obłędnie a w seslerii jesiennej jestem zakochana i będę ją w tym roku już dzielić.
____________________
Helen - Hortensjowo
Margerytka40 21:28, 15 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Tak sobie myślę, to drzewko (glediczia czy cokolwiek inne) w jakiej odległości od domu by było?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
MartaCho 10:16, 16 kwi 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2206
Helen napisał(a)

Kulki cisowe zawsze i wszędzie ładne. Rozplenica i jeżówki wyglądają obłędnie a w seslerii jesiennej jestem zakochana i będę ją w tym roku już dzielić.

Tak, ja też mam kilka sztuk seslerii i też mi się bardzo podobają
____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 10:18, 16 kwi 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2206
Margerytka40 napisał(a)
Tak sobie myślę, to drzewko (glediczia czy cokolwiek inne) w jakiej odległości od domu by było?


Zmierzyłam właśnie, będzie ok. 2,5m. Jeśli glediczja dorasta maksymalnie do 6m szerokości, to myślę, że będzie w porządku. Jak uważasz?
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Margerytka40 21:43, 16 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Bardziej chodziło mi o korzenie, by drzewko nie było zbyt blisko. Nie wiem jak to z gledicziami, nie mam. Może ktoś coś podpowie mądrzejszy
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies