Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 10:59, 22 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Margerytka40 napisał(a)
Asiu mega działacie. Fajnie się dzieje . Te pniak uff... znam ten ból. Też bym chyba wycięła ile da radę poniżej linii gruntu i zasypała. My tak zrobiliśmy z pniem starej jabłonki. Śladu nie ma. Też zachwycam się zapachemświecznicy, no normalnie mogłabym leżeć przy niej a ma tylko jednego kwiatka
Asia Zawsze fajnie, jak się dzieje Jest szansa na coś ładnego, na coś lepszego.
Świecznica zapachnia połowę ogrodu , jestem w szoku, że ma taki mocny i taki piękny zapach Mam nadzieję, że się rozrosną - mam cztery roślinki - i co roku będzie tych kwiatów coraz więcej
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 11:02, 22 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Magleska napisał(a)
Asia
faktycznie macie trudny kawałek do zrobienia .....ale znowu kolejny kroczek do przodu ....
za chwilkę te fotki zostaną tylko wspomnieniem

Tytani pracy

Madzia Ja już mam prawie połowę punkcików z tej mojej listy odhaczonych Sama jestem zadziwiona, że tyle zrobiliśmy
Jak popatrzyłam na to, co było w miejscu obecnej pergoli i rabaty cienistej płotowej... Po prostu szok
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
sylwia_slomc... 11:09, 22 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Ale kawał dobrej i ciężkiej roboty zrobiliście Jak las na d jeziorem zapłonie będzie widok jak w Stanach nad jeziorami Łysy obłędny
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
galgAsia 11:13, 22 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Przy okazji dyskusji u Ani, przyszedł mi do głowy Twój ogród i Ty.
Bo tak pięknie, krok po kroczku dążysz do tego, aby cały ten skrawek stanowił harmonijną całość.
Mogłabyś stwierdzić, że zadowolenie daje Ci foliak i rabata z bylinami, ale nie...
Podnosisz sobie poprzeczkę- dokładasz malowanie muru, przesłony, altankę, nowe rabaty, detale ogrodowe.
Fajnie się to obserwuje. Świetny wzór do naśladowania.
Wiesz, normalnie się wzruszyłam i aż przeczytałam emusiowi, co napisałaś Dziękuję Ci Kochana bardzo, że tak ładnie to widzisz...

Jednak, żeby było uczciwie, to ktoś mnie o ten mur zahaczył , ktoś podpowiedział, co można z tym czy z tamtym zrobić, ktoś mnie mentalnie kopnął w doopkę

Ale z tym wzorem do naśladowania to chyba troszkę przesadziłaś
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 11:20, 22 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
andzia458 napisał(a)
Ło jejciu, chwilę i Ciebie nie byłam, zagladam a tu tyle roboty wykonane. No zazdraszczam bo przy moich chłopakach mam niestety żółwie tempo.

A nocne zdjęcia jak zwykle zachwycające.
Aniu , nie martw się tym tempem Ja myślę, że początki w tempie umiarkowanym dają nam czas, żeby dojrzeć ogrodowo i dogadać się z samym sobą, czego chcemy, co się nam podoba, jak chcemy ten nasz kawałek ziemi ukształtować. Ja sobie bardzo chwalę, że nie zrobiłam ogrodu w jeden sezon Inna sprawa, że u mnie to by się raczej nie dało
A jeśli wiesz, czego chcesz, to prędzej czy później to zrealizujesz , czego Ci życzę z całego serca
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 11:23, 22 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dorii napisał(a)
Niezłe postępy a księżyc jak zawsze cudny.
Ciekawa jestem jak w twoim obiektywie wyglądałby mój wschód słońca
Nooo... Się dzieje
Widziałam Twój wschód, piękny Niestety, ja o wschodzie słońca jestem już w fabryce
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 11:24, 22 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
mrokasia napisał(a)
Wow!!! Brawo Wy!!! Tyle roboty .
Będzie pięknie .
Kaśku W Twoich ustach taka pochwała wiele znaczy Zrobiłaś ogród w jeden sezon Dzięki
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 11:27, 22 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
antracyt napisał(a)
Odpowiednia motywacja zawsze w cenie
Święta racja
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 11:34, 22 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gosiek33 napisał(a)



Szkoda mocznika
Jak to nie olszyna, wierzba czy sumak jakiś to nie będzie odrastać... raczej. Z moich doświadczeń mocznik bardzo długo działa. Kiedyś słyszałam o sposobie sadzenie młodych drzew na pniu starego. Ale to musi być duży pień by można było w nim odpowiedni dołek wywiercić by nowa sadzonka się zmieściła.
Gosiu, to były jarząby, ryzyko odrostów zerowe

W ub. roku w Książu widziałam takie dziwo wyglądało super I widzieliśmy kilka następnych pni przygotowanych do takich nasadzeń

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 11:39, 22 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ale kawał dobrej i ciężkiej roboty zrobiliście Jak las na d jeziorem zapłonie będzie widok jak w Stanach nad jeziorami Łysy obłędny
Sylwia, dzięki Ty dobrze wiesz, jak taka praca daję satysfakcję i motywację, żeby działać dalej Ja lubię się naorać, byle z sensem
Na ten las liczę bardzo . Zaczęłam jeździć trasą przy jeziorze dopiero wiosną (na coś się ta pandemia przydała... ), więc nie kojarzę tych jesiennych widoków, ale widzę, że jest sporo klonów Już niedługo
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies