Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 19:56, 26 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Helen napisał(a)

Asia, jaką masz trawkę na pierwszym zdjęciu? Zielona, zwiewna. Z tyłu masz żywopłot? Z czego?
I jeszcze poproszę odmianę zawilca z drugiego zdjęcia

U nas też pada, drugi dzień, bardzo się cieszę, bo strasznie sucho było
Helen, ta trawa to carex remota, turzyca rzadkokłosa. Bardzo przyjemna trawka, jest taka delikatna, subtelna, nienachalna . W sezonie przycinana dwa razy: na wiosnę i po kwitnieniu - bo wtedy strasznie się pokłada. W tym roku zrobiłam to pierwszy raz, za namową dziewczyn, i tak będę robić, bo to działa.
Żywopłot z tyłu stareńki jest, ale nadal działa . To chyba jakaś śnieguliczka. Jest posadzony po drugiej stronie płotu, ale fajnie przerósł siatkę.
Zawilce... możliwości dwie: Serenade albo Loreley Ciągle mi się mylą

Padało prawie cały dzień Drugi dzień
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 19:58, 26 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gosiek33 napisał(a)
Piękny widok - kwitnąca świecznica na tle ciemnej ściany żywopłotu
No właśnie mam nadzieję, że jak się świecznice rozrosną, to ładnie odbiją od tła. Bo liście ciemne, prawie ich nie widać.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 20:03, 26 wrz 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
U mnie lać zaczęło wczoraj wieczorem. Padało do wczesnego popołudnia bardzo intensywnie. Temperatura spadła do 10 stopni.

U mnie chyba za ciężka gleba na zawilce. One z tego co widać lubią lekką próchniczą. Szkoda.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 20:11, 26 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Padało prawie cały dzień. Nie pamiętam, kiedy ostatnio było tyle deszczu Wczoraj spadło 14l wody. Padało w nocy, padało dzisiaj... Przyznaję bez bicia - prawie cały dzień przespałam, tak mnie zmuliło ciśnienie na poziomie 987 hPa...

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 20:14, 26 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Zawilce stoją dzielnie w deszczu, astry pokładają się na sąsiadach...



Zapowiedź przebarwień - klon ussuryjski i okrągłolistny

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Helen 20:15, 26 wrz 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8301
galgAsia napisał(a)
Helen, ta trawa to carex remota, turzyca rzadkokłosa. Bardzo przyjemna trawka, jest taka delikatna, subtelna, nienachalna . W sezonie przycinana dwa razy: na wiosnę i po kwitnieniu - bo wtedy strasznie się pokłada. W tym roku zrobiłam to pierwszy raz, za namową dziewczyn, i tak będę robić, bo to działa.
Żywopłot z tyłu stareńki jest, ale nadal działa . To chyba jakaś śnieguliczka. Jest posadzony po drugiej stronie płotu, ale fajnie przerósł siatkę.
Zawilce... możliwości dwie: Serenade albo Loreley Ciągle mi się mylą

Padało prawie cały dzień Drugi dzień

Muszę namierzyć tę remotę, bo jest bardzo fajna
____________________
Helen - Hortensjowo
galgAsia 20:16, 26 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Mokra cienista - lśniąca zieleń

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 20:26, 26 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Jeszcze takie mokroty Telefon trochę przekłamał - penstemony są zdecydowanie malinowe w kolorze, tutaj wyszła żarówa

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
greg66 20:32, 26 wrz 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
U mnie też dziś padało, dzięki temu jest czas na nadrobienie zaległości muzycznych (przyszło ponad 100 płyt )
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
galgAsia 20:36, 26 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
I jeszcze pokłosie wyjścia do sklepu Znów telefon zaszalał z kolorem, ale trudno iść po zakupy z aparatem na szyi

Derenie



Wrotycz No normalnie jak słoneczko Aż mam ochotę gdzieś go posadzić w kącie, taki ładny



I już jesień... Uwielbiam takie ruderalne klimaty...

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies