Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Basieksp 22:51, 18 kwi 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10196
Burzy to ja się boję nie boję się pająków i takich tam , ale za to burzy się boję też pracowaliśmy wczoraj i dziś w ogrodzie tak zupełnie inaczej człowiek się czuje jak może pogrzebać w ziemi
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basia_KRK 08:37, 19 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
galgAsia napisał(a)
Cześć, Basiu, witaj w skromnych progach mojego ogródka
Niestety, nie mam innych zdjęć Hadspen. Potraktowałam ją jako jedną z wielu jarzmianek, bez szczególnej atencji.
Kolorowe liście ma wiosną właśnie, potem są już zielone, podobnie zresztą, jak inne odmiany.
Przylaszczki są obłędne, jestem nimi zauroczona. Mam nadzieję, że będą się ładnie rozrastać, ja im nieba przychylę

No faktycznie Galgasiu, chyba jeszcze się nie ujawniałam w Twoim ogródku Co niniejszym czynię, ale znam go bardzo dobrze

Dziękuję za informację odnośnie jarzmianki. Chyba się zdecyduję właśnie na zakup tej odmiany.

Jeżeli chodzi o przylaszczki, to u mnie był spektakl w tym roku! A sadzonki posadziłam wiosną zeszłego roku. Ciekawa jestem co będzie w przyszłym, czy i jak się rozrosną?, bo w tym roku nic nie dosadzam.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
April 08:53, 19 kwi 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Dorii napisał(a)
Heh, wiedziałam że coś źle robię z daliami, nie namoczyłam przed posadzeniem, buuu. Mam nadzieję że coś z nich jednak będzie. Choć z moim pechem do nich to pewnie nie.


Ja dalie pierwszy raz w zeszły roku moczyłam przed posadzeniem i bardzo dużo mi zgniło. Teraz tylko sadzę i podlewam, jak zwykle, i widzę że już większość wychodzi. Więc różnie z tym jest. Pewnie dużo zależy od rodzaju ziemi, czy przepuszczalna
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gosiek33 09:11, 19 kwi 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Dobrze Cię widzieć, mam nadzieję na częstsze relacje
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Monia81 09:20, 19 kwi 2021


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8001
Asia czytam o popchnięciu prac naprzód małymi kroczkami tej wiosny działamy, coś pogoda nie chce z nami współpracować... no cóż, o daliach też z ciekawością przeczytałam, bo ja też do tej pory ich nigdy nie moczyłam, sadzone na żywioł, zawsze ładnie kwitną, chociaż może szybciej po tym moczeniu rosną? buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Anda 12:51, 19 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Zaglądam i macham, oby wiosna stała się ciut cieplejsza
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gruszka_na_w... 13:48, 19 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Wyraźnie wzrósł Ci poziom optymizmu. Ten nieogrodowy wyjazd dobrze Ci zrobił.
A może to wpływ możliwości podłubania w ogrodzie?
Brakuje mi słońca. Ciągnę na oparkach energii.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
ryska 19:01, 22 kwi 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
galgAsia napisał(a)
Reniu, spróbuj koniecznie Jest kilka odmian, ale ja uważam, że gatunek jest najpiękniejszy, no i wygląda tak naturalnie
Poszłam za Twoim przykładem i wysiałam dziś zaległe pomidory Może się uda

Powojnik górski Tetrarose dostał wreszcie kratę na murze. Ciekawe, czy już w tym roku uda się zobaczyć choć jeden kwiatek


Jednak znalazłam te epimedium ale to takie marniutkie roślinki, że ledwie je widać
Raczej uda a potem będzie potworem
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
galgAsia 07:25, 23 kwi 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ziiiimno... Ale bez przymrozku jeszcze
Codziennie od kilku dni patrzę na termometr z drżeniem serca, czy nie przymroziło. Najbardziej byłyby mi żal magnolii, są coraz piękniejsze.
Pomidorki wysiane w niedzielę wczoraj wykiełkowały. Jest nadzieja
Pogoda zmienna niebywale. Codziennie słońce, deszcz, śnieg, wiatr. Cały przekrój, niestety nie ma opcji wyboru, tylko all inclusive A ja, jak nie lubię siedzieć na słońcu, to bym sobie jednak posiedziała i ryjek do słońca wystawiła

W ogrodzie zaczyna się magnolii czas Choć stellata powoli brązowieje...

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 07:34, 23 kwi 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
W temacie: listki

klos ussuryjski



grujecznik, jarząb



parocja, jabłonka Ola

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies