Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

galgAsia 08:29, 12 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
KasiaLangier napisał(a)

Rozmawiałam z sąsiadem, zaproponowałam, że kupię maty wiklinowe też na jego stronę, żebyśmy mogli poczuć się intymnie. Ale on odmówił, bo o coś zupełnie innego mu chodzi...
Kasia, to o co mu chodzi...?!?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Anda 09:21, 12 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
KasiaLangier napisał(a)


Chciałabym tak zrobić, taki mur mi się marzy, ale jest to opcja długoterminowa.
W życie wpisana jest zmiana, ale człowiek do dobrego się mocno przyzwyczaja Czy może wiesz jaka to będzie stacja ? czy możesz mi polecić ?
PS. Jakie nastroje są w Niemczech jeżeli chodzi o koronawirusa, bo u nas kiepsko...


Kasiu, niestety, nie mogę Ci niczego polecić. Jednak myślę, że osoby takie jak Mann czy Gacek nie zrezygnują tak łatwo z możliwości wypowiadania się na antenie i z kontaktu ze słuchaczami. Oni robią to przecież z pasją, miłością. Tak wiec jestem pewna, że powstanie coś na kształt nowej trójki. Spójrz, co teraz dzieję się z telewizją i radiem publicznym. Kto tym zarządza i jak. Trójka się skończyła, ale Mann i Gacek i inni doskonali w tym zawodzie przecież nie. To oni tworzyli Trójkę, a nie Trójka ich i oni mogą stworzyć inną platformę, na której będzie można ich słuchać. Trzeba będzie obserwować ich poczynania. Akurat w tym wypadku internet będzie bardzo przydatny. Gacek ma i bloga, i jest na insta. Mann jest na fejsie.

Niezależne platformy są komercyjne, bo muszą, bo słuchacze niestety nie chcą płacić, a z czegoś chociażby za prąd trzeba zapłacić. To do Hani Gruszki Przeważnie zwłaszcza te niszowe platformy mają zbyt mało słuchaczy czy też oglądaczy. A muzyka jest droga niestety. W Niemczech Gema liczy sobie nieźle za prawo do rozpowszechniania utworów muzycznych. Nie wiem, kto za to odpowiada w PL.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/GEMA_(German_organization)
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
ElzbietaFranka 20:04, 13 mar 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
KasiaLangier napisał(a)

Robię co mogę, żeby przejść do porządku dziennego i cieszyć się z tego co mam, ale dzisiaj jestem podłamana.
Na domiar złego, dzisiaj wywalili z Trójki(Polskie Radio) Annę Gacek. Od lat uwielbiałam Trójkę, Kaczkowski, Mann, a szczególnie dużo inspiracji muzycznych czerpałam właśnie z audycji Anny Gacek..młoda, świeża dziewczyna, która wprowadzała niesamowite nastroje i mnóstwo dobrej, nowej muzyki. Mann, mimo, że się zarzekał, też nie wytrzymał i zrezygnował. W jakim świecie żyjemy, tylko koronawirus ma się dobrze...



Witam Kasiu

Czytam o twoich kłopotach. Trzeba sprawdzić odnośnie tego murowanego płotu czy potrzebna jest zgoda, ale czy to wystarczy. A dlaczego ten sąsiad taki upierdliwy.
Świerki serbskie ładne, ale potrzebują z każdej strony światło. Trzeba je trochę odsunąć od wikliny. Posadz przy matach winobluszcz rośnie bardzo szybko. Do słupków przytwierdz rurki, kantowke drewniana i połącz drutem. Na te druty zawies wyrośnięty winobluszcz. Tak podwyższysz wysokość płotu.
Z psami nie masz wyjścia trzeba ten jazgot znieść. Przecież nie wytrujesz.

Trójka radio z moich lat młodości, Marek Niedźwiecki,W. Mann, tej pani nie znam bo mało radia słucham. Jakaś nowa miotła przyszła i wymiata.

Kasiu czasem się zastanawiam dokąd to wszystko zmierza. Była nadzieja na zmianę w maju a tu korona. Można zmienić termin jeżeli jest wprowadzony stan wyjątkowy nie dłuższy niż 60-99 dni na który musi się zgodzić sejm i senat. Następnie po 90 dniach od końca stanu wyjatkowego można dopiero ogłosić wybory.
Więc jesteśmy u..... pisze może nie na temat, ale siedzę w domu już 3 dzień w domu nie wychodzę bo się boje tej zarazy. Oglądam i myślę nad wszystkim - może mi odbija.

Pozdrawiam Kasiu
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
KasiaLangier 21:31, 23 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
galgAsia napisał(a)
Kasia, to o co mu chodzi...?!?


Asiu, położyłam matę wiklinową, żeby się przesłonić, to usłyszałam, że sąsiad wybuduje myśliwską platformę do obserwacji...zaczynam mu współczuć...Wirus wnosi nowe wartości do naszego życia. Chyba szkoda mi już czasu, żeby zajmować tym problemem moje myśli. ..uspokoiłam się, ale...szukam parawanu do ogrodu
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 21:54, 23 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Anda napisał(a)


Kasiu, niestety, nie mogę Ci niczego polecić. Jednak myślę, że osoby takie jak Mann czy Gacek nie zrezygnują tak łatwo z możliwości wypowiadania się na antenie i z kontaktu ze słuchaczami. Oni robią to przecież z pasją, miłością. Tak wiec jestem pewna, że powstanie coś na kształt nowej trójki. Spójrz, co teraz dzieję się z telewizją i radiem publicznym. Kto tym zarządza i jak. Trójka się skończyła, ale Mann i Gacek i inni doskonali w tym zawodzie przecież nie. To oni tworzyli Trójkę, a nie Trójka ich i oni mogą stworzyć inną platformę, na której będzie można ich słuchać. Trzeba będzie obserwować ich poczynania. Akurat w tym wypadku internet będzie bardzo przydatny. Gacek ma i bloga, i jest na insta. Mann jest na fejsie.

Niezależne platformy są komercyjne, bo muszą, bo słuchacze niestety nie chcą płacić, a z czegoś chociażby za prąd trzeba zapłacić. To do Hani Gruszki Przeważnie zwłaszcza te niszowe platformy mają zbyt mało słuchaczy czy też oglądaczy. A muzyka jest droga niestety. W Niemczech Gema liczy sobie nieźle za prawo do rozpowszechniania utworów muzycznych. Nie wiem, kto za to odpowiada w PL.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/GEMA_(German_organization)


Ewo, ja słucham własnie Aksamitu na Spotify annaagnieszkagacek. Wcześniej obejrzałam wprowadzenie Ani na Instagramie https://www.instagram.com/annaagnieszkagacek/?hl=pl Jestem uszczęśliwiona
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 22:07, 23 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
ElzbietaFranka napisał(a)



Witam Kasiu

Czytam o twoich kłopotach. Trzeba sprawdzić odnośnie tego murowanego płotu czy potrzebna jest zgoda, ale czy to wystarczy. A dlaczego ten sąsiad taki upierdliwy.
Świerki serbskie ładne, ale potrzebują z każdej strony światło. Trzeba je trochę odsunąć od wikliny. Posadz przy matach winobluszcz rośnie bardzo szybko. Do słupków przytwierdz rurki, kantowke drewniana i połącz drutem. Na te druty zawies wyrośnięty winobluszcz. Tak podwyższysz wysokość płotu.
Z psami nie masz wyjścia trzeba ten jazgot znieść. Przecież nie wytrujesz.

Trójka radio z moich lat młodości, Marek Niedźwiecki,W. Mann, tej pani nie znam bo mało radia słucham. Jakaś nowa miotła przyszła i wymiata.

Kasiu czasem się zastanawiam dokąd to wszystko zmierza. Była nadzieja na zmianę w maju a tu korona. Można zmienić termin jeżeli jest wprowadzony stan wyjątkowy nie dłuższy niż 60-99 dni na który musi się zgodzić sejm i senat. Następnie po 90 dniach od końca stanu wyjatkowego można dopiero ogłosić wybory.
Więc jesteśmy u..... pisze może nie na temat, ale siedzę w domu już 3 dzień w domu nie wychodzę bo się boje tej zarazy. Oglądam i myślę nad wszystkim - może mi odbija.

Pozdrawiam Kasiu


Twój pomysł Elu jest genialny Zamiast winobluszcza hoduję hortensję pnącą. Mam nadzieję, ze w końcu wystartuje. Bo już drugi rok się korzeni. I wtedy zrobię je odpowiednie stelaże. Ze świerków chyba zrezygnuje, przyjrzałam się tym co już u mnie rosną i w cieniu nie radzą sobie najlepiej.

Z psami się zaprzyjaźnię Trójki przestałam słuchać, ale mam alternatywę z której się cieszę. Wyłączyłam radio, telewizję, a nawet przez pewien czas komputer. To są wartości dodane wirusa. Wymuszają zmianę. Media pobudzają nasz strach i stres. Lepiej wyjśc do ogrodu, żeby naładować akumulatory. Mamy to szczęście...serdecznie Cię pozdrawiam
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Anda 09:02, 24 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
KasiaLangier napisał(a)


Ewo, ja słucham własnie Aksamitu na Spotify annaagnieszkagacek. Wcześniej obejrzałam wprowadzenie Ani na Instagramie https://www.instagram.com/annaagnieszkagacek/?hl=pl Jestem uszczęśliwiona


Dzięki wielkie, właśnie słucham
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
KasiaLangier 19:11, 25 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Anda napisał(a)


Dzięki wielkie, właśnie słucham


Ciesze się
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Anda 17:19, 22 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Kasiu, co u Ciebie? Odezwij się
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
galgAsia 08:19, 23 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kasiu, ciepłe myśli ślę - daj jakiś znak życia
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies