Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Catalinasdiary 09:44, 23 kwi 2021


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Duże masz te magnolie, zwłaszcza ta ciemna mi się podoba. Ja też jestem do tyłu z ogródkowaniem w tym roku, niestety za zimno często było na jakieś kopanie. Cięcie porobiłam ale zostałam z nieogarniętymi śmieciami po cięciu.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
galgAsia 09:45, 23 kwi 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
ryska napisał(a)


Jednak znalazłam te epimedium ale to takie marniutkie roślinki, że ledwie je widać
Raczej uda a potem będzie potworem
Ale na przylaszczki też się skuś O tej porze gwiazdorzą jak żadne inne

Po cichutku Ci powiem, że liczę na tego potwora . Ta ściana aż się o niego prosi
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 09:51, 23 kwi 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
inka74 napisał(a)
Ładniutka ta gwiaździsta. Nawet bardzo.
U nas w weekend już pokazuje delikatny minus w nocy. Powinnam to co w doniczkach mam wsadzić do ziemi ale jakoś weny brak. Nie chcę zdeptać tulipanów.
Stelatka zachwyca A w pąku jest różowawa, więc dodatkowo chwyta za serce.
Mnie to zimno i mokro skutecznie odstrasza Ale chyba już nie ma co odwlekać, trza zacisnąć zęby i działać Ja na szczęście nie mam tulipanów. Ale weny też nie...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 09:54, 23 kwi 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
antracyt napisał(a)
Wiosna, wiosna U Ciebie wszystko lekko do przodu. Grujecznik od razu miał zielone listki?
Jak były malutkie, te listki , to były takie brązowawoczerwone, teraz są brązowawozielone . Cieszę się, że bez problemu przezimował w donicy. Ale żeby nie było, w największe mrozy zakładałam mu sweterek z golfem
A wiesz, jak patrzę na Twoje zdjęcia, to sobie myślę: no, tam to już wiosna na całego, nie to, co u mnie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 09:58, 23 kwi 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kasya napisał(a)
Ale wielkie kły !
Kasia, to też zależy od miejsca. Te na zdjęciu rosną w zaciszu, pod murem i są wyżej, otoczone niewielkim podwyższeniem z cegieł. Szybciej się nagrzewa ziemia w dzień, no i w nocy cegły oddają ciepło. W innych miejscach kły jeszcze nie są takie wielkie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 10:04, 23 kwi 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
April napisał(a)


ŁAŁ, ale ona ukwiecona, na gęsto

A hosty uwielbiam w tej wczesnej fazie kłów. U mnie dopiero ledwo z ziemi coś widać ale niedługo będzie tak jak u ciebie. Choć to niedługo może być pojęciem względnym bo kolejne cztery noce zapowiadają przymrozki
Jolu, ta gwiazdka naprawdę robi wrażenie, jak jest w pełni kwitnienia. Można się zakochać
Hosty, tak jak pisałam Kasyi, są różne różniste. Poletko pod tulipanowcem jeszcze nie ruszyło. Więc spokojnie, Twoje też za chwilę będzie widać...
Tak popatrzyłam na prognozę długoterminową, która - jak wiadomo - jest wróżeniem z fusów , i pokazuje ona, że Zimnych Ogrodników i Mroźnej Zośki może w tym roku nie być. Ja tam nie mam nic przeciwko
A teraz trzeba chyba to i owo okryć jeszcze na chwilę...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 10:14, 23 kwi 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
tulucy napisał(a)
Asia, ja też nie pelargoniowa, a jednak do skrzynek są genialne. A jeszcze angielki....

Ta Merlot to docelowo jaka się zapowiada?
Lucy, docelowo mieści się w magnoliowym standardzie: 3-4m. Przyznam bez bicia - jak jakaś potłuczona zamówiłam jeszcze jedną magnolię Ale nic więcej nie powiem, dopóki nie przyjedzie... Trochę się boję - moja Mama ma u siebie 8 magnolii, a ogródek tylko trochę większy...

Angielki są zdecydowanie ładniejsze dla mnie niż zwykłe pelasie Jeszcze ich nie wsadzam, bo lubię je połączyć z innymi kwiatami, a letnich jeszcze nie ma. Ale już za chwileczkę, już za momencik...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
inka74 10:21, 23 kwi 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Pelargonie angielskie są dużo ładniejsze ale bardzo kapryśne. Przez 3 lata miałam i wróciłam do zwykłych pelasi. Angielki kwitły na początku ładnie a potem więcej liści niż kwiatów i dużo bardziej wrażliwe na ilość słońca czy ew. niedolanie. No hrabianki a ja zwykle o doniczkowo-balkonowych zapominam u siebie i wegetują. Pelasie są teraz w takiej ilości odmian, że nie wiadomo co wybrać, co jedna ładniejsza.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
galgAsia 10:24, 23 kwi 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
mrokasia napisał(a)


Hej Asiula, czytałam u siebie, żeś zagoniona . Biedaku.
Życzę zatem czasu i pogody .
No bywa i tak
Ale ponieważ nic nie trwa wiecznie, liczę, że ten czas i pogoda będą. Buziaki
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
tulucy 10:31, 23 kwi 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ja właśnie przy kolejnym dopieszczaniu mojego planu rozwalanki stwierdzam, że mam miejsce na parę małych drzew. I oczywiście już się zastanawiam, co kupić, zamiast pamiętać o tym, że muszę na przykład przesadzić parocję ze środka przyszłej ścieżki.
Ale na jednego buka mam na bank miejsce i na magnolię. A może na drugą się znajdzie.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies