Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 13:51, 24 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Magara napisał(a)

Same dobre wiadomości, głównie ta, że rosną mając słońce tylko rano, bo właśnie o takim miejscu dla nich myślałam - będę więc na wiosnę małpować świecznice po Was obu Muszę się chyba tylko u Ciebie cofnąć zobaczyć co tam masz razem z nimi posadzone
Zaglądam, gdzieś sobie muszę humor poprawiać
Świecznice mają do towarzystwa hosty, paprocie, zawilce, jarzmianki, niedaleko rośnie remota. Zrobię Ci zdjęcie, to sobie wybierzesz, co pasuje
Cieszę się, że poprawiam Ci humor Jest już troszkę lepiej?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 13:57, 24 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Johanka77 napisał(a)
Kochana moja Siostro Robotnico (i jej dzielny Tato)!
Podziwiam, chwałę i macham porannie!

Miłego!

A mój dzielny Tato, ledwo Go z oczu spuściłam , wziął i ściął leszczynowe krzaczydło z wgłębnika Przyznaję, jestem trochę w szoku, bo miałam wrażenie, że w pewnym momencie był hamulcowym , a teraz normalnie szaleje
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gosiek33 15:27, 24 wrz 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
galgAsia napisał(a)
A mój dzielny Tato, ledwo Go z oczu spuściłam , wziął i ściął leszczynowe krzaczydło z wgłębnika Przyznaję, jestem trochę w szoku, bo miałam wrażenie, że w pewnym momencie był hamulcowym , a teraz normalnie szaleje


Zobaczył widać prześwity w buszu i oddech złapał
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 15:58, 24 wrz 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7425
galgAsia napisał(a)
Basiu, jeże można karmić kocią karmą, więc to pewnie to Biorąc pod uwagę, że Hania ma i kota
Jak to dobrze, że można coś zrobić, żeby jeżolom pomóc, bo coraz ich mniej...


i wszedzie powinno sie dopisywac wilkimi literami, ze jeżom nie wolno podawac mleka, te lakomczuchy wypija ale potem umieraja w meczarniach. nawet malym jezom mleka sie nie podaje. niektorzy nadgorliwie lub nie sluchaja i nieswiadomie usmiercaja nasze jeze.

____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 16:02, 24 wrz 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18034
galgAsia napisał(a)
A mój dzielny Tato, ledwo Go z oczu spuściłam , wziął i ściął leszczynowe krzaczydło z wgłębnika Przyznaję, jestem trochę w szoku, bo miałam wrażenie, że w pewnym momencie był hamulcowym , a teraz normalnie szaleje


Bo to jest zaraźliwe .
A na serio - chyba zobaczył jak bardzo na plus zmieniły ten kawałek terenu Wasze działania .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 20:17, 24 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
TAR napisał(a)


i wszedzie powinno sie dopisywac wilkimi literami, ze jeżom nie wolno podawac mleka, te lakomczuchy wypija ale potem umieraja w meczarniach. nawet malym jezom mleka sie nie podaje. niektorzy nadgorliwie lub nie sluchaja i nieswiadomie usmiercaja nasze jeze.

Tarcia, nie strasz. Ja kotu leję mleka bez laktozy bo ta mała męczydusza mnie zamiałczy. A co jak mój jeżyk zwęszył niedopitki bo ta nie zawsze do końca wypije... holender ;((( Kotka sąsiadkowa gotowego jedzenia nie tyka ale wczoraj złapała u mnie na ogrodzie mysz polną, i to na nowej rabacie!

Asia - tacie się widocznie podoba co robicie, widzi efekty i że nie jest to tylko na chwilę. Trzeba go ucałować za dobre serducho i ręce dodatkowe do pracy ciężkiej
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Basieksp 21:37, 24 wrz 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10266
TAR napisał(a)


i wszedzie powinno sie dopisywac wilkimi literami, ze jeżom nie wolno podawac mleka, te lakomczuchy wypija ale potem umieraja w meczarniach. nawet malym jezom mleka sie nie podaje. niektorzy nadgorliwie lub nie sluchaja i nieswiadomie usmiercaja nasze jeze.



O mleku to wiem że nie wolno podobno można ugotowane jajko na twardo ale nie wiem czy napewno
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
lilarose 23:22, 24 wrz 2020


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
galgAsia napisał(a)

Jak to dobrze, że można coś zrobić, żeby jeżolom pomóc, bo coraz ich mniej...


W dużych miastach szczególnie-
dlatego wtrącę tu moją prywatę, promowania ogrodów w mieście
Nasz ogród to 9,5 ha, ogrodzony z jednej strony trasą, z drugiej biurowcami a dwie kolejne to osiedla
Pomiędzy tym wszystkim moc kwitnących roślin, jeże, bażanty, rudziki, dzięcioły, trzmiele i wiele, wiele innych, których dalej, w parkach i na skwerach nie uświadczysz
Jak sie zasiedzimy na działce i rozpoczyna sie wieczorne grasowanie, to mój mąż zarządza odwrót informacją, że czas do domu, bo działkę przejmują jeże
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Magara 23:59, 24 wrz 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6696
galgAsia napisał(a)
Świecznice mają do towarzystwa hosty, paprocie, zawilce, jarzmianki, niedaleko rośnie remota. Zrobię Ci zdjęcie, to sobie wybierzesz, co pasuje
Cieszę się, że poprawiam Ci humor Jest już troszkę lepiej?

Zdjęcie zrób koniecznie, bo nie miałam czasu żeby się cofnąć, a każdy się chętnie napasie Twoimi widokami
Niezależnie od tego wiem, że biorę do małpowania jak leci wszystko o czym piszesz bo wszystko mi pasuje i się podoba - oby tylko remota była w wodnym sklepie w przyszłym roku dostępna

A jeszcze napiszę odnośnie jeży i kociej karmy i moich obserwacji zwierzęcych - kocia karma ma chyba w sobie jakieś mega uzależniacze
1. Zauważyłam, że koty (wolnobytujące) na suchą karmę reagują większym entuzjazmem niż na mięso,
2. jeże też lezą do tego suchego jak głupie - nie przyuważyłam co prawda żadnego ale jeżowy obornik jest dowodem
3. ślimaki też kochają te dopalacze - parę razy przydybałam golasy w kociej misce
Chyba nie chcę wiedzieć co w tym kocim żarciu jest pomielone, że wszystko do tego lgnie...

P.S. Asia, lepiej nie jest, jest inaczej Dlatego czas by rzucić się w ogród i oderwać od reala
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
sylwia_slomc... 00:06, 25 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
Opisałam się i mi zżarło nie bawię się tak, jeżyki cudne, na dobrych ludzi trafiły
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies