Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 14:37, 25 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Basieksp napisał(a)


O mleku to wiem że nie wolno podobno można ugotowane jajko na twardo ale nie wiem czy napewno
A ja się właśnie uczę Co prawda, nie spodziewam się, że domek będzie miał szybko lokatorów - musi wywietrzeć "odór" nowości Ale przez ten czas wiedza się ugruntuje

Czyli tak:
-mleka NIE WOLNO
-wodę NALEŻY
-kocie żarcie można, ale
-lepsze surowe miąsko i polowanie ma ślimory
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 14:40, 25 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
lilarose napisał(a)


W dużych miastach szczególnie-
dlatego wtrącę tu moją prywatę, promowania ogrodów w mieście
Nasz ogród to 9,5 ha, ogrodzony z jednej strony trasą, z drugiej biurowcami a dwie kolejne to osiedla
Pomiędzy tym wszystkim moc kwitnących roślin, jeże, bażanty, rudziki, dzięcioły, trzmiele i wiele, wiele innych, których dalej, w parkach i na skwerach nie uświadczysz
Jak sie zasiedzimy na działce i rozpoczyna sie wieczorne grasowanie, to mój mąż zarządza odwrót informacją, że czas do domu, bo działkę przejmują jeże
Ależ Ci zazdroszczę tej nocnej zmiany Ja też bym tak chciała i mam nadzieję, że mi się to uda. Robię tak, żeby im wszystkim było u mnie dobrze, żeby się czuły, jak w domu, a ja to w gościach jestem
I bardzo Ci dziękuję za prywatę Jestem za
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
TAR 14:44, 25 wrz 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7324
Asia, ja to wiem, ze w dobrej wierze, przeciez nie wszyscy moga wiedziec.

a tu Baza wiedzy o jeżach, pierwsza pomoc, jak i czym karmic itp. warto poczytac

w ubieglym roku sami robilismy domki, w tym kupilam gotowce, o takie:


____________________
Ogrod nad bajorkiem
galgAsia 14:47, 25 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Magara napisał(a)

Zdjęcie zrób koniecznie, bo nie miałam czasu żeby się cofnąć, a każdy się chętnie napasie Twoimi widokami
Niezależnie od tego wiem, że biorę do małpowania jak leci wszystko o czym piszesz bo wszystko mi pasuje i się podoba - oby tylko remota była w wodnym sklepie w przyszłym roku dostępna

A jeszcze napiszę odnośnie jeży i kociej karmy i moich obserwacji zwierzęcych - kocia karma ma chyba w sobie jakieś mega uzależniacze
1. Zauważyłam, że koty (wolnobytujące) na suchą karmę reagują większym entuzjazmem niż na mięso,
2. jeże też lezą do tego suchego jak głupie - nie przyuważyłam co prawda żadnego ale jeżowy obornik jest dowodem
3. ślimaki też kochają te dopalacze - parę razy przydybałam golasy w kociej misce
Chyba nie chcę wiedzieć co w tym kocim żarciu jest pomielone, że wszystko do tego lgnie...

P.S. Asia, lepiej nie jest, jest inaczej Dlatego czas by rzucić się w ogród i oderwać od reala
Zdjęcia dla Ciebie jeszcze nie zrobiłam, bo wczoraj był tam już gruby cień i kiepsko to na zdjęciach wyglądało. Ale zrobię
Remota w w/w sklepie aktualnie jest, mam jeszcze jeden namiar na nią, a jakby nie było, to Ci ukroję kawałek mojej Ona się szybko rozrasta. A jak już tak małpujesz, to może chcesz kawałek zawilca? Tylko duży jest i trochę się rozłazi, więc trzeba go wsadzić gdzieś w kąt i sobie tam siedzi

Jeśli przyszedł czas, żeby wrócić do ogrodu, to już jest lepiej
Buziaki
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 14:48, 25 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
TAR napisał(a)
Asia, ja to wiem, ze w dobrej wierze, przeciez nie wszyscy moga wiedziec.

a tu Baza wiedzy o jeżach, pierwsza pomoc, jak i czym karmic itp. warto poczytac

w ubieglym roku sami robilismy domki, w tym kupilam gotowce, o takie:


Hehe, ja będę miała taki sam
Za ściągę dzięki
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 14:49, 25 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
sylwia_slomczewska napisał(a)
Opisałam się i mi zżarło nie bawię się tak, jeżyki cudne, na dobrych ludzi trafiły
Oj bidulko , komputer żarłoczny się trafił . Ale pisz kiedy chcesz i ile chcesz Lubiem

Jeżyki cudne zaprawdę
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
TAR 14:54, 25 wrz 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7324
to tylko napisze Ci zebys domek obwiazala sznurkiem, bo np.. koty lub inne zwierzeta potrafia zerwac daszek i wtedy zonk.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
galgAsia 14:55, 25 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Zakrecona napisał(a)
Asiu, trochę mnie nie było, ale nadrabiam zaległości

No i od razu z pytankiem . Mam jeszcze trochę gnojówki skrzypowej, mogę nią jeszcze podlać byliny i cisy?

Tak jak z pokrzywą 1:10? A pytanie na kiedyś, to gdybym miała duuuużooo gnojówki, to trawnik tez można nią podlać?
O, znalazła się zguba Nadrabiania nie zazdroszczę, trochę się uzbierało

Skrzyp przed zimą jak znalazł, ja też leję resztki I ma sporo ususzonego, na zapas. Zawsze się przyda Proporcje 1:10.

Myślę - bo na pewno nie wiem, trawnika nie posiadam - że trawa na wiosnę od gnojówki aż zzielenieje z radości Pokrzywa na wiosnę, skrzyp późnym latem, wszystko będzie rosło jak na dopalaczach Tylko wiesz, będzie więcej koszenia

A wszelkie nadwyżki wszelakiej maści gnojówek to na kompost koniecznie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 14:58, 25 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
deszczowymaj napisał(a)


Asik śliczne foto

U mnie też ostatnio jakoś tak krucho z czasem .. i nie mam pojęcia czemu

wyczytałam o pniaku musiałam cofać się srylion stron żeby wiedzieć o co kaman ..porządki jak ta lala
Nooo trochę się dzieje Sama jestem ciekawa, co z tego wyjdzie

Tak, z tym czasem to jakaś dziwna sprawa jest
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 15:01, 25 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
TAR napisał(a)
to tylko napisze Ci zebys domek obwiazala sznurkiem, bo np.. koty lub inne zwierzeta potrafia zerwac daszek i wtedy zonk.
O, bardzo cenna uwaga, zapamiętam
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies