Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

KasiaLangier 15:02, 19 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Wygospodarowałam kawałek rabaty gdzie jest słońce i wprowadziłam do ogrodu więcej niebieskiego koloru: ostróżki, które uwielbiam:

przetaczniki, szałwie, wilce..
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 15:18, 19 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
i odrobinę egzotyki w niebieskim kolorze,jako wspomnienie z Wysp Zielonego Przylądka:

Zdaje sobie sprawę, że passiflora, czyli męczennica, to olbrzymie pnącze, ponieważ widziałam rosnące je w "naturze" czyli w sprzyjających warunkach na wyspie Santo Antao. Pewnie nie dochowam się takich owoców marakuji jak na zdjęciu Passiflora nie zimuje u nas i traktuję ją jako jednoroczne pnącze, które będzie zdobić na razie pusty trejaż. Jeżeli będzie jej u mnie dobrze, to spróbuję ją przechować w garażu..

____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Anda 15:24, 19 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546
Passiflory są śliczne. Trzymam kciuki za Twoją

Maczki masz słodkie, a ostróżka ma niesamowity kolor.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
KasiaLangier 21:06, 19 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Anda napisał(a)
Passiflory są śliczne. Trzymam kciuki za Twoją

Maczki masz słodkie, a ostróżka ma niesamowity kolor.

Anda dziękuję w imieniu passiflory i obiecuję, że będę ją rozpieszczać. Cieszę się, że zajrzałaś masz dużo doświadczeń, pewnie z czasem będę miała do Ciebie dużo pytań i liczę na Twoją pomoc. Na razie delektuje się każdą chwilą w ogrodzie, każdą rośliną i prowadzę obserwacje. Jestem zwolenniczką naturalnych rozwiązań, ale chciałabym uporządkować, ujednolicić ogród, bo obecnie to jeszcze mieszanina ogrodu poprzedniego właściciela i moja szkółka
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 22:21, 20 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Rodzina mi się powiększyła

Nie spodziewałam się tego, bo akurat tą budkę kupiłam w celach ozdobnych i powiesiłam w widocznym miejscu. Dzisiaj usłyszałam nawoływania pisklaków i jaka radość szkoda, że nie można zamieszczać tu filmików. Mam jeszcze 8 budek, ale na razie nie ma mi kto ich powiesić. Jeżeli odwiedzający mieliby jakieś rady, jak i gdzie najlepiej umieścić budki dla małych ptaków, to byłabym wdzięczna
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
gogo 23:14, 20 cze 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Coraz bujniej u Ciebie, rośliny się rozrosły i cieszą
Ja też lubię niespodzianki, mam takie dzięki dokarmianym zimą ptakom
U wszystkich czytam o inwazji komarów, a u mnie właściwie ich nie ma, mogę siedzieć w ogrodzie i nie machać rękami jak wiatrak
To dzięki jaskółkom, w tym roku mam zajęte trzy gniazda
Twoja hortensja dębolistna może mieć początki chlorozy, ma za mało kwaśną ziemię.
Moje ogrodówki kiedyś tak miały i uratowałam zmieniając ziemię.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
sylwia_slomc... 23:26, 20 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82063
Maki śliczne, na liniach kroplujących się nie znam wcale, u nas nie padało. Masz czas pobujać się w hamaku?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
KasiaLangier 11:03, 21 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
gogo napisał(a)
Coraz bujniej u Ciebie, rośliny się rozrosły i cieszą
Ja też lubię niespodzianki, mam takie dzięki dokarmianym zimą ptakom
U wszystkich czytam o inwazji komarów, a u mnie właściwie ich nie ma, mogę siedzieć w ogrodzie i nie machać rękami jak wiatrak
To dzięki jaskółkom, w tym roku mam zajęte trzy gniazda
Twoja hortensja dębolistna może mieć początki chlorozy, ma za mało kwaśną ziemię.
Moje ogrodówki kiedyś tak miały i uratowałam zmieniając ziemię.


Mam działkę właściwie w lesie i u mnie inwazja komarów była tak wielka, że z bólem serca, ale zastosowałam oprysk, bo nie dało się żyć. Ptaków u mnie mnóstwo, bo też dokarmiam zimą, mam rozstawione pojniki, porozwieszane budki lęgowe..ale widocznie ilość komarów była dla nich nie do przejedzenia

Hortensji dębolistnej kilka dni temu uzupełniłam magnez, potas, a dzisiaj zbadałam kwasowość gleby. I tak wyszło:


Wygląda na to, że gleba jest lekko kwaśna, a czytałam , że do hortensji bukietowych i dębolistnych taka właśnie powinna być. Zrobiłam jeszcze dzisiaj oprysk Florowitem, zobaczymy co dalej..
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 11:08, 21 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
sylwia_slomczewska napisał(a)
Maki śliczne, na liniach kroplujących się nie znam wcale, u nas nie padało. Masz czas pobujać się w hamaku?


Też czekam na deszcz, ale nie narzekam, bo w duchu, to już wolę te upały, niż burze siejące zniszczenia . Czas ba bujanie w obłokach staram się wygospodarowywać, a ogród spokojnie zarasta
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
AnnaMS 11:42, 21 cze 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Witaj Kasiu masz piękny leśny ogród, ale to już wiesz ... Ławeczka śliczna, kocurek ozdoba super i ta budka dla ptaków urocza ... Ja też się noszę z zamiarem kupna ławki i budek lęgowych ala ta ławka którą sobie upatrzyłam jest trochę droga, muszę jeszcze poszperać w necie.
Piękne zdjęcia maków i niebieskiego kwiecia
Ugłasiaj ode mnie kocurki
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies