Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

MirellaB 13:49, 26 lip 2019


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
W tym roku w ramach tworzenia atmosfery spokoju w ogrodzie się, czyli ograniczenia ilości barw i kontrastów,zrezygnowałam z aksamitek i żółtego koloru.


Ja też ograniczyłam kolory w moim ogrodzie. Po dwóch latach stwierdziłam, że ogród taki mi nie pasuje. Na nowo zaczęłam wprowadzać kolor. Kolorowy ogród bardziej mi się podoba.
Może po jakimś czasie będziesz mieć takie odczucia jak ja

Piękny kolor aksamitek


____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
KasiaLangier 13:28, 07 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Przepraszam za przedłużający się brak odpowiedzi, ale byłam na wakacjach Studiowałam zielony kolor w Słowenii:


I zażywałam aromaterapii na chorwackiej wyspie Hvar

Pewnie będę wracała jeszcze we wspomnieniach do wakacyjnych tematów.

W ogrodzie roślinki dały sobie radę beze mnie, ale jest inaczej, niż przed wyjazdem..jakby było już czuć jesień
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Misia 13:47, 07 sie 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Piękne widoki marzy mi się zobaczyć Chorwację, może kiedyś się uda a jesień chyba faktycznie powoli , po cichu się skrada...
____________________
Misia - Między brzozami
KasiaLangier 13:53, 07 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Madia napisał(a)


Tak mnie zaciekawiłaś, że też zakupiłam Przy okazji dorzuciłam jeszcze 2 książki ogrodnicze do koszyka


Ciekawe jakie książki kupiłaś, możesz polecić ? Ja czytam powoli "ROK W OGRODZIE" Dana Pearsona. Jest to rodzaj pamiętnika, w którym autor pisze o swoich emocjach, które wywołują w nim rośliny i i przeżyciach związanych z ogrodem na przestrzeni czasu. Zasady sztuki ogrodowej przewijają się jakby w tle opowieści.

Co mi się spodobało, to Pearson propaguje slow gardening. Chce "spowolnić czas, by móc chłonąć" wszystko. Opisuje piękno zmieniających się pór roku, pisze o magii transformacji i zmian w ogrodzie. Celebruje chwile, każdą porę roku, każdy nowy kwiatek. Uważa, że ogród powinien być miejscem dostępu do naturalnego świata, a nie sztucznym tworem oderwanym od środowiska.
Zachwyca się naturą i to z niej czerpie wskazówki. Przypadło mi do gustu stwierdzenie, że prawdziwe ogrodnictwo pojawia się wtedy, gdy damy naturze rządzić, bo to od niej możemy się najwięcej nauczyć...z przyjemnością wracam do tej książki, sierpień przede mną pozdrawiam


____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 14:57, 07 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Misia napisał(a)
Piękne widoki marzy mi się zobaczyć Chorwację, może kiedyś się uda a jesień chyba faktycznie powoli , po cichu się skrada...


Życzę spełnienia tego marzenia, ponieważ Chorwacja jest piękna: krystalicznie czyste morze, góry, gaje oliwne, zapach lasów piniowych i ziół, no i cykady.. do tego białe, kamienne miasteczka. Jednak najlepiej wybrać się poza sezonem, gdy nie ma najazdu turystów i polecam przede wszystkim Dalmację, gdzie oprócz głównych ośrodków jest trochę spokojniej. Na początku sierpnia jest turystyczny "najazd" na Chorwację, wszędzie korki, nawet na stacjach benzynowych, autostrada właściwie nieprzejezdna, wracaliśmy 20 godzin !
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 15:29, 07 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
marba napisał(a)
Kasiu, podziwiam Twoje hortensje, piękne są. U mnie słabo rosną, wiec podglądam u innych. A co do nasturcji to nie muszą być tylko żółte, albo pomarańczowe, są też odmiany o bordowych i różowych kwiatach. Moje w tym roku w ogóle nie łapią mszyc.


Basiu, hortensje niestety potrzebują dużo wody. Ogrodówki, mam już zabrane i jakoś sobie radzą, chociaż i tak dużo podlewam, a po młodych bukietówkach niestety widać niedobory. Bordowe nasturcje bardzo lubię, wysiałam w tym roku, ale coś mi się nie zabrały..Różowe nasturcje pierwszy raz widziałam w Twoim ogrodzie. Pozdrawiam
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 15:39, 07 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Cześć Kasiu, z przyjemnością odświeżyłam sobie Twój wątek. Ogród Ci pięknie dojrzewa, piękne dodatki dobierasz, a hortensji masz już imponującą kolekcję. Cudny ten dereń! Widać dobrą rękę do roślin!
Na Kanarach nigdy nie byłam, ale zapisałam sobie nazwy wysp i miejsc, może kiedyś się przydadzą Pozdrawiam serdecznie!

Cześć Agato, dobra ręka do roślin, to dla mnie wielki komplement! dziękuję
Zawsze w ogrodzie miałam busz, ale teraz trafiłam na trudnego przeciwnika, piaszczystą, leśną glebę..przynajmniej ładnie pachnie Dotychczas działam intuicyjnie, łącznie z uprawą ziemi, dopiero na Ogrodowisku, dowiedziałam się o wielu tajnikach
Kanary polecam, szczególnie zimą, po pięciu godzinach lotu można przenieść się w inny, słoneczny świat. Bardzo to ładuje akumulatory. Najbardziej przekrojową wyspą jest Teneryfa, gdzie są też dodatkowe atrakcje dla dzieci, takie jak: wodny park rozrywki, czy Loro Park.
Bardzo dziękuje za odwiedziny i pozdrawiam
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 18:30, 11 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
MirellaB napisał(a)
W tym roku w ramach tworzenia atmosfery spokoju w ogrodzie się, czyli ograniczenia ilości barw i kontrastów,zrezygnowałam z aksamitek i żółtego koloru.


Ja też ograniczyłam kolory w moim ogrodzie. Po dwóch latach stwierdziłam, że ogród taki mi nie pasuje. Na nowo zaczęłam wprowadzać kolor. Kolorowy ogród bardziej mi się podoba.
Może po jakimś czasie będziesz mieć takie odczucia jak ja

Piękny kolor aksamitek




MirellaB, chyba nie lubię żadnych ograniczeń a kolory uwielbiam i tak sobie myślę, że po to jest ogród, żeby nimi się cieszyć I to byłoby na tyle, moich postanowień Warto wiedzieć jakie są zasady, ale każdy powinien mieć taki ogród, który cieszy zmysły właściciela
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 18:40, 11 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Czas tak szybko biegnie, zaczyna pachnieć jesienią..zauważyłam, że w ogrodzie nie nadążam..po wakacjach "zarosłam" . Wyjazdy lubię intensywne..po..marzy się spokojny relaks Cieszy mnie to, że w ogrodzie jest bujnie, mimo suszy i mojej nieobecności..
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 19:17, 11 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Hortensjowa alejka ze zmieniającymi się kolorami..
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies