Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

TAR 15:05, 25 wrz 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7324
moje domki od tygodnia na zewnatrz sie wietrza, wypelnione igliwiem, dzis igliwie bedzie wymienione na suche liscie, słomę i gazety.
jeden z domkow zostawiam w ogrodzie a dwa ida za ogrodzenie, juz sa wytypowane miejsca, w miare bezpieczne, osłonięte, ludzie tam nie laza ale jeze tak i mam je w zasiegu wzroku wiec bede dogladac czy sie krzywda nie dzieje.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Zakrecona 15:18, 25 wrz 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
galgAsia napisał(a)
O, znalazła się zguba Nadrabiania nie zazdroszczę, trochę się uzbierało

Skrzyp przed zimą jak znalazł, ja też leję resztki I ma sporo ususzonego, na zapas. Zawsze się przyda Proporcje 1:10.

Myślę - bo na pewno nie wiem, trawnika nie posiadam - że trawa na wiosnę od gnojówki aż zzielenieje z radości Pokrzywa na wiosnę, skrzyp późnym latem, wszystko będzie rosło jak na dopalaczach Tylko wiesz, będzie więcej koszenia

A wszelkie nadwyżki wszelakiej maści gnojówek to na kompost koniecznie


Wielkie dzięki, buziole przesyłam

Twój kawałek świata piękny i goście zacni
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
sylwia_slomc... 18:11, 25 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
O jeże na forum najlepiej wypytać Grażynkę gogo z Ogródka Emerytki. Ona ma u siebie schronisko dla jeżyków i ogromne doświadczenie w temacie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magara 22:17, 25 wrz 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6633
galgAsia napisał(a)
Zdjęcia dla Ciebie jeszcze nie zrobiłam, bo wczoraj był tam już gruby cień i kiepsko to na zdjęciach wyglądało. Ale zrobię
Remota w w/w sklepie aktualnie jest, mam jeszcze jeden namiar na nią, a jakby nie było, to Ci ukroję kawałek mojej Ona się szybko rozrasta. A jak już tak małpujesz, to może chcesz kawałek zawilca? Tylko duży jest i trochę się rozłazi, więc trzeba go wsadzić gdzieś w kąt i sobie tam siedzi

Jeśli przyszedł czas, żeby wrócić do ogrodu, to już jest lepiej
Buziaki

Poczekam cierpliwie na zdjęcia, a o sadzonkach i sadzeniu będę myśleć i tak dopiero w przyszłym roku (mam nadzieję, że wiosną a nie jesienią), ale z góry dziękuję I tak za duży sukces uważam to, że częściowo udało się przygotować miejsce na sadzenie wokół domku - kosztem przyszłych zakupów niestety, bo trzeba było siłę roboczą nająć, ale przynajmniej jakiś progress widać
A zawilce mam od zeszłego roku, w tym jeszcze dokupiłam i jestem nimi zauroczona - jak zaczynają kwitnąć to tak jakby na osłodę, że zima idzie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
galgAsia 10:33, 26 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
TAR napisał(a)
moje domki od tygodnia na zewnatrz sie wietrza, wypelnione igliwiem, dzis igliwie bedzie wymienione na suche liscie, słomę i gazety.
jeden z domkow zostawiam w ogrodzie a dwa ida za ogrodzenie, juz sa wytypowane miejsca, w miare bezpieczne, osłonięte, ludzie tam nie laza ale jeze tak i mam je w zasiegu wzroku wiec bede dogladac czy sie krzywda nie dzieje.
Rozumiem, że igliwie to "na zapach" Mój domek przyjdzie pewno we wtorek/środę, to go też powietrzę
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 10:35, 26 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Zakrecona napisał(a)


Wielkie dzięki, buziole przesyłam

Twój kawałek świata piękny i goście zacni
Dziękuję
Tak, myślę, że ci goście świadczą o tym, czy nasz ogród jest częścią otaczającej całości. Bardzo bym chciała, żeby mój taki był
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 10:36, 26 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
sylwia_slomczewska napisał(a)
O jeże na forum najlepiej wypytać Grażynkę gogo z Ogródka Emerytki. Ona ma u siebie schronisko dla jeżyków i ogromne doświadczenie w temacie
O tak, do Grażynki czasem zaglądam i podziwiam, z jakim oddaniem i znajomością tematu pomaga jeżykom
Jak pojawią się jeże, na pewno poproszę o pomoc
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 11:19, 26 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Magara napisał(a)

Poczekam cierpliwie na zdjęcia, a o sadzonkach i sadzeniu będę myśleć i tak dopiero w przyszłym roku (mam nadzieję, że wiosną a nie jesienią), ale z góry dziękuję I tak za duży sukces uważam to, że częściowo udało się przygotować miejsce na sadzenie wokół domku - kosztem przyszłych zakupów niestety, bo trzeba było siłę roboczą nająć, ale przynajmniej jakiś progress widać
A zawilce mam od zeszłego roku, w tym jeszcze dokupiłam i jestem nimi zauroczona - jak zaczynają kwitnąć to tak jakby na osłodę, że zima idzie
Wczorajsze deszczowe

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Helen 13:07, 26 wrz 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8301
galgAsia napisał(a)
Wczorajsze deszczowe


Asia, jaką masz trawkę na pierwszym zdjęciu? Zielona, zwiewna. Z tyłu masz żywopłot? Z czego?
I jeszcze poproszę odmianę zawilca z drugiego zdjęcia

U nas też pada, drugi dzień, bardzo się cieszę, bo strasznie sucho było
____________________
Helen - Hortensjowo
Gosiek33 14:50, 26 wrz 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Piękny widok - kwitnąca świecznica na tle ciemnej ściany żywopłotu
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies