Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

marba 23:07, 12 cze 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
KasiaLangier napisał(a)
Dzisiaj byłyśmy tak wykończone upałem, że nawet nie zrobiłam żadnego zdjęcia. Temperatura w cieniu dochodziła do 35 stopni.

O godzinie 22 było 25 stopni. Całe szczęście, że wieczorem była woda i podlałam spragnione roślinki, na nic więcej nie miałam siły..

Współczuję upałów w takim futrze. Biedna kicia.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
KasiaLangier 23:08, 12 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Mam pytanie dotyczące podlewania roślin. Obecnie można powiedzieć, ze mam szkółkę młodych roślin które testuje, są jeszcze nie do końca ukorzenione. Upały straszne i jak najlepiej podlewać ? Gleba piaszczysta, wszystko omdlewa, gdy przychodzę z pracy (godzina 17) to staram się to co omdlało podlać konewką, później wieczorem nie ma wody, ponieważ mieszkamy w pobliżu ogródków działkowych. I teraz jest pytanie na którą godzinę ustawić system nawadniający, żeby było to optymalne. Obecnie włączam gdy jest woda, czyli 22-23 godzina. Jest 5 obiegów - 4 po 05, godziny i linia kroplująca 2 godziny, razem to 4 godziny lania wody ! jestem tym trochę przerażona
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 23:12, 12 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
marba napisał(a)

Współczuję upałów w takim futrze. Biedna kicia.

Dla niej to jest też warstwa ochronna, ale zadowolona nie jest. Karlos ma jeszcze grubsze futro i doprasza się wyjścia na dwór. U Ciebie też tyle komarów ? bo nie da się się żyć..
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
marba 23:26, 12 cze 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Kasiu, wczoraj przerwałam wieczorne podlewanie i po prostu uciekłam do domu, tak cięły komary. W tym roku jest ich wyjątkowo dużo, pewnie mokry maj przyczynił się do tego.
Linii kroplującej zazdroszczę, ja biegam z wężem, też zużywam dużo wody.
Ostatnio dosadzam głównie sucholuby.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Misia 23:55, 12 cze 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Witam się u Ciebie ale kusi ten hamaczek
KasiaLangier napisał(a)


Śliczny ogród wydaje się już taki dojrzały przez duże drzewa, zazdroszczę pozytywnie oczywiście Bardzo lubię leśne klimaty i będę podglądać, mam wiele tych samych roślin i jestem ciekawa jak będą sobie radzić u Ciebie
____________________
Misia - Między brzozami
KasiaLangier 14:31, 13 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
marba napisał(a)
Kasiu, wczoraj przerwałam wieczorne podlewanie i po prostu uciekłam do domu, tak cięły komary. W tym roku jest ich wyjątkowo dużo, pewnie mokry maj przyczynił się do tego.
Linii kroplującej zazdroszczę, ja biegam z wężem, też zużywam dużo wody.
Ostatnio dosadzam głównie sucholuby.


Basiu, dostałam alert, że dzisiaj po południu i w nocy, będą u nas silne burze z gradem. Także nie będziemy mieć problemu z podlewaniem, ale trzeba w miarę możliwości pozabezpieczać mobilne rzeczy w ogrodzie
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 14:44, 13 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Misia napisał(a)
Witam się u Ciebie ale kusi ten hamaczek
Śliczny ogród wydaje się już taki dojrzały przez duże drzewa, zazdroszczę pozytywnie oczywiście Bardzo lubię leśne klimaty i będę podglądać, mam wiele tych samych roślin i jestem ciekawa jak będą sobie radzić u Ciebie


Witam i zapraszam te duże drzewa i leśne klimaty uwielbiam, podobnie jak hamaczek. Ostatnio bardzo dokuczają komary, ale kupiłam moskitierę na hamak, ciekawe czy się sprawdzi Z roślin na razie najlepiej się mają hosty, przez 2 lata porosły MONSTRUALNE Rododendrony, hortensje wymagają dodatkowej troski, trzeba podlewać, kawką częstować ale ładnie rosną
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
ryska 18:59, 13 cze 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
Witam się z niedalekiego miasteczka
Bardzo podoba mi się klimat w Twoim ogrodzie.
Żółte tasiemki biją ostatnio rekordy popularności. Osobiście jeszcze nie wypróbowałam. Fajnie spasowały się z żółtymi różami
Ten biały powojnik to może być Beautiful Bride.
Rewelacyjny jest ten biały trejaż. Mogę prosić o namiary na priv. gdzie kupiony?
Pozdrawiam i zaznaczam do podglądania
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
KasiaLangier 21:10, 13 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Witam i dziękuję za miłe słowa Namiar na trejaż przesłałam na priv
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
vita 17:57, 14 cze 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4056
Ach pomarzyć, ogród przy lesie Czy grzybny las?

Ciekawe zakupy, też lubię bardzo rośliny cienia. Nie mam go wprawdzie w nadmiarze, ale niebawem będzie w sam raz. Z hortensji dębolistnej będziesz zadowolona, mam dwie, ale możliwe, że będziesz musiała uzbroić się w cierpliwość. Bardzo długo się zbierały u mnie, no to nie to, co bukietówki.
Komarów współczuję, a hamaka zazdroszczę I KOTA takoż
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies