Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

KasiaLangier 22:40, 01 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Ania111 napisał(a)



Witaj Kasiu .
Jak pięknie
Wiosennie i kolorowo .
Zakupy z całą pewnością można zaliczyć
Do udanych


Witaj Aniu wiosennie O tej porze, po długim okresie szarości, niezmiernie cieszy każdy kwiatuszek Obsadziłam dzisiaj kilka doniczek, ale nie zdążyłam zrobić zdjęć Pozdrawiam serdecznie
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 19:22, 05 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
W niedzielę 1 marca w moim ogrodzie na całego rozkwitły krokusy

Najwcześniej żółte i takie drobne niebieściutkie.

"Maślana" rzeczka wsadzona tej jesieni też powoli zaczyna kwitnąć

Bardzo podoba mi się lekko liliowa odmiana wcześnie kwitnącego krokusa, zapisałam sobie nazwę, ale gdzieś mi zaginęła. Gdyby ktoś-coś podpowiedział, to byłabym wdzięczna



____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 19:59, 05 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
W pierwszy dzień marca była piękna pogoda. Cieszyłam się słońcem, zaczęłam obsadzać donice, przycięłam i wyczyściłam tuje, obcięłam miskanty i zaczęłam porządki na rabatach.


____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Gruszka_na_w... 20:11, 05 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Oj, już pora na wiosenne obsadzanie doniczek. Mus kupić stokrotki i bratki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
KasiaLangier 20:18, 05 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Rozkwitł mój "czarny" ciemiernik

Nie bardzo chciał pozować do zdjęcia, trzeba było go podtrzymywać


____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 20:22, 05 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Oj, już pora na wiosenne obsadzanie doniczek. Mus kupić stokrotki i bratki.

Ja wczoraj powiększyłam swoją kolekcję ciemierników Mają coś w sobie co mnie do nich przyciąga

____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Gruszka_na_w... 20:49, 05 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Te białe są niesamowite. Nawet po zmianie koloru z białego na seledynowy wciąż zdobią. Rzadko która bylina ma kilkumiesięczną atrakcyjność.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
KasiaLangier 21:03, 05 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Dzisiaj jest Wielki Dzień, bo doczekałam się w końcu na moje róże Kiss me Kate.

Zacytuję sobie cenne porady Ewy z Doświadczalni Bylinowo-Różanej
"Obornik koniecznie przekompostowany i nie za dużo na początek. Teraz mają rosnąć korzenie. Część zielona jest w sumie o tyle nieważna, że nie musi być duża w pierwszym roku. Kwitnienie w pierwszym roku też nie musi być obfite. Dlatego wiórki rogowe dałabym dopiero w przyszłym roku.
Odpady kompostowe już się przekompostowały? Bo jeśli nie, to wyjmij je z tego dołka. Do dołka dosyp ziemi z ogródka zmieszanej z ziemią do róż i w to posadź różę. Odpady możesz zakopać obok róży. Najlepiej kompostują się w wierzchniej warstwie ziemi. Nie w dołku. Tam trwa to za długo. Dołek dla róży musi być spory i tam na dole, po przysypaniu ziemią, jest potem za mało powietrza dla kompostujących mikroorganizmów.
Po posadzeniu i podlaniu zrób jeszcze kopczyk. On chroni przed wiatrem i słońcem"

Dostałam też instrukcję od sprzedawcy

Róże zanurzyłam w wodzie, ale mam kolejny dylemat, czy przycinać korzenie i pędy ? Jeżeli tak, to na jaką długość ? Liczę na Waszą pomoc



____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 21:05, 05 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Te białe są niesamowite. Nawet po zmianie koloru z białego na seledynowy wciąż zdobią. Rzadko która bylina ma kilkumiesięczną atrakcyjność.

Też tak uważam "czarny" również mnie zachwyca Chciałabym jeszcze zdobyć cuchnące, ale na razie nie miałam szczęścia..
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
galgAsia 21:25, 05 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kasiu, żaden ze mnie znawca różany, ale wydaje mi się, że one są gotowe do sadzenia. I nie trzeba im niczego przycinać, ani górą, ani dołem. Ale poczekajmy na werdykt Ewy
Ciemierniki piękne . Jak zrobię nową rabatę, to tam zamieszkają
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies